Új hozzászólás Aktív témák

  • Soká

    senior tag

    válasz szakalistvan #4961 üzenetére

    Félve szólok, mert nem vagyok járatos a bútorlapokban, sőt még abban sem vagyok biztos, hogy ugyanarra gondolunk-e?
    Ha már 45fokban akarsz illeszteni, akkor arra gondolok, hogy nem natúr forgácslapból akarsz összeállítani egy dobozt, amit utólag furnérral vagy fóliával akarsz fedni (általában így szokták hangfalaknál), hanem tényleg bútorlapból, vagyis valamilyen (laminált) fedőréteggel ellátott forgácslapból.
    Elmondom, hogy nekem miért nem tetszik: a bútorlapok élei általában elég érzékenyek, hajlamosak a lepattanásra, kiváltképpen igaz ez, ha 45fokban van vágva. Ráadásul, ahhoz, hogy szép legyen, ahhoz tényleg pontosan kell vágni és még pontosabban illeszteni, ragasztani.
    Persze nem tudom, milyenek az esztétikai elvárások...
    Az asztalosok talán megerősítenek, a 45 fokkal megnehezíted a saját feladatodat.

    Én is csináltam már hangdobozt, én úgy oldottam meg, hogy az mdf lapok nem közvetlenül érintkeznek, hanem keményfa lécek vannak az éleken, amit még szépen le is lehet kerekíteni, amitől barátságosabb lesz a tárgy.

    Bárhogyan csinálod, arra vigyázz, hogy ne "szeleljen" a doboz. Én a sarokvasak helyett is, inkább egy lécet (esetleg derékszögű háromszög keresztmetszetűt) ragasztanék körbe a belső élek mentén.

    madmax,
    az ilyen dobozok általában a hangszórónak kivágott réseken keresztül "szerelődik" tehát nem levehető a hátlap.

Új hozzászólás Aktív témák