Új hozzászólás Aktív témák

  • S e t h

    nagyúr

    válasz fatal` #21991 üzenetére

    Kb. annyira pontos, mint a külföldi oldalak által közölt adat, ami bár általában hiteles mérőállomásról származik, ami ritka és éppen ezért nem mindenki lakhelyéhez van közel. Pl.pont most a héten csináltam egy tesztet három időjárás alkalmazással.
    Igazából meg sem lepődtem, mert ugyanazt az eredményt kaptam, mint eddig korábban, amikor "versenyeztetem" egymással őket.Az időkép azért pontos, mert a környékemről is küldenek be rendszeresen adatokat és mivel olyan széles az észlelő bázis, olyan nincs, hogy mindenki baromságot küldjön be.Az időképnél max egy fokos eltérést tapasztaltam az udvaromhoz mérthez képest, más alkalmazások általában 1-2 fokos hibahatáron mozognak ,szóval nem szignifikáns, de ez állandó jellegű, mert rendre elvéreznek a nem magyar alkalmazások, amelyek csak pár állomás adataira támaszkodnak.Az én lakóhelyemen nincs mérőállomás, így cseszhetem ,hogy az accuweather, vagy foreca a tőlem x km-re lévő adatot nyomja be.
    Az időképnek ebben van óriási előnye, a hőtérképen, radaron, széltérképen nyomon lehet követni hol tart a front, merre pattantak ki zivatarok és azok felém tartanak-e, várható-e károkozó jelenség, mert akkor arra idejében tudok reagálni.Volt rá precedens, hogy szóltam ismerősöknek , usgyi fedett helyre járművekkel, mert komoly jég van kinézőben és ezt bizony az időképre alapozva.Erre a külföldi appok nem nagyon alkalmasak, amiben viszont elvérzik az időkép, az az előrejelzés, az pocsék, 2-3 napra még oké, azon túl már gagyi kategória, de emiatt nem fogok több appot tartogatni, felmegyek az OMSZ mobil weboldalára és már látom is mi várható és ismét eljutottunk oda ahonnan indultunk, magyar oldalon nézem mi várható nálunk, nem külföldi alkalmazástól várom a csodát.

    [ Szerkesztve ]

    This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

Új hozzászólás Aktív témák