Új hozzászólás Aktív témák

  • szacsee

    nagyúr

    válasz SPQR #988 üzenetére

    Itt van pár kép, ez Extreme3 Gen3 és épphogy elfér a Termalright Archon úgy hogy rajta a ventilátor és a második slotban a memória. (gagyi házat ne nézd, nem sok házban fér el ez a coolre, a régit pedig majdnem új áron el tudtam adni) :D
    Bitang erős hűtő kell ultra magas ram mellé, akkor Termalright HR-02 és simán ráfér a ventilátor is mert asszimetrikus kialakítású.

    asturel:
    Ext3 Gen3-nál van legközelebb talán a procifoglalathoz a ram, egyik fórumtárs Hyper TX3-at használ rajta, ami max 5-6K-ba kerül és épp elfér a ramokkal. (visszább olvasva van kép is róla). Ha kicsit drágábban nézelődsz, akkor Hyper 212+ és a ventit szívóra állítod, így nem kell házventi hátra és elférnek a ramok is, de lehet még fújón is.
    Az Archon az Ext3 Gen3-nál takar csak be az első slotba, ha nálad messzebb van, akkor kereshetsz a mérete alapján hűtőt. Milyen CPU hűtős topikba linkeltem is képet a méreteiről. Pro3-nál messzebb vannak a foglalatok, ha jól sejtem.

    Mosfetek bordáiba szerintem egyik hűtő sem lóg bele, mivel a proci+foglalat már majdnem 1cm-re elemeli a laptól, a borda pedig kb 2cm magas lehet. Archon lamellái pl 2cm-el feljebb vannak mint a bordák, ezt nem nevezném centizésnek.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák