Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • fatal`

    titán

    válasz LonGleY #22282 üzenetére

    Kilövi, de egy részét a dalvik akkor is a memóriában tartja.

    Kétféle (háromféle) módszer van egy app leállítására. Activity.finish() a fő activityn, ekkor a process (és a többi service) marad. System.exit() és android.os.Process.killProcess(android.os.Process.myPid()), ez a kettő ugyanazt csinálja, elvileg kigyakja a processzt a memóriából (a servicekkel együtt), gyakorlatilag ezt csinálják a task killerek is, ha service van vagy valami használja az appot, akkor újraindítja a rendszer. Ilyenkor is egy memóriában marad egy része, legalábbis erre utal az, hogy a Beállítások->Alkalmazásoknál, ha kikeresed az appot ugyanúgy aktív marad a leállítás gomb, mintha ki sem lőtted volna. Ilyenkor viszont a következő indításnál elölről indítja az activityt, nem folytatja, mintha home gombbal léptél volna ki. Ezt csinálja az Opera és az Endomondo kilépés gombja is (bár az Operából Home gombbal, ha kilépsz gyakorlatilag azonnal kigyakja a rendszer a processt is, nem tudom ez miért van, valószínűleg mert az fogyasztja a legtöbb RAMot). Ez a módszer az SDK szerint nem ajánlott, ennek ellenére én alkalmaztam, mert egy játéknak bármilyen részét minek tartsak a memóriában, ha a user kilépett.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák