Új hozzászólás Aktív témák

  • Archanon

    őstag

    válasz Archanon #8948 üzenetére

    Samurai Champloo

    Watanabe Shinichirō-tól (nem összetévesztendő Watanabe Shinichi állatbarom személlyel :DDD afroo rulz! ) a második szerzemény, amit megnéztem. Első ugye a Cowboy Bebop volt, ami számomra egy hatalmas csalódás volt anno. Űrcowboyosdi helyett most viszont egy alter edojapán szamurájos betegre röhögős vígjátékba botlottam bele. Nagyon nagyon jó volt - így, röviden.

    Túlságosan fordulatokkal teli sztorija sajnos nem igazán volt, ezt személy szerint hiányoltam is. Ennek szerintem betett az epizodikusság (ahogy a Bebop-nál, de ott tényleg teljesen megölte az egészet), ami önmagában nem is lenne rossz, de valamivel több összefüggés lehetett volna a részek között, illetve valamivel bonyolultabb sztorit is el bírtam volna viselni - példa erre a Shigofumi, ahol szerintem nagyon jól megoldották. Szerintem nagyon keveset kapunk a fősztoriból, bár ezt a hiányosságot azért kárpótolták a részek minősége. Hiába volt a fele a főszáltól szinte teljesen különálló sztori (gyakorlatilag annyiban kötődtek hozzá, hogy ez közben is elvileg bandukoltak a céljuk felé), mindegyik rész kivétel nélkül epic volt (bár a 22. részt még mindig nem tudom hova tenni, az úgy wtf, ahogy van, de azért tetszett ez is), iszonyatos poénokkal, beszólásokkal, hülye melléksztorikkal. Nagyon állat. :C A "gyenge" plot ellenére a befejezés végül is tetszett.

    SPOILER
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                            Szerintem illett hozzájuk ez a befejezés, én speciel örültem is, hogy nem lett belőle teljesen dráma, sem nyálas heppiend. Viszont így akár második évad is jöhetne, nem hiszem, hogy lerágott csont szaga lenne. ^_^ És folytatódhatna a sógunátussal (hogy is hívták itt?) vívott küzdelmük, meg egyéb kalandozásaik, de felőlem több romantikát - nem nyálasat - is tehetnének bele.. persze ez csak az én véleményem.

    END

    Múltkor írtam a Katanagatari-hoz, hogy nem igazán jött be a modern zenével való kavarás egy "középkori" sztorihoz. Itt valahogy egészen más volt az elért hatás. Nem vagyok nagy rajongója a hip-hop / rap stílusnak, de itt valahogy mégis tetszett, az egész sorozatnak adott valami nagyon jó légkört, és passzolt a szereplőkhöz is (főleg Mugen-hez ugye). Karakterügyileg mondjuk kicsit sablonosnak találtam, meg nem igazán engedi a sztori megismerni őket. (Cowboy Bebop-nál detto ez van... abban is megtudunk egy-két dolgot a szereplők múltjáról, aztán nesze semmi, fogd meg jól, vége az egésznek. Csak erre itt ráadásként még egy normális történet is hiányzik, ami egyébként szinte semennyire nincs neki, mellesleg a karakterek gyakorlatilag teljesen céltalanul bolyonganak egyik bolygóról a másikra. Egyébként nem lenne rossz körítés, de szerintem nem lett olyan jó sorozat, mint ahogy az emberek többsége állítja.) De legalább a Samurai Champloo esetében a szereplőknek már az elején volt egy kitűzött céljuk, és aszerint vándoroltak, ebből adódott valami értelmesebb történet. Ezt értékelem.

    Ami még külön említést érdemel, az az animáció minősége. Egyszerűen fantasztikus... :R Szerintem a legjobban leanimált swordfightokkal találkoztam ebben a sorozatban. Valamiért nagyon fluidnak tűnt a mozgás is, pedig ha képkockánként megnézi az ember, elég csúnya, és olykor elnagyolt a rajz. Jahm, és tetszett a karakterdizájn. Néha elég csúnya volt, de nekem bejött ez a... "mindenki" baltával vágott pofázmány. Olyan "igazi" japán fejek. :P Meg azok az arcok amiket vágnak... Mugen... :C

    Élvezeti érték 10/10, összességében nálam: [9/10]. Az biztos, hogy kedvenc marad.

    [ Szerkesztve ]

    Guild Wars 2: Archanon.6039 ||| http://myanimelist.net/animelist/Archanon ||| ~Dango, dango, dango, dango; dango daikazoku...~ ||| El. Psy. Congroo. ||| Whohhehhje. /,,/, (⌐■_■)

  • oriic

    HÁZIGAZDA

    válasz Archanon #8957 üzenetére

    Cowboy Bebop csalódás volt?

    Pedig szinte már kult anime...Nagyon jó...

    Live-Die-Respawn

  • Archanon

    őstag

    válasz oriic #8958 üzenetére

    Leírtam off-ba miért. Én is úgy álltam neki, hogy most valami de nagyon jó kultusz dolgot fogok megnézni, de őszintén, én untam, tele van üresjárattal, fölösleges és unalmas részekkel. 6-nál ("háát, jó...") nem adnék rá több pontot, és ezt is csak azért, mert a karakterek viszont jól ki voltak dolgozva (ahhoz képest, hogy kb. lótúrót tudok csak meg róluk az egész sorozat alatt).

    [ Szerkesztve ]

    Guild Wars 2: Archanon.6039 ||| http://myanimelist.net/animelist/Archanon ||| ~Dango, dango, dango, dango; dango daikazoku...~ ||| El. Psy. Congroo. ||| Whohhehhje. /,,/, (⌐■_■)

Új hozzászólás Aktív témák