Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • thyeby

    őstag

    válasz mohee #16245 üzenetére

    Egészen pontosan cserépfalun (Bogács mellett 4 Km-re) szoktam bükköt venni. Majd megkeresem Neked Kósik Laci (a tulaj) telefonszámát, és naprakészen egyeztethetsz vele. (Teherautó, kamion viszfuvarban biztosan olcsóbban méri a kilométerpénzt, mint ha fittyentel az első teherfuvarosnak - dekisebb tételben (szűk köbméter) egy utánfutóval lecsoroghatsz magad is az ótópályán.)
    Ne gondolkodj semmit a 450-es Bernardon, a Hammer-t vedd meg. Ég és föld a különbség minden tekintetben.
    Erről az akcióról annyit, hogy mindig minden ügynök és kereskedő ezzel a bűvös szóval ámít. Várd ki a karácsonyt! Akkor megkapod 1100 euróért a 4400-as Hammert valódi akcióban. És még abból is lehet lejjebb faragni, de erről majd később. (Nekem kínálták már 1000 euróért is. :K )
    Most linkelt be Madmax81 nemrég egy 350-es Makitát. Újszerű 120-ért. Sokat tud, ha nem is 440-es.
    A Bp-i borovit jimy_l-től kérdezd, ő pontosan tudja a tutit - nagyon szép anyaggal szokott dolgozni.
    Ezt is nézd meg: gyalu. Kezdésnek lehet hogy elég, később meg kicserélheted komolyabbra, ha a feladat már feltétlen kívánja.
    Ha már megkínoztad a Bernardo szerzeményeidet, nagyon érdekelni fog, miként véleményezed. Itt a fórumban Te leszel az első, aki hitelesen szólhat róla, ugyanis nincs senkinek Bernardo-ja. És inkább hiszünk majd neked, mint a prospektusoknak, meg a marketingeseknek.

    Több fa van, mint asztalos!

  • darkipista

    csendes tag

    válasz mohee #16245 üzenetére

    Jó ezt olvasni,hogy valaki 420-ért komolyan gondolkodik ezen a vicces kis Hammer fűrészen [link] 170 kilós kis masina ,a 400as kerékre meg csak vékony keskeny lapot lehet rakni,de legalább jó sokat kell cserélgetni.420-ból már megvehető egy kiskőrösi 600-as gép ,még az újabb burkolattal is ha eu normás kell.Meg a kombinált gyalu is kijön a maradékból.Volt 500-as szalagfűrészem, és az is ette a lapot,a céges 800-as kiskőrösi gépen meg csak köszörülni hajtogatni kell.Most itthon egy 3 kerekű 320as kis szalagfűrészem van ,erős kompromisszumos megoldás,a fűtött műhelyben jól elfér ,de ez is van 3-4 mázsa öntöttvas.A 400-as lemez gép a zégergyűrűs csapágyrögzítésével ,hát nem is tudom... A csapágyazás szerintem a nagyobbik kiskőrösi és a kirchner fűrészeken a legjobb.Itt az alsó tengely is állítható függőlegesen .[link]

Új hozzászólás Aktív témák