Új hozzászólás Aktív témák

  • roka1989

    újonc

    Az elsö projektem egyébként egy láda lesz barátnömnek a balkonra,abban akarja a kertészcuccokat tartani. 60x30x30-ast mondott.Gondoltam rá hogy miböl kéne csinálni,az elsö ötletem természetesen a fenyö volt,az olcsó és halomban áll az obiban viszonylag sok mérteben.Ezzel kapcsolatban szeretném kérdezni,hogy kb melyek azok a fafajták amik kicsit keményebbek a fenyönél de az áruk sem sokkal magasabb annál.Azt tudom hogy fenyöböl is van többféle,de pl próbáltam itthon csinálni fecskefark kötést fenyö deszkából( palettából lett kifürészelve gyakorolni,lehet túl nagy volt a nedvességtartalma?) de nem lett szép,nem tudtam rendesen kimunkálni a hézagokat éles szerszámmal sem,pedig próbáltam mindent mint ahogy a neten láttam,igaz az láthatóan valami keményebb,minöségibb fa volt(tán cseresznye).a félig takart fecskefarkat még nem próbáltam, ellenben a teljesen takartat igen,csak oda kellett volna egy párkánygyalu az éleket lemunkálni 45 fokba,ezt leszámítva szépen egymásba csúszott a két léc.

Új hozzászólás Aktív témák