Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • LonGleY

    veterán

    válasz ra^ven #10172 üzenetére

    Lehet. Ezt az egyet nem próbáltam, mivel alapvetően a 2.2-es rendszert célozza, én pedig ICS-ről kezdtem az egész Androidozást fél éve, így eleve a lehető legmodernebb ICS+ appokat kezdtem vizslatni. Az Apex még ingyenes mivoltában is rengeteg tudással bír (fölöslegek nélkül <- ezt épp oly fontosnak tartom egy jó szoftvernél), így a Pro-ra váltás után már nemigen kutakodtam tovább, és szerencsére a One V egymagos processzora elégnek bizonyult, hogy a szaggatás ne hajtson feltétlen tovább egy még gyorsabb launcherre.

    Ettől függetlenül kompatibilis a Holo is az újabb rendszerekkel, csak volt kedvem rápróbálni. Szerencsére, mivel egy launcher is olyan app, mint normális esetben bármelyik másik, így szabadon kipróbálhatók anélkül, hogy nyomot hagynának a rendszeren (kivéve a bloatware féleségeknél, mint amilyen a GO Launcher is - bár ez utóbbinak a saját, rendszerben ragadt háttérképét pont szerettem :]). Szóval, szerintem próba cseresznye!

    Viszont egy nagyon fontos tanulság alakult ki számomra. A gyári, háttérben megbúvó, memóriát étkező, "beégetett" appok jelenléte nem előny annak, aki maga építkezne (launchertől egészen a névjegyzékig Google- és készülékgyártó-független megoldásokat használna). ICS-n és fölötte a Sense (és az egyéb gyártó felületek) pedig egy olyan égbekiáltó fölöslegnek tűnik, amitől jobb megválni, amennyire csak lehetséges. A következő telefonom is Androidos lesz, de mindenféleképp gyári rendszerrel (Nexus), sallangok nélkül.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák