Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • dudika10

    veterán

    válasz CséZé #1059 üzenetére

    Megnéztem az adatlapod, azzal a fejhallgatóval szerintem elég hangosan kéne hogy szóljon, szerintem valami más hibázik nálad. Viszont nincs ötletem, hogy mi lehet a baj. :F

    Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

  • c41r0^

    őstag

    válasz CséZé #1059 üzenetére

    Én Sennheiser HD500-ast használok közvetlen a hangkártya front kimenetéről, az is 32 Ohm-os impedanciával rendelkezik, mint a te fülesed, és egyáltalán nem halk. Nem kell külön erősítő. A kártyán felülről a 2. jack helyre kell dugni, ez a front kimenet. Sorrendben felülről:

    1, toslink spdif/mikrofon váltva
    2, front (2.0, füles)
    3, side left/right (4.0)
    4, center/sub (5.1)
    5, surround left/right (7.1)

    íme a beállítás zenéhez, fülessel:

    MAIN fül:

    Audio Channels: 2 channels (ha csak fülessel hallgatod, akkor ide állítsd, ez adja meg, hogy a Windows hány audiocsatornát kezeljen. Lehet ez 6-on is, ha van 5.1-ed pl. a füles mellett, nem zavar bele a dolgokba, csak legyen szinkronban a Windows audio beállításával). Tehát nálam úgy is működik a füles, ha 6 channels-en marad ez.

    Sample rate: nem probléma, ha egy fix értéken használod (nálam is mindig 96KHzen van)... ha nem 96KHzes a forrás, akkor újramintavételez a hangkártya 96KHzre, ez egy 44.1KHz-es mp3-nál lényegtelen...de inkább javallott a forráshoz állítása (CD audio, mp3, lossless audio, stb. általában 44.1KHz), ez is legyen szinkronban a Windows audio beállításával. Van olyan eset, hogy pl. egy-egy játéknak nem lesz hangja, ha nem állítod át 44.1KHz-re a sample rate-et, de ez játékfüggő.

    Analog out: Headphones (gondolom egyértelmű). Bár nekem 2 Speakers állásban is ugyanolyan erős a fülesben a hangerő.

    A Dolby Headphone feature NE legyen bekapcsolva.

    MIXER fül:
    A playbacknél 2 sávot kell látnod, left/right, ezt hagyd alapon, ugyanis az a 0 dB, tehát kiemelés nélkül van (megnyomhatod a resetet, az biztos arra állítja)
    , ha feljebb húzod, az torzítással járhat, mert +dB-t ad, tehát fontos, hogy NEM SZABAD max-ra húzni

    a record itt lényegtelen

    EFFECT fül:

    Environment legyen off, custom EQ-t használhatsz, ha akarsz, a beépítettek eléggé szétszedik a hangképet...

    KARAOKE: off

    FLEXBASS: off

    AEC: off

    Vocal FX: off

    Fő panelen jobb oldalon master volume nálam 80, SVN-t kapcsold ki, ha be van (ez egy limiter, zenénél sokat ront, max. beszédes hanganyagnál jöhet jól). DSP módokat kikapcsolhatod, mindet (ne világítsanak az ikonok).

    A kártya manualjában én nem láttam, hogy pl. egy jumperrel ki-be kapcsolható lenne a kártya saját erősítője. Szerintem az mindig aktív. Tehát az szvsz nem igaz, hogy "Headphones" állásban kapcsol csak be. Legalábbis nálam nem így van.

    Oprendszer Vista x64, driver a legújabb, 6.12.8.1764.

    Szerintem nálad a Master volume vagy az alkalmazás csatornájának hangereje nincs felhúzva.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák