Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • PappZ75

    tag

    Sziasztok!

    Médialejátszó vásárlás előtt állok.
    A régi Popcorn B110-esem kell lecserélnem. A mai napig imádom, de a HDMI 1.2 mára már kevés itt-ott.
    Amiért imádtam, hogy analóg 7.1-ben is kiadta a hangot, ehhez egy 30e Ft környékű fadobozos 5.1 aktív hangszóró filmekhez számomra kifogástalan hangot adott.
    Ma már ilyen analóg 5.1-es hangot kiadó média lejátszót em találtam (csak 1-2 csúcs modell, pl opto).
    Eredetileg Popcorn V-TEN -re gondoltam, de úgy néz ki lemaradtam róla, ahogy látom itthon teljesen eltűnt a Popcorn.

    Most a HDMI-n kiadott hangot az alábbi cuccal gondoltam analóg 5.1-re átalakítani:
    Kebidu HDMI Audio Extractor Decode 5.1CH Amplifier Analog Converter
    [link]
    Tudom nem egy erősítő, de a célnak remélem megfelel és mégis csak 32 USD csak.
    Vélemény erről?

    Tehát 50-55-e Ft-ig keresek lejátszót. Amihez kell:
    LAN-on keresztül NAS-ról filmet lejátszani és ugyancsak NAS-ról családi képeket lejátszani. Egy Optoma házimozis 3D FullHD projector számára fogja küldeni a képet, így HDMI 1,4 az elvárás.

    A Popcorn SAMBA alapon is elérte a NAS-t, tehát rendesen könyvtárakban tudtam tallózni,amit az okos tévék tudnak az számomra felejtős, az ilyen by-plalist, stb ömlesztett nézetek. Már azért is mert 4 db 4 TB-os HDD van a NAS-ban és még 2 db USB-s 2 TB-s HDD is. Tehát nekem fontos hogy könyvtárazva lássam a tartalmat.

    Mivel a Popcron eltűnt a következőt találtam:
    Dune HD Solo Lite [link] 56 500 Ft.
    Mi a vélemény erről?
    Mit ajánlotok max ennyiért? Ami fontos, a LAN kezelése, WiFi számomra felejtős, a fullHD-n a nagyobb bitrátás filmek laggolnak kicsit, LAN -on nem és ki is van építve.
    Fontos hogy a filmeket fájl alapon valódi könyvtárakat láttatva böngészhessem hálózaton keresztül egy NAS-ról (4 lemes ZyXEL). Fontos hogy távirányítón könnyedén tudjam váltani a hangsávokat, feliratokat és
    lehetőleg tudjon gyorsan pörgetni, illetve Popcorn B110-nél jó volt hogy pl a távirányító szám billentyűit nyomva 10-20-30.. 90%ig tudtam fixen ugrálni,azaz ha megnyomtam a 6-ost kapásból 60%ra ugrott és onnan már hamar oda lehetett pozicionálni ahova akartam.
    Internet pl Youtube elérése nem kardinális, ha tuja oké, de nem élethalál kérdés én tényleg főleg filmnézéshez és kisebb részt családi képek böngészéséhez használom.

    Néztem még pár androidos jellemzően kínai kütyüt is. Mi azokról a vélemény?
    Látszólag erősebb hardver, nagyobb tudás olcsóbb áron. Tényleg minden arany ami fénylik?
    Ezeket néztem:

    MX10 TV box Android 8.1 4/64 GB + billentyűzet egér spec távirányító hozzá 60 USD
    [link]

    Xiaomi Mi TV Box S 4K HDR Android TV 8.1 4/64 GB 62 USD
    [link]

    VONTAR H96 MAX Plus Android 8.1 4k 4/64 GB + spec illentyűs egér 63 USD
    [link]

    X96Max Smart TV BOX Android 8.1 4k 4/64 itt is van plusz távirányítos billenytűzet/egér ez 72 USD
    [link]

    Ezek közül melyik?
    Az utolsó kettő között mi lehet a különbség?
    Esetleg mit ajánlotok androidos lejátszónak?
    Vagy nem is érdemes a Dune mellett ezekben gondolkodni?

    Kb 4 éve vettem egy ilyen androidos media playert aminél fontos volt hogy kábel TV-s DVB-T/C-s legyen azaz a szolgáltató conax kártyáját be lehessen tenni és tudjon digitális adást felvenni. Az most egy zárlat miatt tönkrement sajnos. Felvételre elég jó volt, XBMC futott rajt media lejátszónak. A Popcorn-hoz képest nehézkesebb volt, de végül is tudta a dolgát. Esetleg ilyent is tudtok ajánlani, ami tud kábel-es digitális adást rögzíteni úgy, hogy fogadjon szolgáltatói conax kártyát?

    Elnézést hogy hosszú lett.
    PappZ

  • PappZ75

    tag

    válasz junkpod #63830 üzenetére

    Igen felmerült bennem is az ilyen AmLogic-os megoldás, mégpedig
    egy Vontar X96Max Smart TV BOX Android 8.1 AmLogic S905X2 4/64 GB-os változat. [link]
    72 USD-ért mára távirányító mellé egy pluszz távirányító méretű touch-padus US/UK billlenytyűzettel.

    A gondom inkább azzal van, hogy a gyári Android+Kodi nem képes kadencia helyesen játszani a filmeket, mivel ugye a filmek 23,996 FPS-sel mennek amit az Android 24-re feltornáz és időnként lagol egyet hogy szinkronizálja magát. Ugye ezt küszöböli ki a LibreElec vagy CoreElec csak hát pont az AmLogic-os fórum [link] általános részében írják, hogy a sok változatu Amologic-os lejátszó közül egyiknek ezzel a másiknak a másikkal van baja, majd ha felhekkeljük rá az általad említett cuccokat jön a távirányító probléma, amit megint bubucolással kell megoldani, aztán asokfirssítés ami hol az egyiknéál hol a másiknál okoz új gondokat és fórumozás mire megoldódik.... Persze vannak prémium megoldások ahol agyártó ezt készen kínálja és tényleg úgy viselkedik a cucc mint egy média lejátszó, de ezek már 200-250 USD, tehát akkor ott vagyok mint amit pl írtam is a DUNE lejátszónál.

    Azt nem tudom miben kínálnak ezek az androidos cuccok többet mint pl ez a Dune HD Solo Lite [link] magyar forgalmazótól magyar garival 56e Ft tényleges 4K támogatás, még BlueRay filmeket is visz menüvel, valódi Gigabit Etehernettel. Illetve ezekhez olyan távirányítót adnak ami már kifejezetten média lejátszást támogatja, az az nem menükkel kell vackolni sem a hangsávok, sem a feliratok kapcsán, Értem én hogysok szoftver feltehető rá, de minek? Nem ezen akarok internetezni, őlán nem ezen akarok, játszani vagyleveleket, nézni,sem nem ezen akarok skypeolni, stb, erre ott a telefonom. Én tényleg egy hálózatos médialejátszót keresek, ami könnyedén viszi LAN-on keresztül a NAS-ról a filmeket és képeket is mégpedig úgy könyvtárazva láttatva ahogy én szeretem katalogizálni és nem mindenféle JukeBOX szisztéma szerint.

    Tehát nem ellene vagyok az AmLogic-os Androidos cuccok ellen, de azért jó lenne tudni mi az előnyük? Az ár az oké 72 USD az 20 eFt, de mivel műszaki cikk jó eséllyel fennakad a vámon, rájön a 27 áfa és a posta vámkezelési díja, tehát nagyjából 30eFT-on fog megállni, ami még mindig jobb ár, mint a DUNE-é, de már nem kardinálisan jobb.

    Tehát továbbra is nyitott a kérdés miben kínálnak püluszt ezek a cuccok egy tényleg erre fejlesztett 4K-s médialejátszóhoz képest (bár megjegyzem, nekem FullHD-re kell, hisz a projektorom is ezt tudja és nem tervezek még évekig ettől megszabadulni. Az én igényeimet még egy 4 m átmérőjű vászonon is kielégít egy jó minőségű FullHD film.

    [ Szerkesztve ]

  • PappZ75

    tag

    Sziasztok!

    Régóta halogattam az ős öreg Popcorn B110 cseréjét. Most adta meg magát a LAN-os része, így nincs idő tovább várni a cserével. :(

    A fő gondom, hogy a Popcorn B110-esemnek analóg 7.1 hangkimenete volt és a bő 10 évvel ezelőtti vásárlásnál ez fontos volt, mert így egy sima Geniaus fadobozos 5.1 aktív hangfalrendszerrel tökéletes volt számomra a hang a mai napig. Ma csak olyan médilejátszókat látok, amikhez mindenképp kell házimozi erősítő és így vélhetően 5.0 vagy 5.1 hangfal szett is, így ez a móka jóval többe kerül mint egy médialehátszó csere.

    Olvastam a forumot, sőt az előzetes bevezető szöveget is. Azonban tényleg nem tudom mit vegyek.

    Én maximálisan elégedett voltam a Popcorn B110-el. FullHD-ben mindent vitt akadás és gond nélkül, hangsávokkal feliratokkal nem volt gondom. Még 3D filmek is mentek (bár utálom őket). Sajnos látom Popcorn ma már itthon nem igazán elérhető.

