Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • thyeby

    őstag

    válasz mohee #17096 üzenetére

    "esetleg a domino áfájával is lehetne valamit kezdeni mint kft,"

    Kezdésnek nem érdemes az áfa körbe benevezni. Majd amikor átlépted az ötmillás bruttó árbevételt.
    Látod, ez is egy fejezet, amire érdemes körültekintő figyelmet szentelni. Sokan belebuknak ott a vállalkozásba, hogy amikor kötelezővé válik az áfa fizetése, akkor egy csapásra veszteségessé válnak - mert 27% az rengeteg.

    "Úgyhogy eléggé gondolkodóba ejtettél"

    Ez volt a célom.

    "A felső maróra visszatérve elsősorban a bútorok él gömbölyítésére, kisebb részben néhány díszítő profilozáshoz kellene."

    Akkor nyugodtan lemásolhatod az én maróasztalomat (nagyon occó!) - épp erre használom én is - ma már ipari léptékben.
    Már megvannak a fotók róla, összeállt a fejemben a kép, hogy milyen szöveggel illusztráljam a képeket, de várnod kell, míg elkészülök vele - jó sok lemaradásom van, meg még más dolgok is hátráltatnak.

    "valamint minél több pénz elspájzolása asszonykám legnagyobb örömére"

    Bölcs hozzáállás. Mondd meg azért a párodnak, hogy sülhet ez úgy is, hogy a konyhapénzben kötnek ki ennek a mostani megszorító csomagnak a kamatai. Jómagam úgy vágtam ebbe bele, hogy azt mondtam a feleségemnek, vagy 150 ezer forintot el kell költenem induláshoz gépekre. És amikor hipphopp másfél milliónál tartottam, akkor láttam meg, hogy ez egy véget nem érő emelkedő - abban az esetben persze, ha egy rossz döntésem, vagy egy rossz országgyűlés miatt egy napon be nem dől minden.

    Több fa van, mint asztalos!

Új hozzászólás Aktív témák