Új hozzászólás Aktív témák

  • grosy

    senior tag

    Én is a Oneplus Two és a Zuk z1 között vacilláltam, ezért az elmúlt 2 napban 15-20 cikket, összehasonlítást olvastam el, és pár videót is megnéztem. Szerencsére mindkét telefon volt a kezemben, így arról is van fogalmam. Igazából egy megbízható, viszonylag erős mobilt szerettem volna, ami nem haladja meg a lélektani 100.000 Ft-ot. Eddig HTC-im voltak, amelyekkel eléggé meg voltam elégedve. Most viszont már olyan árban van egy komolyabb (180.000+), hogy annyit nem szerettem volna adni érte. A PlayIT-en kint volt az EU Stock, és ott kipróbáltam a Zuk z1-et. Kicsit tartottam a COS-tól, de utánaolvasva kiderült, hogy az egyik legjobb, legkedveltebb Android-változat. A Oneplus Two topicjában is végig ezért sírnak, és fikázzák az oxygen OS-t. Pl. az elő szokott fordulni, hogy tárcsázás közben 10-20 másodpercig csak úgy magában elgondolkozik a Two, és csak azt követően lehet tárcsázni. Az, hogy előre kell utalnom a pénzt egy kínai cégnek, és majd ők valamikor küldik, az sem volt szimpatikus. Sőt, most olvastam, hogy a vám miatt keresték már az egyik fórumtársunkat. A szervíz kérdése is kiforratlan nekem, ami nem igazán ad biztonságérzetet. Ha már itt tartunk, akkor a Twoban lévő chipset is legendásan bajos, rengeteg túlmelegedésről lehetett olvasni. Maga a Oneplus is bevallotta, hogy nem szabványos az USB 3.0 a Twonál, ezért akár tönkre is teheti sz.gépedet, ezért kéretik azokat nem összekötni.
    Ezzel ellentétben a Zuk z1-ben COS van, amit direkt erre a telóra optimalizáltak, egy kiforrott bika chipsettel. Magyar garanciával, és majd 40.000 Ft-al olcsóbban.
    Innentől nem volt kérdés, főleg úgy nem, hogy csak dícsérő cikkeket olvastam róla.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák