Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kasa85

    őstag

    Sziasztok
    Most vetten egy Asus Xonar DX hangkártyát amivel nagyon megvagyok elégedve.
    Persze jöhet egy kis negatívum is,hogy a profilban csapnivaló a hangzás sémák.
    Aki tudja mire érdemes be állítani a kártyát,hogy a lehető legjobb hangzást kapjam,és egy profilt elküldene valaki mire állítsam be a kártyámat nagyon megköszönném. :R

    Új,és régi játékokkal tarkítom oldalamat. További hűsölést : Károly. Gamer csatorna. https://www.youtube.com/channel/UCRG3FPVZBYZiqjzwmlTM8LA?sub_confirmation=1

  • kasa85

    őstag

    válasz kasa85 #4108 üzenetére

    Windows 7 X-64 Sp1 Proff használok a legfrissebb 12mb os DX driverrel.

    Új,és régi játékokkal tarkítom oldalamat. További hűsölést : Károly. Gamer csatorna. https://www.youtube.com/channel/UCRG3FPVZBYZiqjzwmlTM8LA?sub_confirmation=1

  • kasa85

    őstag

    válasz dudika10 #4109 üzenetére

    Szia.
    Elolvastam,és megpróbálom köszi :R
    Fentebb linkeltem az alap beállításaimat miken használtam a kártyát ki induló pontnak.

    Új,és régi játékokkal tarkítom oldalamat. További hűsölést : Károly. Gamer csatorna. https://www.youtube.com/channel/UCRG3FPVZBYZiqjzwmlTM8LA?sub_confirmation=1

  • kasa85

    őstag

    Egy LOGITECH GAMING HEADSET G330 MODELL + egy 5.1LABTEC ARENA 685 átmeneti gagyi hangszett ontja a puska ropogást,és a muzsikát :)

    Új,és régi játékokkal tarkítom oldalamat. További hűsölést : Károly. Gamer csatorna. https://www.youtube.com/channel/UCRG3FPVZBYZiqjzwmlTM8LA?sub_confirmation=1

  • kasa85

    őstag

    válasz schawo #4113 üzenetére

    Nagyon köszönöm a részletes linket,és a segítséget. :R
    Most be is lőttem a gépemet azokra az értékekre amiket megadtál.
    A Mixerben reseteltem mindent így Max 76%lett a hangerő L-R-tartományban.
    Az Effect-ben nem vágom mit jelent az Environment Size (L,M,S)mód,illetve Default-on van a
    hangskálám aminek egy kicsit gyenge a hangminősége.
    Nem merem át lőni rock-ra, vagy egyéb módba,mert akkor förtelmes lesz a hang ,és visítani fog mint a disznó,és semmi ütős nem lesz benne.Esetleg itt még mit érdemes beállítani,hogy minél dinamikusabb legyenek a hang játékok alatt,zenékben,filmekben :F
    Illetve van két Headphone is a Main-ban amire írtad,hogy érdemes átlőni ha pl:5.1 szettet használok akkor arra.
    Van olyan amit a képen is látsz
    FP Headphone,és egy másik FP 2 Speakers amin úgyszintén megy a hang.
    A fejhallgatómat analógon használom a gépház elejéből kijövő csatlakozón ami közvetlen HD Audió kábellel van össze kötve a hang kártyámmal.

    [ Szerkesztve ]

    Új,és régi játékokkal tarkítom oldalamat. További hűsölést : Károly. Gamer csatorna. https://www.youtube.com/channel/UCRG3FPVZBYZiqjzwmlTM8LA?sub_confirmation=1

  • kasa85

    őstag

    válasz dudika10 #4114 üzenetére

    Akkor érdemes USB vel össze kötni,mert eddig analógon toltam a fejhallgatómat :F :R

    Új,és régi játékokkal tarkítom oldalamat. További hűsölést : Károly. Gamer csatorna. https://www.youtube.com/channel/UCRG3FPVZBYZiqjzwmlTM8LA?sub_confirmation=1

  • kasa85

    őstag

    Sziasztok.
    Kérnék segítséget.
    Asus Xonar DX kártyához le szedtem a módosított,és egyben javított szoftvert.
    UNi Xonar 1796 v1.52.Gondolom a képen látott a legfrissebb verza :F
    A DPC Latency leszedtem,hogy megnézzem nem e kapok eltérő értékeket.
    A képen látottakat akkor tapasztalom amikor megy egy film,és közben a SPDIF Out ,és alatta lévő részt bepipálom pontosabban akkor kapom a legnagyobb ki ugrást,ha a Dolby Headphone ki pipálom.
    HA ki vannak pipálva ,és indítok egy filmet arra az időre megugrik a grafikon ami túl van a megengedett határon,de hosszas játék,és film nézés után nem tapasztalom,hogy a zöld felé menne,csak az első indításkor pár másodperce.
    HA ezek a rublikák nincsenek ki pipálva akkor 280 us helyet,már 180 kapok.
    Akkor nincs ilyen ki ugrás a grafikonon,csak ha filmezés,vagyis hang használat közben kapcsolom ki/be ezeket,vagy ki pipált állapotban filmet indítok egy kér másodperce felugrik,és utána a képen látott zöld sávban marad.
    Segítségeteket előre is nagyon köszönöm.
    Amúgy felrakásnál ki pipáltam mindent,hogy rakja fel teljesen mindenestül a drivert.
    Ha valaki letesztelné nála is van ilyen nagyon meg köszönném.

    Kép.

    [ Szerkesztve ]

    Új,és régi játékokkal tarkítom oldalamat. További hűsölést : Károly. Gamer csatorna. https://www.youtube.com/channel/UCRG3FPVZBYZiqjzwmlTM8LA?sub_confirmation=1

  • kasa85

    őstag

    válasz redingitell #5587 üzenetére

    Köszi :R

    (#5590) Amartus
    1796 van a program szerint,és gondoltam,mivel az asus 1794 az utolsó négy számjegye a 1796 újabb.
    Érdekes ahol az infók vannak ott nem adja be ugyan azt a számozást,és a végén ezt a négy számjegyek kicsit meg kavart.

    Új,és régi játékokkal tarkítom oldalamat. További hűsölést : Károly. Gamer csatorna. https://www.youtube.com/channel/UCRG3FPVZBYZiqjzwmlTM8LA?sub_confirmation=1

  • kasa85

    őstag

    válasz redingitell #5592 üzenetére

    Általad linkelt verzió szám.
    Xonar DX driver for Windows 7
    Version: 7.12.8.1794
    Kiadták: 2011.06.27 update

    Version:
    UNi Xonar 1796 v1.52

    Gondolom akkor :Version: 7.12.8.(1796)-utolsó négy szám alapján frissebb :F

    Link ahonnan szedtem,és a driver ekkor készült.
    21.02.2012 : UNi Xonar v1.52 drivers are released.

    Lent legalul fekete felületben Download latest driver here.-re kattintva jön le az 1.52
    Alatta meg a régebbiek 1.51-és értelem szerűen visszafelé.
    Ebben állítólag csiszoltak sok mindent,és érezhető is.
    Végre nem kell erősíteni a hangot a fejhallgatóm miatt alapin is erős,és tiszta a hangja.
    OpenAL frissítést is tartalmaz,és az effekteket is frissítette.

    [ Szerkesztve ]

    Új,és régi játékokkal tarkítom oldalamat. További hűsölést : Károly. Gamer csatorna. https://www.youtube.com/channel/UCRG3FPVZBYZiqjzwmlTM8LA?sub_confirmation=1

  • kasa85

    őstag

    válasz redingitell #5594 üzenetére

    Nincs mit.
    Szerintem valamennyivel jobb.
    Amúgy milyen sávra lövöd be a hangzást.
    Alap az kegyetlen szar.
    Az effect menüben az S-Rock az ami a legjobb előre beállított hangzás.
    Sokkal szem,és a szövegek,filmek,játékok,zenék is szebben szólalnának meg.
    A sima rock-al az a baj,hogy nagyon magas az S-Rock az mélyebb,és ki emeli a beszédet,és a muzsika kellemesen szól a háttérben.
    Ha dübörögtetni akarom akkor az első kettő bal oldaltól számítva felfelé tolom,és mélyebb lesz a hangzás.
    Jobb utolsó kettővel meg ki emelhetem az ének hangot.
    Eléggé le voltam törve Mikor az X-fi Extreme Gammer hangkártyáról váltottam,mert ott dinamikusabb,és sokkal szebben szólt.
    Ott éreztem e tér hangzás a Xonar mintha laposabb dobozosabb,szűkebb hangzású lenne.

    Új,és régi játékokkal tarkítom oldalamat. További hűsölést : Károly. Gamer csatorna. https://www.youtube.com/channel/UCRG3FPVZBYZiqjzwmlTM8LA?sub_confirmation=1

  • kasa85

    őstag

    válasz redingitell #5596 üzenetére

    Időnként pattogott a hang.
    Két ugyan az a típusom volt.
    Az elsőt olcsón vettem itt,és használtan 5000FT volt.
    Egy kicsit rozsdás volt a dugóknál,de WD 40 kontakt spray -el és ecsettel lejött a nagyja.
    Ez után bedugtam,és csak a füles ment.
    Kiderült ahogy át vizsgáltam a nyákot,hogy két darab ilyen micro smd fel szakad.
    Forrasztani már nem lehetett,és értelme sem volt,mivel ki tudja még mi minden jöhetett le a helytelen raktározás miatt.
    Szerintem egy nedves rideg pincében tartotta.
    Vissza vittem kesst vissza kaptam kerestem egy másikat.
    Az 13000ft volt,és végre gyönyörű tiszta,és működő képes volt.
    Sajnos az első driver ami több száz megabyte csak felrakta,és kék halál.
    Fel tettem egy frissebbet azzal már stabil,és jó volt.
    A probléma az volt,hogy nagyon ritkán egyet pattant a hang,és játék közben pl Battlefield B C 2 Multi alatt a Tankban ülve egyszer csak elhallgatott a motor zaj,és ilyenek.
    Vagy amikor jöttek helikopterekkel,és a hátam mögül nem jött át a rotor zaja.
    Mondom le cserélem.
    Volt Pax minden isten nyila fél gb patch oprendszer heti újra rakása,mert valamelyikkel mindig gond volt elegem lett és eladtam.
    Akkora terjedelmű maga a driver,hogy el képesztő.
    Persze volt benne szintetizátor meg egyéb nyalánkságok,de játszón rajta billenytűvel,vagy egérrel akinek hát anyja van.
    Teli volt felesleges hulladékokkal,alig kapott frissítést közel 2 éves driverekkel dobálóztak,és valamelyik vagy ment,vagy nem.
    Olyan zsákba macska volt az egész mint AMD RADEONNÁL a Catalyst.
    Sőt merem állítani sokkal rosszabb.
    Olvastam itt egy tesztet igaz azt hiszem a dx sima PCI os változatáról gondolom be újítok.
    Amikor be raktam hát a hang sáv alap beállítása miatt majdnem eldobtam magam olyan fos volt,és monoton.
    S-Rock-ra beállítva sokkal szebb lett ez után örültem,és főleg hogy nem 200/500mb driveket kellet hozzá leszedni hanem csak 12/13mb osokat.
    Amikor teszteltem az Avatart Blu Ray minőségben 5.1 no name hangszettemen az X-fi vel iszonyat szép volt amikor a nagy fát ledöntötték.
    A robbanás,és a gyújtó bombák zaja ahogy a fa felé távozott,és be csapódott kegyetlen szép volt.
    Tisztára mint a mozikban sőt még kicsivel jobb is.
    Ezt követően a Xonar DX el le tesztelve nem voltam meg elégedve .
    Mintha egy kicsit érezni a gép hangot nehéz ezt le írnom de olyan mintha héliumot szívott volna,de ezeket inkább nyel törő hangoknál jön elő.
    Kicsit vicces,mert nehéz szavakat találni rá,de érezni hogy nem az igazi.
    Akkor bele tekertem abba a jelentbe amit fentebb le írtam.
    Hát nagyot csalódtam,mivel közel sem volt olyan hangzása mint az Extreme kártyámé.
    Kicsit dobozosabb,szűkebb tér érzetem volt,a dinamikus hang,és a robbanás és ezt követően a lökés hullám nagyon gyengén jött át.
    Próbáltam sok mindent,de sosem volt olyan dinamikus,és szép térhangja mint a volt hang kártyámé.
    Játékokban is szebb volt,de azokban erre sincs panasz bár kevesebb a tér érzetem.
    A lényeg nem rossz kártya lehet jobbnak tűnt a teszternek aki jobbnak találta ezt.
    Biztos ő is nyűglődött a félszáz megás sz@rokkal,de cserébe ahol sikerült egy jó drivert találni ott az x-fi elszárnyalt a Xonar felett.
    Ahol egy gagyi noname hangszett van,és azon érezni a dinamikát igaz a gagyi mély ládát le szedtem,és rá raktam egy házi mozi szett dobozát,így a rekamé reped hangzást tudtam ki csikarni ott biztos ,hogy jobb szetten sokkal ütősebb hangzást tudtam volna kihozni.
    Lényegében ennyi a véleményem a mostani hangkártyáról.
    Nem véletlen olcsóbb ez,és drágább az,de ár érték,és szoftverek kezelhetősége,és le tisztultsága miatt ez vezet.
    Hangzás ahol a dinamika jelen van,az effektek minősége sokkal szebb ott a X-fi vezet.
    Amivel össze hasonlítottam,mivel két fajta Extreme Gammer van.
    Nem arany csatlakozásos volt ez volt az egyetlen hátránya.

    Új,és régi játékokkal tarkítom oldalamat. További hűsölést : Károly. Gamer csatorna. https://www.youtube.com/channel/UCRG3FPVZBYZiqjzwmlTM8LA?sub_confirmation=1

  • kasa85

    őstag

    válasz Amartus #5598 üzenetére

    Hát igen az X-fi kariknak ez a rák fenéje.
    Nagyon szépen szólnak ,de ritka rossz drivereket adnak hozzá.
    Nem foglalkoznak vele ezért is módolják,és PAx driverekbe adják ki a javítás ami vagy megy vagy nem,de közel fél gigával,és rengeteg szutyokkal ami letörlés után vissza marad utánuk inkább Xonar.

    (#5599) redingitell
    Nincs mit érezhető azért a különbség bár driverek meg keserítették a minden napjaimat ezért is adtam el.
    Ez csak 12mb berakom,és megy.
    Első a kényelem utána a hangzás,bár erre sincs panaszom,de a teszt után én is vártam azt a + hangzásban,de nem jött át.

    [ Szerkesztve ]

    Új,és régi játékokkal tarkítom oldalamat. További hűsölést : Károly. Gamer csatorna. https://www.youtube.com/channel/UCRG3FPVZBYZiqjzwmlTM8LA?sub_confirmation=1

  • kasa85

    őstag

    válasz Maxtreme #5601 üzenetére

    Hét igen,és ez nem fog változni.
    Szerintem próbálj hozzá szokni bár az elején egy kicsit nehéz főleg,hogy hiányzik az a tér érzet amit az X-fi adott ki magából.
    Nem rossz kártya ez sem,ha nem a Magyar országi agyonemelt árakat nézzük.
    Kicsit hiányzik nekem a kártya,és elképzelhető,hogy valami hasonlót veszek,de újabb típusban.
    Elég cinkes,ha gagyi hangfalakom meg lehet érezni azt a különbséget amit le írtam.
    Maga a Hang kártya mellett maga a Driver,és a kezelhetőséget pontoznám,míg a Creative termékei mellé meg egy hatalmas mínuszt adnék,mert van abban minden csak foltozás nem.
    Több mint egy éve cseréltem a X-Fi karimat meg kb 3/4hónapig használtam,de még mindig hiányzik ami az nyújtott.
    A szoftverben való beállításokkal nem volt problémám.
    Ott még az alap beállítás is sókkal jobb volt mint a DX esetében.
    Mikor meg halottam,és éreztem,hogy egy kicsit szűkebb a tér érzet,és a hangsávok ritka hülyén vannak beállítva egyedül az S-Rockot találtam megfelelőnek,vagy inkább elviselhetőnek.
    Legjobban úgy tudnám le írni,hogy az X-Fi esetében egy hatalmas tornateremben van egy buli a terem mind a négy sarkában van egy hangfal én meg középen.
    A tér érzetem sokkal nagyobb,és kellemesebb mintha benne lennék:)
    A Xonar egy hosszú kicsit nagyobb mint egy szűk folyosó,de nem sokkal és oda helyezünk le négy hangfalt,és pont középen vagyok.
    A hang tér érzetem sokkal szűkebb dobozosabb mint a tornateremé ami felülnézetben egy kockát alkotott (mint én nem nevet :DDD ).
    Rengeteg lehetőség volt állítani a hangzást,itt ebben az esetben sokkal kevesebb a lehetőség.
    Lehet egyszerűbb ezt kezelni,mert mindent egy helyen meg meg lehet találni,de sokkal kevesebbet ad mint az X-Fi kezelő panelja.
    Olvastam egy tesztet azt hiszem a dg vagy melyik volt az alapján döntöttem.
    Hiba volt,de a gyötrelmes hardveres szutykok elkerülése véget még is kellemes meglepetésben volt részem.

    [ Szerkesztve ]

    Új,és régi játékokkal tarkítom oldalamat. További hűsölést : Károly. Gamer csatorna. https://www.youtube.com/channel/UCRG3FPVZBYZiqjzwmlTM8LA?sub_confirmation=1

  • kasa85

    őstag

    válasz gyenesmartin #5603 üzenetére

    Hát igen sajnos elő fordul az ilyesmi.
    Annyi fajta PC van,hogy nem tartom kizártnak az inkompatibilitást,vagy a hangszettel való kompatibilitást .
    Mondjuk elképzelhetőnek tartom a Xonar meghibásodását.
    Lehet akár egy mikrominiméter szakadás akárhol a nyákon ami melegedésre kontaktot ad,vagy épp ellenkezőleg.
    Vagy a kondikkal,relékkel lehet a probléma.
    Ezt minden esetben le tesztelném egy másik szettben,vagy gépben,mert nem tartom kizártnak a hardveres meghibásodást.
    Ha használsz erősítőt könnyen az is belülről fel melegedhet,és nagyon a végét járja.
    Lehet szoftveres is bár azt valamelyikkel javítaniuk kellet volna,de lehet beállítási hiba is .
    Én vagy az erősítőre,vagy a hang kártya meghibásodására gyanakodnák,ha elszáll a hang.
    Amit fentebb le írtam abban meg az X-Fi okozott ilyet,de cseréltettem az ipsével természetesen a pénzre amit adtam érte , mert két kis belinkel fos felvált a nyákról.
    Lehet hideg forrasztás miatt,vagy tárolás miatt ahol a nedvesség hatására lerohadt róla az anyag.
    Az X-Fi ezerszer jobb bár,ha ott is szoftveres gondok adódnának akkor biztos nem lenne jó azt a fél gigát le fel rakosgatni mint a DX esetében ami alig 12mb terjedelmű.
    Abba van szintetizátortól kezdve minden,de maga az alap driver is kegyetlen nagy terjedelemmel bír.
    Nem egy esetben volt kék halálom a driverek miatt ezzel sohasem.
    Sajnos a régebbi X-Fi Extreme Gammer audio karit nem ajánlom Windows 7 re,mert az a XP re kompatibilis,és ott mutatta meg 100%osan mit is tud,míg volt amivel el indult Wista,és Winfos hetesen,de nagyon zsákba macska volt.
    Ott pax driverekkel foltozzák,mivel ha jól emlékszem 2009 ben volt hozzá kiadott ucsó driver.
    Lehet hülyeség,mert azóta jött új,de egy éve nehéz volt normálisat találni a jelenlegi rendszeremre.

    [ Szerkesztve ]

    Új,és régi játékokkal tarkítom oldalamat. További hűsölést : Károly. Gamer csatorna. https://www.youtube.com/channel/UCRG3FPVZBYZiqjzwmlTM8LA?sub_confirmation=1

  • kasa85

    őstag

    válasz gyenesmartin #5605 üzenetére

    Az szép,úgy tudom az Asus termékekre 3 évet adnak,de én egyet kaptam az ipon jó voltából.
    Akkor gondolom még két év Nagyker garanciám van :F
    Szerintem rakd át másik portba,hátha IRQ össze akadás lehet a háttérben,bár ha újra indítasz,és hosszas terhelés után megint elszáll ott biza gariztatni kell.
    Szerintem vidd el teszteljék le,mert félek nem csak a kártya hullik el ha eldurran.
    Biztos valami kondi,ic,vagy akármi más lehet a ludas,vagy egyszerűen egy Áram kör megszakadt a nyákon.

