Új hozzászólás Aktív témák

  • Oliv

    csendes újonc

    Sziasztok!

    A szakmai tudásotokra / segítségetekre lenne szükségem!

    Samsung Galaxy A3 (2016) készülékkel rendelkezem, április óta. Csevegő alkalmazások közül a Viber-t töltöttem le, ami probléma nélkül működik.. De! Pár hete egy másik eszközről, szülői Viberből azt vettem észre, hogy x ideje 'Megtekintettem' a saját Viberemet... holott nem! :( Ez pont akkor történt, amikor Viber üzenetem érkezett, de még nem néztem meg. A másik eszközt nyomogatva vettem észre, hogy amikor az üzi érkezett, elérhető voltam... Fura volt. :((( Elkezdett érdekelni a dolog, és figyelgetni kezdtem. Rendszeresen, naponta több alkalommal előfordul, hogy úgy jelez "Megtekintett" állapotot a Viberem, hogy a telefon a kezemben sem volt. Ezek közül mindössze egy-két olyan eset volt, amikor pl. frissítés történt abban az időben a telefonon, amikor elvileg megtekintettem a csevegést. Az esetek 95%-ban semmi ilyesmi nem volt.
    Gondolkodtam, mi is lehet? Az internetkapcsolat fix, nem lehet ez az ok. Azóta telepítettem víruskeresőt, elvileg biztonságban van a készülék. Már alkalmazászárral is próbálkoztam. De sajnos nincs változás.
    Tudom, hogy hackelhető a Viber (is)... Lehet, hogy ez történik? A napokban eszembe jutott, hogy a Viber telepítését követő napokban egy régi illető (ex) küldött egy smiley-t... Lehet, hogy ő mászott bele akkor a telefonomba?? :((
    Ha ez történt, semmilyen telefonon tárolt adatom nincs biztonságban? Mi a teendő?
    Dühös és teljesen tanácstalan vagyok :F .. és már abszolút nem érzem, hogy biztonságban lennének a csevegéseim, dolgaim.. :(
    Nem vagyok telefon guru, ez gondolom kiderült :) Épp ezért nagyon kellene a hozzáértő segítségetek! :K :B

    Köszönet előre is! :R

Új hozzászólás Aktív témák