    Azt látom hogy az Androidos dolgok elszaporodtak, de ahogy olvasom folyamatos a szívás, sok a lagolás és a háziberhelés (KODI felvarázslása ésszívás a beállítással). Persze akinek van türelme, ideje az akár csodákra képes vele.
    Nekem sem időm sem kedvem nincs folyamatosan szórakozni vele. Nekem kell egy megbízható jó lejátszóanappapliba gyerekek is könnyen kezelhessék). Alapvetően LAN-on kersztül NAS-ról történő filmlejátszásra. Ez a használat 99,9% a maradék 0,1% nem kardinális, max néha ha már ott a Youtube, esetleg Netflix (de mondom ez nem szempont).

    Tehát stabil könnyen kezelhető LAN-on kersztüli NAS-elérésű filmlejátszásra keresek megbízható (lehgetőleg nem vagyonokba kerülő médilejátszót) Kandenciahelyes lejátszásra szívás nélkül, ami elengedhetetlenül fontos. Persze mi a vagyon nem is tudom max 100eFt környéke. De nem esek kétségbe ha olcsóbb lenne.

    Ha már itt tartunk mivel írtam fenti is a mostani aktív-hangfalas rendszerem is jó eséllyel kuka, mert ugye most már kell házimozi erősítő ahhoz meg valami hozzá passzoló hangfal szet. Tudom itt off, de mégis csak része a házimozinak, így akár privátba is várnék javaslatokat (használt nem érdekel).

    Ezeket láttam elsőre:

    Két olcsóbb:
    Dune HD Realbox 4K 58eFt (androidos gondok ha jól tudom)
    Himedia Q10 Pro 54eFt (nem igazán ismerem, ez is android,ahogy olvasom sokat kell vacakolni a beállítással sok aszívás ezzel is)

    Három drább:
    Zappiti One SE 4K HDR 110eFt (Andoid, némi szvás itt is)
    Dune Pro 4K 112eFt (Androidos, bár vanfirmware frissítés de sok afagyás és szívás)
    Dune HD Pro 4K II 112eFt (Andoidos elvileg újabb, de jobb, vagy ugyanaz?)

    Egy kakukktojás:
    ZIDOO Z9S 81eFt (teljes ismeretlen andoidos cucc számomra)

    Mit vegyek, mit ajánlotok?

    Hangszettnek és erősítőnek ezt néztem ki:
    Denon AVR-X550BT házimozi erősítő + Wilson Cinematic 5.0 házimozi rendszer 230eFt

    Várom a segítségetek!

    [ Szerkesztve ]

  • PappZ75

    tag

    válasz djnice #70263 üzenetére

    Ezt a hang átalakítót próbáltam, de sajos pocsék a minősége. Nagyon halk lesz, ha ezen keresztül viszem az aktív hangfalhoz.
    A lejátszót megnézem, de eddig kb 3 kínai cuccot néztem meg és hát...
    Ami bejött a "kis" kínaiakból Xiaomi Mi Box S (PFJ4086EU) de ez meg csak WiFi-s és hát a nagy bitránál ha messzebb van a routertől....

  • PappZ75

    tag

    válasz blakey #70267 üzenetére

    Igen így használom Xiaomi MI BOX-ot.
    DLP-s 1080p projektorra megy a kép ott a HDR nem feltétlen játszik, persze hosszú távon.

    Ha más nem marad tényleg ilyen irányba kell elindulni. Amlogic CoreELEC, de még nem olvastam általános elégedettséget ezzel. Ezért gondoltam (vélhetően hibásan), hogy a fentebb általam írt pl DUNE (valamikor megbízható jó név volt) vásárlásával elkerülném, de ott is sok a fagyás, szívás stb. Popcorn-nál soha nem kellett varázsolni, csak tette a dolgát, azt is pofon egyszerűen, szuper jó távirányítóval és pofon egyszerű kezeléssel.

    Távirányítóban közvetlen tudtam a hansávokat, feliratokat váltogatni és számtalan kényelmes funkció és nem menüben barangolva állítgatni, de ez egyre távola
    bbi álom, hogy kapok valami céleszközt, ami nem akar több lenni, mint tényleg egy médialejátszó (számomra szinte kizárólag filmlejátszó) szívás nélkül és user-barát kezelést adva.
    Nekem nem kell semmi csili-vili JukeBOX sem, a NAS-on saját szisztémám szerint van könyvtárazva a média. JukeBOX is arra jó hogy egyszer ránézek és hű meg ha (vagy ismerősöknek kábítására), aztán vissza a sima tallozós film választáshoz, ert úgy mégis csak hamarabb megvan amit keresek... :)

    Szóval nyitott lennék még mindig egy jó varázslás mentes média (film)lejátszóra.

    ui.12 év alatt (Popcorn B110óta) sok mindenben változott a lejátszók, de ahogy látom nem feltétlen jó irányba.