    [ Szerkesztve ]

    Új,és régi játékokkal tarkítom oldalamat. További hűsölést : Károly. Gamer csatorna. https://www.youtube.com/channel/UCRG3FPVZBYZiqjzwmlTM8LA?sub_confirmation=1

  • kasa85

    őstag

    válasz gyenesmartin #5611 üzenetére

    De mivel a használat közben felmelegszik az audió kártya,és lehet éppen elég neki egy újra indítás,hogy valamennyire le hűljön.
    Amikor dobsz egy újra indítást vagyis restartot akkor hamarabb jön elő a jelenség mint amikor teljesen hidegen indítod a gépet,vagy kb ugyan annyi idő múlva.
    A hideg indítást egy napig vágy jó pár óráig áramtalanítva volt a gép,és nem voltak használva a hardverek ezáltal nem melegedtek át üzemi hőfokra.
    Ha hamarabb akkor elképzelhető a melegedés.
    Ha a reset után kb annyi idő alatt dobja el magát,akkor az a relék meghibásodására utalhat.
    Szerintem ott lesz majd a gond.
    Azért egy teszt erejéig rá tenném a házi mozit egy dvd lejátszóra vagy valamire,hogy megnézd nem e az erősítő dobja el magát,és melegszik túl.
    Sajnos volt nálam is hasonló.
    HA ez sem segít másik slottba rakd be a kártyát hátha csak össze akad a vga val,ha pl PCi e van a kártya.
    Én az utolsó 4x PCI E foglaltba raktam,hogy boot-kor elsőként a VGA induljon ő kapjon gyorsabban zöld utat,és gyorsabb elérési utat adok a processzorral való társalgásnak:)

    Új,és régi játékokkal tarkítom oldalamat. További hűsölést : Károly. Gamer csatorna. https://www.youtube.com/channel/UCRG3FPVZBYZiqjzwmlTM8LA?sub_confirmation=1

  • kasa85

    őstag

    válasz bozont #5607 üzenetére

    Értem amúgy melyik verza volt,mert bedobál nekem mindent az Árgépbe :F
    A Xonar az a hangot hozza előre.
    Az ének hangot sokkal jobban ki emeli,míg az X-fi hátterébe bele olvadt,de ott az effekteket jobban hallottam.
    Lehet a szoba akusztikája miatt nem vetted észre a különbséget,bár ez csak találgatás.
    Minden esetre tényleg jobb volt a Gammer X-Fi karim filmezés,játék,és zenében.
    Ott éreztem azt a + amit a Xonarnál sajnos nem.
    a PAx driverekel sokszor haza vágták a hangzást,de cserébe jobb,és stabilabb volt mint a gyári szoftverek.
    A hangszetten ott tényleg erős mély jött ki,de be tudtam állítani,hogy ne szakítsa le a plafont a sok mélytől.
    A DX esetében sokkal kevesebb mély van alapon,de ha rátolom akkor talán majdnem eléri azt amit adott az X-Fi alapon magából.
    Igazából Rockot nem nagyon hallgattam rajta,így a túl mély tartomány nem zavart.
    Ellenben mozizáskor élveztem amikor robban valami és bele remeg a lakás,és az alattunk lakó parfis nyele miközben ütögeti a plafont :)
    Rengeteg vizuális hatást el lehetett érni,és az EAX is elérhető volt,míg ennek a karinak az esetében a proci számolja át,így legalább 3x jobban terheli a Xonar,ha van még ilyen hangzás mint a X-Fi termékekben.

    (#5608) Shing

    Léci ha tudsz egy hang sáv beállítást dobj át képen,mert amióta meg van azóta csak nyűg van az alap beállításokkal. :R
    Egyedül az S-Rock ami jó hangzást ad az alaphoz,és a többihez képest.
    Még egy egyszerűbb Telefonban is jóban be van lőve a hangzás-
    Most egy fejhalhatóval tolom jó ideje.SUPERLUX HD668B-vel amit nem volt drága ellenben iszonyat szép hangja van.Sorra alázza a drágább 20ft feletti termékeket.
    Persze van hibája is,de az nem annyira vészes.

    [ Szerkesztve ]

    Új,és régi játékokkal tarkítom oldalamat. További hűsölést : Károly. Gamer csatorna. https://www.youtube.com/channel/UCRG3FPVZBYZiqjzwmlTM8LA?sub_confirmation=1

  • kasa85

    őstag

    válasz gyenesmartin #5615 üzenetére

    Értem alig szól.
    Szerintem a relékkel lehet gond bár csak találgatok.
    Vagy a dugót kell megnézetni,mert lehet nem érintkezik benne rendesen miközben rá van dugva a hangszett.
    Egy kicsit miközben elhallatszik a hang húzd,és dugd vissza a tyúkbelet a hang kártyában közben forgasd meg,mert van olyan amikor nekem sem érintkezik rendesen,és vagy kiadja vagy nem azon a hangot.
    Persze telefonon,és más eszközökön is van ilyen amikor Jack dugo nincs jó pozicióba fordítva,és nem adja át a hangot.
    Próbáld ki ezt hátha segít.
    Azt húzd ki amelyik átviszi a hangot az erőssítődbe,és forgasd meg kb 180 fokban,és halgasd,hogy közben vissza jön e.

    [ Szerkesztve ]

    Új,és régi játékokkal tarkítom oldalamat. További hűsölést : Károly. Gamer csatorna. https://www.youtube.com/channel/UCRG3FPVZBYZiqjzwmlTM8LA?sub_confirmation=1

  • kasa85

    őstag

    válasz bozont #5618 üzenetére

    Szép kari.
    Az FPS nem nagyon veszed észre míg a EAX driveres kezelése végett az X-Fi a játték proci számítással elérte a 60FPS.
    Addig az EAX hangzást mivel hardveresen,és szoftveresen nem támogatja az Aus,így a procit terheli azzal meg KB 56FPS lehetett elérni.
    Nem nagy értékek ezek,de azért a gyengébb procikat képes meg izzasztani bár ezt nem dudom,hogy két,vagy négy magoson tesztelték,de majd meglesem régi cikk volt ha jól emlékszem.
    Akkoriban a Core 2 Duo,és a Quad volt a menő nyerő:)
    Az EAX szép volt,de sajnos a mai játékok nem támogatják köszönhető a sok portok miatt amit Xbox 360 emelnek át,és annak hogy kevesebb költségből fejlesztik ezeket a játékokat Pc-re.
    Inkább a mesterséges gép igény,és a DX11 ami sokszor nincs jelen abba ölik a költségvetéseket,hangzás az marad alapjáraton.

    Új,és régi játékokkal tarkítom oldalamat. További hűsölést : Károly. Gamer csatorna. https://www.youtube.com/channel/UCRG3FPVZBYZiqjzwmlTM8LA?sub_confirmation=1

  • kasa85

    őstag

    válasz gyenesmartin #5619 üzenetére

    Vga elé be rakhatod a mű anyag végett kevesebb ott a hő.
    A hátoldalához ne rakd,mert ott sokkal magasabb.
    A lényeg a kari ventilátorába ne lógjon bele,és nem melegszik jobban a kari.
    Nekem is így van.
    Legalul van egy Pci e sinben ami 4x utána meg jön a proci felé a 2db HD6950 CF kártya.

    Új,és régi játékokkal tarkítom oldalamat. További hűsölést : Károly. Gamer csatorna. https://www.youtube.com/channel/UCRG3FPVZBYZiqjzwmlTM8LA?sub_confirmation=1

  • kasa85

    őstag

    válasz gyenesmartin #5619 üzenetére

    Egy teszt a relékre.
    Mikor el halgat lent az asztalon van egy hangszóró arra jobb egér gomb,és Hangok.
    ÉS itt tilts le mindent közben hallod,hogy a relék kattannak.
    Lépj ki a lejátszóból,ez után engedélyez mindent ami alapjáraton volt a letiltott ezközök megjelenítése mellet legyen pipa,hogy megtaláld majd őket.
    Miközben engedélyezed hallod a reléket kattanni.
    Ez után vissza a lejátszóba,és teszt.

    Új,és régi játékokkal tarkítom oldalamat. További hűsölést : Károly. Gamer csatorna. https://www.youtube.com/channel/UCRG3FPVZBYZiqjzwmlTM8LA?sub_confirmation=1

  • kasa85

    őstag

    válasz gyenesmartin #5622 üzenetére

    Nem is írja,míg nincs driver fent a Windowsba nincs bele építve ennek a szoftvere ,csak érzékel új hardvert amit az eszköz kezelőben meg találsz mellette egy sárga kérdőjellel.
    Lehet rajta van a szoftver,de azt a szoftver törléssel eltávolítja sinfiglalattal együtt,és az új sinben való felismertetésével lehet újra hang képessé tenni a cuccot.
    Vezérlő pult eszköz kezelők.Itt audio hang kártya részlegben kell lennie egy kérdőjelnek.

    Új,és régi játékokkal tarkítom oldalamat. További hűsölést : Károly. Gamer csatorna. https://www.youtube.com/channel/UCRG3FPVZBYZiqjzwmlTM8LA?sub_confirmation=1

  • kasa85

    őstag

    válasz dudika10 #5625 üzenetére

    Bocs közben melózok is,így nagyon a helyes írásomra nem tudok odafigyelni a lényeg,hogy értsd.
    Amennyiben nem nyugodtan kérdezz rá :R
    Amúgy hangzás javító ide ,vagy oda nem számít ott nekem alapjáraton is szebben szólt,és az alap beállításokkal sem volt gondom mint a xonar esetében.
    A hangzás javítás meg jól jön bizonyos esetekben amit úgy szintén érdemes pontozni.
    Lehet nálad tényleg jobb,de nálam nem.
    Sajnos ahány fül annyiféle eltérés tapsztalható.
    Nem húzom le a DX-et a Wc,de ha pontoznom kéne akkor a volt hang kártyám kapna hangzásban 95% driver kezelésben 60%,és kezelhetőségben 80%.
    DX esetében hangzás 85% driver kezelés 95% ,és kezelhetőségben 95%.

    Új,és régi játékokkal tarkítom oldalamat. További hűsölést : Károly. Gamer csatorna. https://www.youtube.com/channel/UCRG3FPVZBYZiqjzwmlTM8LA?sub_confirmation=1

  • kasa85

    őstag

    válasz kasa85 #5626 üzenetére

    Valamilyen szinten jobb ez a kártya,de mint részletesen le írtam nem jön át annyira az a tér hangzás mint az X-Fi esetében,és ezt hiányolom.
    Persze szét teszteltem a hang kártyákat,így nem csak alap beállításbeli eltérések alapján írtam a fentebbi tesztemet,vagy inkább tapasztalatomat.

    Új,és régi játékokkal tarkítom oldalamat. További hűsölést : Károly. Gamer csatorna. https://www.youtube.com/channel/UCRG3FPVZBYZiqjzwmlTM8LA?sub_confirmation=1

  • kasa85

    őstag

    válasz ooloo #5684 üzenetére

    Új,és régi játékokkal tarkítom oldalamat. További hűsölést : Károly. Gamer csatorna. https://www.youtube.com/channel/UCRG3FPVZBYZiqjzwmlTM8LA?sub_confirmation=1

  • kasa85

    őstag

    válasz kasa85 #5687 üzenetére

    Download kiválaszt fülön.
    Os mellet az adott oprendszeredet kiválasztod.
    Gondolom Windows 7 X64 !
    Megjelenik 3 fül-

    14 files found

    AUDIO (3)
    Utilities (2)
    Manual (9)

    AUDIO (3)-belemész ez az első .
    Fentről lefelé leszeded a legfrissebbet.
    Version 7.12.8.1794

    Download from
    Global (DLM) Global P2P

    Global érdemes használni.Ne futtasd mentsd el!
    Rarr fájlban lejön csinálsz az asztalon egy új mappát.
    Ezután Winrar kicsomagolod a mappába az egész fájlt!
    Bár ahogy elnézem van mappa így csak ki húzod a csomagolt fájlból ezt a mappát amiben már benne van.
    PCI-D2X-110512-7.12.8.1794(W7-FR)
    Ezután mappán belül Setup jobb egérgomb indítás rendszergazdaként felrakod gondolom ennél is lehet majd telepítés közben hallani a relék kattanását ezután kér egy restartot,és élvezd sok sikert .
    Ha van alaplapi hangkártyád érdemes tiltani előtte,és a hozzá leszedett szoftvert teljesen lepucolni.

    [ Szerkesztve ]

    Új,és régi játékokkal tarkítom oldalamat. További hűsölést : Károly. Gamer csatorna. https://www.youtube.com/channel/UCRG3FPVZBYZiqjzwmlTM8LA?sub_confirmation=1

  • kasa85

    őstag

    válasz kasa85 #5690 üzenetére

    Azért az eszköz kezelőben lesd meg rak e kérdőjelet az audio mellé,hogy fel ismeri egyáltalán a gép a kártyát,ha igen akkor szoftveresen telepíthető,ha nem akkor szedd ki rakd át egy másik foglalatba azt próba.

    Új,és régi játékokkal tarkítom oldalamat. További hűsölést : Károly. Gamer csatorna. https://www.youtube.com/channel/UCRG3FPVZBYZiqjzwmlTM8LA?sub_confirmation=1

  • kasa85

    őstag

    válasz Deadzone41 #5749 üzenetére

    Hali.
    És pontosabban mik a beállításaid légy szíves egy képben küld el az összes beállításodat.
    Furcsa a hangzása amolyan dobozos ha be van kapcsolva.
    Van 3 fajta lehetőség,hogy milyen távol legyen is a térhangzása első marha közel térhang gagyi.
    Második az már tűrhető van tere,de mintha kicsit dobozos lenne.
    A harmadik az már nagy teret foglal magába,de iszonyatosan dobozos hangja van.
    A hangsávod is érdekel mivel S-Rock a jelenlegim.

    Új,és régi játékokkal tarkítom oldalamat. További hűsölést : Károly. Gamer csatorna. https://www.youtube.com/channel/UCRG3FPVZBYZiqjzwmlTM8LA?sub_confirmation=1

  • kasa85

    őstag

    válasz kasa85 #5764 üzenetére

    Képek a jelenlegi próbálkozásról.

    Link:1.+egy finomság :D
    Link:2.Winfos Hang részleg.

    Új,és régi játékokkal tarkítom oldalamat. További hűsölést : Károly. Gamer csatorna. https://www.youtube.com/channel/UCRG3FPVZBYZiqjzwmlTM8LA?sub_confirmation=1

  • kasa85

    őstag

    válasz Deadzone41 #5766 üzenetére

    Upsz lehet csak bele olvastam,és meglestem a vedejót :B :O

    (#5765) Bodz
    Küldtem feljebb képeket abban légy szíves lesd meg milyen dolgokat kellene piszkálnom. :R :R
    SUPERLUX HD668B a fejesem.

    [ Szerkesztve ]

    Új,és régi játékokkal tarkítom oldalamat. További hűsölést : Károly. Gamer csatorna. https://www.youtube.com/channel/UCRG3FPVZBYZiqjzwmlTM8LA?sub_confirmation=1

  • kasa85

    őstag

    válasz jaffa 2843 #5769 üzenetére

    Köszi.
    Az alap beállítások nagyon sz@rok voltak,így kénytelen voltam S-Rock ra rá rakni,mert azon szól a legszebben akkor ki próbálom később milyen :R
    Játékhoz főleg Avatar HD minőségben lestem meg,és hallgattam ott is egy kicsit necces volt a cucc.

    (#5770) bozont
    Gondoltam adok egy kis adalékot hozzá egy kis térbeni hangzás növelésére,de cserébe biliben éreztem a fejem :))
    Rá állni rá áll,de a lehető legjobbat akarom kihozni a cuccból.

    (#5771) jaffa 2843
    Sajnos ezt tapasztaltam,így az alatt ki is kapcsolom,de játékokban jól jöhet. :R

    (#5772) Bodz
    Köszi.
    Át is állítottam a cuccost Daefult hangsávra vagyis alapra ez utan chanel 6,és mindent úgy raktam ahogy van majd mindjárt tesztelem holnap le íróm milyen lett.
    Ki is próbálom a Sillent Hill 5 alatt pont azt tolom :)

    Új,és régi játékokkal tarkítom oldalamat. További hűsölést : Károly. Gamer csatorna. https://www.youtube.com/channel/UCRG3FPVZBYZiqjzwmlTM8LA?sub_confirmation=1

  • kasa85

    őstag

    Ebben az AISO Control panelon belül most bele piszkáltam,és
    Bit-Depth:16-bit helyet 32-bit kapott
    Latency:80ms helyet 10ms kapott hátha valami köze van a jobb hangzás,vagy teljesítmény reményében.

    [ Szerkesztve ]

    Új,és régi játékokkal tarkítom oldalamat. További hűsölést : Károly. Gamer csatorna. https://www.youtube.com/channel/UCRG3FPVZBYZiqjzwmlTM8LA?sub_confirmation=1

  • kasa85

    őstag

    válasz bozont #5775 üzenetére

    Köszi akkor már ezt is tudom :R
    Nagyon ritkán pattogott a hang most lejeb vettem,de ezek szerint ha nem tévedek nem 10ms hanem 80ms felett kellene lenni akkor :F :R
    Most teszteltem a képen látható két hsz feljebb lévő beállításokat kezd jó lenni az Avatar is gyönyörű lett.
    Szerintem a Chanel 6 miatt másabb mivel 5.1 kódolja le nekem érdekes.
    A hangsáv nálad milyen mert az alap egy hatalmas kul@ :((( :R

    Új,és régi játékokkal tarkítom oldalamat. További hűsölést : Károly. Gamer csatorna. https://www.youtube.com/channel/UCRG3FPVZBYZiqjzwmlTM8LA?sub_confirmation=1

  • kasa85

    őstag

    válasz Shing #5777 üzenetére

    Jaja ez is igaz gondoltam növelem a kapacitást erre minek ha alig van ami eszi is ezeket reklámnak,vagy kenyérre kenni jó :O :R
    Biztos az Avatar tudja mivel bluray minőség,de azért az egyért nem érdemes,és ahhoz biza kevés a fülesem akkor egy 50e ft fejes kéne :)

    Új,és régi játékokkal tarkítom oldalamat. További hűsölést : Károly. Gamer csatorna. https://www.youtube.com/channel/UCRG3FPVZBYZiqjzwmlTM8LA?sub_confirmation=1

  • kasa85

    őstag

    válasz bozont #5775 üzenetére

    Ja igen 80ms felé már nem lehet menni,de vissza raktam ebben az opcióban mindent.
    Te melyik hang skálát használod,mert az alap nagyos fos,az S-Rock egy elmegy kategória a többi Jézus Atya úristen kategória :W :O

    Új,és régi játékokkal tarkítom oldalamat. További hűsölést : Károly. Gamer csatorna. https://www.youtube.com/channel/UCRG3FPVZBYZiqjzwmlTM8LA?sub_confirmation=1

  • kasa85

    őstag

    válasz gyenesmartin #5780 üzenetére

    Akkor ha jól veszem ki sima Daefult itt nem piszkáltál semmit :F
    Ha tudsz egy képet dobj erről,mert a +6/+8 nem tudom hogyan kell belőni.
    Az első,és az utolsó a mély,és a magas:R

    Új,és régi játékokkal tarkítom oldalamat. További hűsölést : Károly. Gamer csatorna. https://www.youtube.com/channel/UCRG3FPVZBYZiqjzwmlTM8LA?sub_confirmation=1

  • kasa85

    őstag

    válasz gyenesmartin #5782 üzenetére

    Jaja csak rá kérdeztem,mert erősítő nélkül vagyok bár lehet lejátszóba is bele lehet ültetni a két értéket.

    Új,és régi játékokkal tarkítom oldalamat. További hűsölést : Károly. Gamer csatorna. https://www.youtube.com/channel/UCRG3FPVZBYZiqjzwmlTM8LA?sub_confirmation=1

  • kasa85

    őstag

    válasz bozont #5784 üzenetére

    Jaja ez is igaz :R
    Sajnos sok a füles sok belsővel,és tulajdonsággal,ohm,nyitott,zárt stb,stb csak egy általános kellet volna ami nagyjából elfogadható álltalánosságban bár az alap nem jött be.
    S-Rock azért volt jó,mert nagyon szépen ki emelte a hangokat nálam,és kevesebb lett a mély közép hangok kicsit dimanikusabb lett.
    Most tesztelem amit a kolega képen linkelt.
    Érdekesen tapasztaltam a legjobb példa a Sillent Hill Home Coming.
    Bekapcsolva gyönyörűen oszlik el a hang,ha nincsen a HD akkor érdekesen jobb oldalra rak mindent.
    Futás,az elején a szíjból való kijutást,és a beszédet bár ha van egy karakter,és fordítok rajta egyet miközben beszél akkor pl az elején a kölök hangja szépen szól bal oldalt is majd.
    Ezt bekapcsolva szépen lefedte chanel 6 elméletileg 5.1 fülesként adalékolja ha nem tévedek,és így még térhangzásosabb teltebbek a hangok bár van egy két kisebb hátránya is,de egyenlőre bejövős.

    [ Szerkesztve ]

    Új,és régi játékokkal tarkítom oldalamat. További hűsölést : Károly. Gamer csatorna. https://www.youtube.com/channel/UCRG3FPVZBYZiqjzwmlTM8LA?sub_confirmation=1

Új hozzászólás Aktív témák