Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • thyeby

    őstag

    válasz hapro #16434 üzenetére

    Lehet hogy a válaszom csalódást fog okozni neked, mert szándékosan nem arra válaszolok, amire leginkább kíváncsi vagy.
    A vörösfenyő az egy igazán értékes fafaj, számos jó tulajdonsága mellett gyönyörű is. Ezt vizesen beépíteni túl azon, hogy szakmaiatlan dolog, lelketlenség is. Ha terhet kell hordania, úgy vizesen erősen meghajolhat, a cement nedvszívó hatása miatt pedig a hirtelenül gyors száradás miatt megrepedezhet - ott a legerősebben, ahol a leginkább szükség lenne a teherviselő tulajdonságára.
    Szóval én a lenolajat használnám, most rögtön, de csupán azért, hogy a bütüket bekenjem vele azmiatt, hogy lassabban, ezért szebben száradjon ki a fa, és csak akkor építeném be, amikor már légszáraz.

    Ám hogy válaszoljak is, meg nem is, a lenolaj ugyan pólust tömít, nem zár hermetikusan. Ki tud tehát száradni a fa úgy, csak jóval több időre lesz szüksége a száradáshoz.
    Tudom jól, hogy sok esetben nincs idő várni, az építkezésnek haladnia kell. Tudtommal ez esetben nem létezik kompromisszum. Vagy kivárod, amíg alkalmassá lesz a fa a beépítésre, vagy viseled a kockázatát a nedves fa beépítésének. Utóbbinál olcsóbb is, jobb is lett volna, ha olcsóbb fenyőt használsz most, de azt szárazon.

    Írtam persze mindezt úgy, hogy valójában azt sem tudom, mi is készül pontosan abból a vörösfenyőből.

    Több fa van, mint asztalos!

Új hozzászólás Aktív témák