  • PappZ75

    tag

    Sziasztok!

    Nagjyából 100e Ft értékig keresek médialejátszót.
    Ősrégi Popcorn B110 kerül leváltásra.
    Fő cél NAS-ról hálózatos filmek lejátszása. Mellékes célok HBO GO és Netflix lejárszás.

    Két típust néztem ki mindegyik kb 75e Ft.
    Zidoo Z9X 4K
    Dune HD Real Vision 4K

    Ami nagyon fontos, hogy folyamatos film lejátszás legyen (kadencia helyes). Nem igazán akarok házilag vackolni velük félhivatalos szoftverek felvarázslásával.

    Jelenleg FullHD projektor adja a képet.
    Hang tervezetten:
    Yamaha HTR-2071 5.1 házimozi erősítő
    Yamaha NS-F51 5.0 hangfalszett barna

    Melyiket ajánljátok? Vagy esetleg max nem sokkal dárgábban helyette mást? Ha igen miért?

  • PappZ75

    tag

    válasz Beni2360 #72160 üzenetére

    Szia!

    Ennyire nem vagyok mélyen benne. Mit jelent hogy nem erre való? Playstore-ból telepíthető nem? Vagy valami minőségi gond lesz? Vagy hogy kell értelmezzem?

  • PappZ75

    tag

    Sziasztok!

    Most szándékozom az ős öreg Popcorn B110 lejátszóm lecserélni.

    Választásom
    1. ZIDOO Dolby Z9X

    Alternatíva volt a
    2. Dune HD Real Vision 4K is.

    Ha jól tudom a Zido jobb szoftveresen. Kérnék erre itt is megerősítést.

    Alapvetően 80%-ban egy LAN-on keresztül NAS-ról játszanék le filmeket.
    Amiért a régi lejátszóm cserélni akartam az a NetFlix és HBO GO támogatás. Azaz szeretnék innen is filmeket sorozatokat nézni.

    A kijelzőm jelenleg egy Optoma 1080P házimozi projektor (egy ideig nem is akarom 4K-sra cserélni).

    Kérdésem alkalmas-e erre az általam választott lejátszó? Vagy ha mást javasoltok, akkor mit és miért? Otthoni nem hivatalos szoftver bütykölést nem akarok, vagy csak ha van rá egyszerű megoldás jó leírással.

    Max 100e Ft-ig megyek el.

    Mivel a régi Popcorn B110-emnek még volt analog 7.1 kimenete így az egy aktív hangrendszert szolgált ki (nekem elfogadhatóan jó minőségben Genius 5.1 fadobozos cucc kb 12-14 éves, de ma is tökéletes). Mivel az új lejátszók nem igazán remekelnek analóg hangkimenettel, így erősítő és új hangfalak kellenek. Sajnos horror áron ezt találtam.

    Kérdésem tudtok e olyan HDMI 2.0 to 5.1 analóg RCA átalakítót ami jól is működik. Esetleg optikáról. Én kipróbáltam már egyet, de nagyon gyenge hangerőt adott, azaz használhatatlan. Ha nincs akkor muszáj lesz erősítő + hangfalszettet néznem de az a lejátszó többszöröse lesz sajnos.

    Denon AVR-S650H + Polk Audio T50 5.0-s szettet 385 eFt.
    Yamaha HTR-2071 5.1 + Taga TAV 506 v.2 5.0 Cinema Pack 215 eFt

  • PappZ75

    tag

    Sziasztok!

    Topik tanácsai alapján a következő médilejátszón gondolkodom LAN-on keresztül NAS-ról filmnézéshez, illetve HBO GO és NETFLIX nézésére: NVIDIA SHIELD TV PRO (2019)
    [link]

    Illetve az alábbit ajánlották még, amit egy HardverAprós hirdető fazonra szab a fenti támogatások mellett.
    X96 MAX PLUS2 X3 ULTRA 4GB 64GB 8K HDR Android tv

    Nem igazán tudom melyiket érdemesebb. Melyiket javasoljátok? Miért?

    Az utóbbi kapcsán azt az infót kaptam, hogy NETFLIX csak SD-ben fut rajt. Ez valóban így van? NVidia esetén is így van? Mert ugye NETFLIX 3 csomgajából már a 2. is 1080p-t ad. Én meg pont abban szeretném.

    Illetve hogy HBO GO is csak WiFi-s neten keresztül megy rajr (bár kis trükkel LAN-on kersztül is megoldható), ez is így van NVidia esetén is?

Új hozzászólás Aktív témák