Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • HUNited

    őstag

    válasz bihariszabi #567 üzenetére

    Kínai mobilból is van nagyon jó. Némelyiket brandelve magyarországon is kapni (pl Wayteq márkák). Az One plus meg csodálatos, de ha bajod van vele és Magyar szervizbe kerül azt is szophatod. Tényleg érdemesebb kínából rendelni. Vámmal, Áfával is sokkal olcsóbb, a különbözetből meg visszaküldheted, ha hibás. De ez kb majdnem minden készülékre igaz!

  • gabika318

    aktív tag

    válasz bihariszabi #567 üzenetére

    A köv. márkák amiket messziről elkerülök: 1. Ájjfón 2. Samsung 3. Sony Kínaiak közül pedig a THL és HUAWEI mobilokat.

    Kínából lehet ésszel, olyan telót vásárolni, ahol a specifikációk megfelelnek, és nem csak a dobozon. A Mo-i forgalmazásban lévő kínai cuccok a legszarabbak. Nagy tételben egy rakás szart megvesznek és ráütnek egy márkát. (nézz körül a tescóban, inkább nem írok márkát)

    Az ilyen mondat eleji nagybetű problémák, meg az e-mail kliens hiányát már 3 éve sem tapasztaltam. Nem tudom, hol és mikor vásároltál kínai telót. A szoftverezettségben az egyszerűséget kedvelem, utálom ha a szolgáltató vagy a gyártó, főleg a SAMSUNG, telerakja a mobilt a saját szarjukkal. Kifejezetten utálom a csicsamicsapicsa menüs mobilokat. A teljesítmény a lényeg, nálam....

    Az eddig választott telóim közül az anyaghasználatra és az összerakásra sem volt panaszom. Bár hangsúlyozom, nem Samsung és Ájfon klón telefont kell választani, vagy olyan noname készüléket, ahol egy 150 ezres mobil tudását ígérik 20ért. Mert ott nagyot lehet koppanni.

    Amiben eddig nem csalódtam: JIAYU. Amit ismerősnek rendeltem, de sosem választanék: UMI és a Lenovo (nagyon sok a hamis darab). Rendeltem már vízálló Lenovo-t, a sógorom nem merte tesztelni a horgásztónál, de mikor eladta a haverjának, annak első dolga volt beledobni egy nagy pohár vízbe, jól vizsgázott, most is működik.

    Tárhely: egy 16GB-os tárhellyel hirdetett mobilnál, android esetében sosem lesz 16GB szabad belső tárhelyed, mivel a rendszer legalább 2,5-3 GB-ot elvesz belőle. Főleg alsókategóriás Samsungoknál tapasztaltam, hogy olyan elcseszettül volt particionálva a 4 vagy 8GB-os tárhely, hogy egy alap felhasználónál is elfogyott a telepítésre szánt tárhely 1-2 hét alatt. A mai kínai mobilokat, mivel a legtöbbnek már 8-16 esetleg 32 GB-os belső tárhellyel rendelkeznek úgy particionálnak gyárilag, hogy ne legyen ilyen gond. Anno a JIAYU G3 telómnál még magam particionáltam, a JIAYU S3-nál már nincs ilyen gond.

    [Phone: Jiayu S3 (2GB)][Sys: JIAYU.DE 5.1 RC1][Recovery: TWRP 2.8.7.0]

Új hozzászólás Aktív témák