Új hozzászólás Aktív témák

  • crok

    Topikgazda

    válasz brd #141496 üzenetére

    Ennek vastagon inkább az Android szakmaiban lenne a helye, de..

    Appfüggő, attól függ milyen felhasználásra kell a helyadat (kell-e a pontos hely vagy elég a max. ~20..50m pontosság?) és - ahogy mondod - hogy ez mennyi feldolgozással jár utána valamint hogy az app engedi-e, hogy a készülék aludni menjen vagy egyből szinkronizáltat és nem- vagy kevésbé gyakran / csak light doze-ba megy le a telefon alvó módba. Erre külön programozási technikák vannak ami(k)ről hajlamosak megfeledkezni az app fejlesztők és nem mindegy, hogy a használt készülék / ROM doze beállításaiban mi van megadva (két tucat változó határozza meg a doze mód működését!) és|vagy nagyon tág SDK környezetre írják az appot és nem foglalkoznak kellően körültekintően azzal, hogy milyen elhetőségek voltak Marshmallow előtt és után (AlarmManager + alarm-ok / JobScheduler / Wakelock-ok / Doze optimalizáció).

    Kíváncsiságképp: milyen telefon(ok)on milyen rendszerrel, milyen appal és milyen környezetben tapasztalod, hogy a BT scan + WLAN scan + cella adat többet eszik mint a GPS önmagában? Én még ilyet nem tapasztaltam és a LineageOS fejlesztői se véletlen patkolták vissza Pie-ba is az "akkukímélő módot" helymeghatározásra (annak ellenére, hogy az AOSP forrásából ugye kivette a Google egy éve, még Oreo alatt + adalék) és az LTE elterjedésével egyre kifinomultabb a helymeghatározás is ha LTE-t használ az ember. Ez annyira igaz, hogy városon belüli helyzetmegosztással "akkukímélő" módban gyakorlatilag minimális akkuveszteségünk van ebből fakadóan ahhoz képest mintha nem lenne helymegosztás, se Google Maps se Life360 haszanálatával nincs gond (adok bugreport.zip-et szivesen amit végignéhetsz Battery Historian-ban vagy szivesen kimentem a dumpsys adatokat TeMeFI-vel vagy ADB-vel). Nyilván nyílt területet barangolva de kis cellalefedettséggel lehet nem optimális megoldás a cella + BT+ WLAN megoldás: erdő mélyén, kerékpározás / túrázás közben nyilván nem lesz WLAN SSID amit látsz, se BT eszköz.. pöröghet csórikám beacon-t keresgélve.. viszont ha egyszer elkapta a GPS (+A-GPS) a fonalat akkor mindig gyorsan megvan a fix.

    Horses for courses ;) itt is igaz, hogy azt az appot kell választani ami a célra / felhasználásra a legmegfelelőbb :)

Új hozzászólás Aktív témák