Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • joysefke

    veterán

    LOGOUT blog

    Az új csodakártyák (370/X-380/X-390/X) mikor jönnek? Van erre már valami megbízhatónak tűnő infó? A legutolsó pletyka amit ezzel kapcsolatban hallottam az 2015 februárja volt...

    J.

  • joysefke

    veterán

    LOGOUT blog

    válasz gbors #10847 üzenetére

    Hali!

    1,
    azzal kapcsolatban van esetleg valami új fejlemény, hogy az AMD messiásként várt R9 3{8|9}0[X] szériája mikor érkezik már meg végre?

    2,
    Ha minden igaz a 380X egy felújtott/optimalizált 290X lesz. Itt várhatóan mennyit lehet fogyasztás/teljesítményben előrelépni?

    3,
    Ha a 380X egy felfúrt 290X lesz, akkor a hozzá kiadott DX11 driverek előre láthatóan ugyanakkora overheaddel fognak dolgozni, mint a 290X esetén? (Mantle/Vulkán/DX12 meg hasonló jövő zenéje dolgok nem érdekelnek). Ezen a fronton az AMD a 7XXX széria óta sokkal rosszabul áll mint az NV. Marad az a felállás, hogy jóval erősebb proci kell az AMD kártya alá, mint egy hasonló erejű NV kártya alá?

    Előre is köszönöm a válaszokat!
    J.

  • joysefke

    veterán

    LOGOUT blog

    válasz Menthirist #10857 üzenetére

    Köszi!

    sosem kellett erősebb proci az amd alá mint az nvidia alá. dx11 alá kellett jóval erősebb proci mint dx12, vulkan vagy mantle alá. És erős alatt is erős egyszálú teljesítményről van szó, mivel a cpu és a gpu közötti kommunikáció egyetlen szálon zajlott. Tehát dx11 alatt a jövőbeli kártyák (új radeonok, pascal nvidia-k) ugyanúgy egyetlen szálon át tudnak kommunikálni a procival ahogy az elmúlt 5 évben, és a sebességük attól függ, hogy a proci ezen az egy szálon át tudja-e eléggé etetni vagy sem, és az erős vga-kat erősebb proci tudja egy szálon etetni.

    DX12/Vulkánnal majd ráérek akkor foglalkozni, ha lesznek.

    DX11 alatt a 7XXX-Radeonoknak pedig erősebb proci kell mint hasonló geforce-oknak (előbb ütköznek procilimitbe). Erről kár vitázni, van erről egy csomó teszt.

    Örülnék, ha az AMD legalább az új VGA szériával elkészítene egy a lehetőségekhez képest CPU kímélő DX11 drivert (DX11 drivert azoknak akik a jelenben játszanak és DX12/Vulkán drivert azoknak akik majd a jövőben fognak egyszer játszani). Nos attól félek, ha a 380X egy felfújt 290X lesz, akkor ez sem fog teljesűlni, és ha a sejtésem beigazolódik, akkor tuti nem vennék ilyet egy "kis",non-K i5 mellé (i5 3550, a második legygyorsabb ivy i5 volt, de tuti nem adna vele optimális teljesítményt).

    J

    [ Szerkesztve ]

  • joysefke

    veterán

    LOGOUT blog

    válasz Menthirist #10859 üzenetére

    Miért is? cpu limit esetén a gpu még nem megy 100%-on, míg a proci már nem tud több adatot adni neki. Tehát azt állítod, hogy pl egy 780 Ti már 100%-on megy, mikor egy 290X még nem (ugyanazon a gépen)?

    Kb ezt. A lényeg annyi, hogy mivel a HD7xxx DX11-es drivere kevésbé optimalizáld mint az NV féle DX11 driver, ezért ahhoz hogy ugyanaz a processzor az AMD kártyán kirajzoltasson egy frame-t több órajelre van szüksége mint ha NV kártyán kellene kirajzoltatnia ugyanazt a frame-t. Ezért ahhoz, hogy egy-egy azonosan erős AMD és NV kártyát DX11 mellett teljessen kihajts, AMD kártya mellet magasabb egyszálas teljesítményre van szükség.

    A jelenség elsősorban nem abban mutatkozik meg, hogy hűde kevesebb FPS-ed van AMD kártyán (ha nem elég erős a proci), hanem hogy hajlamosabb lesz a CPU limit miatt micro laggolni.

    A HD-6XXX DX11-es drivere ebből a szempontből egyébként nem volt elmaradva az NV-től

    J.

    [ Szerkesztve ]

  • joysefke

    veterán

    LOGOUT blog

    válasz Menthirist #10859 üzenetére

    szerk

    1862:
    Nem csak micro lag, de azon veszed észre először. Van FPS visszaesés is.

    ___

    Itt van például ez:

    http://www.overclock.net/t/1495236/amd-vs-nvidia-cpu-overhead

    A tag leteszteli a 290X illetve 780Ti teljesítményét különböző CPU-k mellett (8350(lassú CPU) / 4690K(gyors CPU))

    Gyors CPU mellet a játék mindig jobb, de nem ez az érdekes, hanem az érdekes az, hogy a 780Ti teljesítménye százalékosan sokkal kevésbé esik vissza, ha gyenge CPU mellett kell dolgoznia, mint amekkora visszaesést a 290X teljesítménye elszenved.

    J.

    [ Szerkesztve ]

  • joysefke

    veterán

    LOGOUT blog

    válasz Gainka #10860 üzenetére

    Köszönöm ezt a rendkívül okos hozzászólást, csak így tovább, még egy pár ilyen és "őstag" leszel...

  • joysefke

    veterán

    LOGOUT blog

    válasz 7time #10868 üzenetére

    Sokszor elég csak hülyét kérdezni hogy hülye választ kapjál....

    Ez így van, és pont ezért kérdeztem gbors-t, hogy mi a véleménye, mert ő azon kevesek közé tartozik, aki fanboyság és egyéb elfogoltság-mentesen tud szakmailag alátámasztott véleményt alkotni (tisztelet a kivételnek, ha esetleg van még 1-2 olyan ember itt).

    J.

    [ Szerkesztve ]

  • joysefke

    veterán

    LOGOUT blog

    válasz HSM #10866 üzenetére

    Én úgy tudom, több szálon fut az Nv drivere. Ilyen szempontból nem csoda, ha kevésbé viselte meg az FX proci. Viszont valóban gyenge procikon (az FX 8350 nagyon nem az) már nem biztos, hogy ez lenne az eredmény.

    Nézd, nekem tök mind1, hogy miért kell az AMD DX11 driverének magasabb egyszálas teljesítmény, a lényeg az, hogy kell neki. Az FX meg itt szvsz totál offtopic. Tudjuk, hogy játékok alatt mit teljesít.

    A kérdés pedig az, hogy erre a R9-3XX nyújt-e valami gyógyírt. Ha nem az bizony elég gáz lesz, mert nem mindenkinek van i5/7 K-s procija 4.5 GHz-re húzva, mégpedig a R9-380X ha hinni lehet a pletykáknak még erősebb lesz mint a 290X, ez pedig ha nem optimalizálnak a driveren azt fogja jelenteni, hogy egy alapórajeles Core i képtelen lesz egyáltalán viszonylag jól kihajtani a 380X-et.

    ha lett volna eszem, amikor alaplapot vettem, a H61 helyett Z77-et, a 3550 helyett pedig 3570K-t vettem volna. Nagyon is kell az egyszálas teljesítmény a játékoknak. Most is ezzel szívok SC2 alatt.

    _______

    Remélem odavág a 380X és nem lesz rossz választás mondjuk egy 970-hez képest, mert ha egyébként nagyjából rendben lesz (fogyasztás/teljesítmény/driver/ár) akkor már csak jó értelemben vett "fanboyságból" is AMD-t fogok venni.

    J.

    [ Szerkesztve ]

  • joysefke

    veterán

    LOGOUT blog

    válasz HSM #10873 üzenetére

    Az FX procit hoztad bizonyításul a maga csapnivaló egyszálás sebeségével bizonyítandó az AMD driver nagyobb gépigényét. Ezt én cáfoltam, hogy az FX proci miért nem jó összehasonlításnak. Erre jössz, hogy az FX OFF-topik. LOL.

    Nem akartam a vitát elvinni egy FX-flame irányába, ezért írtam, hogy offtopic. A teszt amit linkeltem tartalmazott egy gyenge egyszálas és egy erős egyszálas teljesítményt nyújtó CPU-t, ahol az FX történetesen a gyenge proci, az core i-K pedig az erős proci volt. Számomra a teszt bizonyította, hogy _jelenleg_ a Radeonoknak nagyobb CPU/nagyobb egyszálas CPU teljesítményre van szüksége ahhoz hogy ugyanakkora FPS-t elérjenek mint egy hasonló erejű geforce.

    Leírom világosan. Az FX proci alatti gyengébb AMD teljesítmény nem mutat semmit abból, hogy egy nem-K i5-ön mit fog mutatni. Az pont az a proci (az i5, ellentétben a nagy FX-el), ahol az Nv többszálú drivere nem biztos, hogy jobb, mint az AMD egyszálúja.

    Nekem viszont mutat. az erősebb (290-290X-780Ti-970-980) kártyák tesztjeiben jól látszik, hogy pozitív hatással van a Core procik tunningja a teljesítményre. egy húzott core i5 K érezhetően gyorsabb tud lenni mint egy húzás nélküli Core i5. ha az AMD kiad egy a 290X nél jelentősen erősebb kártyát (380X), amelynek Frame-ként ugyanannyi CPU ciklusra van szüksége mint a 290X-nek, akkor bőven reálisnak tartom azt, hogy oda már egy alapórajeles i5 is kevés lesz (legalábbis ahhoz, hogy a kártya potenciálja jól kijöjjön.)

    Tudniillik kevés mag/szál mellett a többszálú driver aránytalanul nagy részt sajátíthat ki a prociból az API/játék kárára, ami könnyen rosszabb sebességet okozhat, ráadásul a szálak szinkronizációja is +erőforrást emészt fel..

    Mennyi az a kevés mag/szál? Gondolom egy 380X -970-980 kategóriájú GPU-t senki sem Pentiummal/Celeronnal fog/i3-al fog hajtani.

    J.

  • joysefke

    veterán

    LOGOUT blog

    válasz gbors #10874 üzenetére

    Köszi! :R

    Ha a #2 és #3 úgy lesz ahogy mondod, az biza elég csúnya lesz...

    A DX11 a jelen, és ahogy mondod valszeg a következő két évben a jövő is. A DX12/Vulkán etc meg a távoli jövő. Addigra azon felhasználók nagy része aki idén nyáron csúcs VGA-t vesz már váltani fog valami másra...

    ________

    Tailor74: :K

    3. Előre láthatólag csodálatos DX11 driverek lesznek hozzájuk, hiszen lemaradásban vannak az NV-hez képest (mint mondtad is ), valamint profitot szeretnének termelni, így ők is tudják, hogy az új API-k eljöveteléig is fel kell mutatniuk valamit, hiszen nem lehet, hogy 1,5x erősebb procik megvásárlására kényszerítsék a felhasználóikat pusztán azért, mert ők nem optimalizálnak...

    A próféta szóljon belőled. Remélem tényleg abba teszi az AMD a munkát amibe kell, és nem holmi ostoba marketing feature-okat fognak fejleszteni.

    J.

    [ Szerkesztve ]

  • joysefke

    veterán

    LOGOUT blog

    válasz gbors #10887 üzenetére

    A többiek attól vesznek, aki ügyesebben ad el

    RANT ON

    Oh eggyetértek:
    legyen mondjuk az
    -elfogultak aránya 8%
    -a tudatosak aránya 15%
    -és maradnak a többiek akik attól vesznek aki "ügyesebben ad el", ez lenne mondjuk az egyszerű számpéldám alapján az emberek 77%-a.

    Az "ügyesebben ad el" kategóriába pedig nem nagyon fér be az a szintű dilettantizmus amit kedvenc három betűs cégünk a marketing terén szvsz megalakulása óta művel.

    -Képtelenek jó marketing fegyvereket kitalálni
    -Képtelenek megszólítani a vásárlókat
    -Képtelenek felismerni az új csatornákat amin el lehet érni/amivel meg lehet győzni a közösségi hangadókat
    -Ha a marketingeseik csinálnak valami újdonság köré nagy hype-ot, akkor a termék vagy sokat késik vagy abszolút nem teljesíti a felfokozott elvárásokat
    -Amikor pénzük volt, még akkor is képtelenek voltak azokat a [nemzetközi] szakmai oldalakat lefizetni amelyek komoly vélaményalkotó erővel bírtak
    Stb stb. folytathatnám napestig..

    Számomra totál hihetetlen, hogy a Radeon 8500-9XXX-HD4XXX-HD5XXX-HD7XXX szériák eggyütt nem voltak elegendőek ahhoz, hogy a hozzáértéssel nem rendelkező/hallomás útján tájékozódó vásárlóközönség fejében ne csak a lesajnált bug-gyár szaracatalyst gyártó legyen...

    Totális marketing baklövés, hogy nem tudták az akkoriban tényleg kitűnő termékeik nevét laikusok számára is pozitív csengésűvé tenni. És ez akkor nem sikerült amikor még erő volt a cégben nem csak a hitegetés meg API gyártás ment. Az a fent felsorolt 5db széria nem egy olyan gyártó által született meg mint amilyen az AMD most. Nem bettlizésre (valahogy kihúzzuk még egy kicsit) ment ki akkoriban a játék, hanem hogy lelépjék a konkurenciát.

    Most 2014-2015 környékén meg mi megy marketing téren az AMD háza táján?

    Van egy halom tech-koncepció marketingfegyver, amivel egy szűk kört lehet csak megszóljtani:
    -mert a vásárlók 99%-a totálisan nem érti hogy azok a dolgok mire valóak (API-k)
    -rétegigény, aminek elterjeszthetősége kérdéses (TrueAudió)

    ehhez képest mit csinált a nagy rivális, a marketing fenegyereke az utóbbi pár évben (és ez csak egy dobás):
    Elérte, hogy az összes az összes géming terén véleményformálási erővel rendelkező médiaszemély (a saját jól felfogott érdekében) Nvidia kártyát használjon és ezt még reklámozza is.

    Twitchen nem találsz olyan streamert akinek ne Nvidia kártyája lenne és a 80%-uk a profiljában reklámozza is, hogy mivel streamel. A Twitchnek kb folyamatosan lehet vagy 500.000 nézője és ezek mind azt látják, hogy a profik Nvidiával nyomják. Ennek valyon milyen üzenete lehet a 80%-nyi laikus vásárló számára?

    És ehhez "csak" annyi kellett hogy csináljanak egy tényleg nagyon jó streaming szoftvert ami NV kártyával elérhető. Innentől kezdve a Twitch/Youtube streaming folyamatos ingyen reklám az NV-nek, ráadásul a legjobban pozícionálva.

    ez az egy húzás is többet ér mint az AMD utóbbi 10 év marketingje összessen.

    J.

    [ Szerkesztve ]

  • joysefke

    veterán

    LOGOUT blog

    válasz gbors #19237 üzenetére

    Én kb. januártól úgy gondolom, hogy nem érdemes már 28nm-es kártyát venni, csak ha valami nagyon jó deal van. De ha valakinek sürgős, akkor ez van - 1070 normális áron még azért nem holnap lesz itthon.

    Hali!

    mit tippelsz mikortól fogja a GTX970 használtpiaci árára rányomni a 1070 a bélyegét?

    J.

  • joysefke

    veterán

    LOGOUT blog

    Ezekhez az új AMD VGA-khoz majd a DX11 drivert is újraírják majd, vagy az AMD számára most már csak a DX12 fog számítani?

    üdv
    J

  • joysefke

    veterán

    LOGOUT blog

    válasz Abu85 #19876 üzenetére

    Kaptam pár Polaris infót. Hát érdekes. Technológiailag kb. akkora előrelépés lesz, mint a TeraScale2 -> GCN1 váltás. Iszonyat érdekes dolgokat rakott bele az AMD, szinte már CPU, mintsem GPU. De több infó kell, hogy elemezni lehessen.

    Ha ez esetleg tényleg így van, akkor borítékolható a jó nagy bukta...

    Amire az AMD-nek VGA fronton szüksége lenne, az a teljesítmény/fogyasztás illetve teljesítmény/tranzisztor arány drasztikus emelése. Ha ezt nem tudják megtenni, hanem a következő éveket is az elmúlt időszak szokásos GCN1 utáni helyben-topogása meg a senki által nem használt feature-ök gyártása fogja meghatározni, akkor itt semmiféle nvidiához való felzárkózás nem lesz, sem teljesítményben, sem energiatakarékosságban és végső sorban eladásokban sem.

    Az iszonyat "érdekes dolgok" meg nekem nagyon úgy hangzanak mint fölösleges ballaszt, ami eszi a tranzisztort meg az áramot, de cserében a VGA elsődleges funkciójához nem raknak hozzá semmit.

    Aztán ne legyen igazam...
    J.

    [ Szerkesztve ]

  • joysefke

    veterán

    LOGOUT blog

    válasz Abu85 #19907 üzenetére

    VGA témában nem értem a technikai bla-blát (és egyáltalán nem is érdekel), így nem tudom megítélni, hogy ezen funkcióknak mi a valós értéke, ettől eltekintve biztosan nagyon szép és hasznos dolgok lesznek ezek majd valamikor, esetleg...

    Én azt látom, hogy az utóbbi években az AMD problémája technológiai fronton az, hogy:
    -(1)Képtelen olyan GPU-t gyártani, ami az éppen aktuális nV ellenfelet teljesítményben egyértelműen megverné. -> márpedig ez gáz, mivel az éppen aktuális teljesítménybajnok kártyát felmutatni igen nagy értékű marketing fegyvertény. Sokan erre alapozzák a vásárlási döntésüket (és nem csak a top teljesítmény kategóriában)

    -(2)Képtelen teljesítmény/fogyasztás arányban /1-2 ritka kivételtől eltekintve/ egyáltalán közel kerülni a konkurenciához. -> ez pedig nagy probléma, mert az aktuális divathullám a takarékos kártya, illetve sokan hozzám hasonlóan kizáró tényezőként tekintenek a magas fogyasztás miatti megnövekedett venti-zajra.

    -(3)Jelenleg bármely kategóriában ahhoz hogy tartani tudják teljesítményben a lépést (most a Pascaltól eltekintve, amivel ugye sehogyan sem tartják a lépést) látványosan drágább körítést kell alkalmazzanak (HBM a felső katban, sokkal szélesebb memória busz a közép katban, tranzisztortöbblet mindenhol) és ugye a partnereknek is erősebb hűtést kell rápakolni a kártyákra. -> ez pedig nagyon-nagy gáz, mert a magasabb előállítási költségek miatt minden árkategóriában alacsonyabb lesz az AMD egységenkénti profitja mint a konkurenciáé (ráadásul ugye nem az AMD az, aki árprémiumot tud elkérni a kártyái után). Amíg ez az állapot tart addig ugye az árverseny is ki van zárva az AMD oldaláról.

    -(4)Gyengébb szoftveres körítés: A ShadowPlay-nek illetve a Geforce Experience-nek jelenleg nincsen (jó minőségű) Radeonos alternatívája, mégpedig ezeket a dolgokat aktívan használják a userek.

    Ez a fenti négy pont az AMD számára életbevágó kéne legyen, mert közvetlenül hatnak a nyereségességükre szemben holmi konzolfunkciókkal, amelyeket a többség jobb esetben észre sem vesz, rosszabb esetben magasról leszar.

    J.

  • joysefke

    veterán

    LOGOUT blog

    válasz HSM #19912 üzenetére

    A vásárlók saját maguk kergetik óriási anyagi buktákat bevállalva olyan piaci modellekbe, aminek az alapja, hogy egy-két évente cserélj.

    Egyrészt nyilván van törekvés az NV oldaláról arra, hogy felgyorsítsák a csereperiódust, de még nem tart ott a dolog, hogy 1-2 évente cserélni kellene. Az általad citált 7970 meg 680 már 4+ éves kártyák, a GTX 980/970 is már majdnem kettő.

    Másrészt a "vásárlók kapitalizmusa" azt is diktálja, hogy elektronikai cikkből jobb ma egy lúd mint holnap egy disznó. Egy elektronikai termék a jelen és közeljövőben mutatott előnyei bőven többet nyomnak a latban a távoli jövőben előkerülő esetleges hátrányaival szemben. Ez nem állampapír meg ingatlanbefektetés hanem szórakoztató elektronika.

    Az Nv ezt remekül meglovagolta a Maxwell-el, semmi DX12, minden DX11 aztán go. Aztán majd 1-2 éves korában lehet is cserélni az aranyáron vett VGA-t. Arról nem is beszélve, ugyanaz lesz, mint a Keplerekkel.
    Ahogy kinn a Pascal, már le se lesz bagózva a Maxwell driveresen, miközben pl. egy 7970 a mai napig kitűnően teljesít és teljesen jó a támogatottsága is.

    Ezek feltételezések (Maxwell támogatása), amelyeket tényekkel állítasz szembe. A Kepler tény és való, hogy nem olyan szépen öregedett mint a GCN, de azért nem arról van szó, hogy a 680 ma már vállalhatatlan a 7970 meg kompromisszum mentes. Mindkettő bőven kompromisszumos, a 680 jobban. Cserébe amikor megjelent, akkor kevesebbet evett és jobb volt a szoftveres támogatottsága (a 680-at például akkoriban nem érintette a mikrolag mizéria, illetve a kihajtsa-e kérdés is kevésbé volt kiélezett a 680 esetében).

    Szóval aki anno 680-at vett, mert hű meg ha kicsit kevesebbet fogyasztott és gyorsabb volt, az mára egy sokkal rosszabb VGA-val rendelkezik, ehhez képest egy 7970 a mai napig 100%-osan használható, remek VGA.
    Aki akkoriban 680-at meg 7970-et vett az felső kategóriás kártyát ennek megfelelő árral és kevés kompromisszummal. Aki ezeket a kártyákat manapság használja, az egy alsó közép kat teljesítményű kártyát használ felső kategóriás fogyasztás mellett feltehetőleg leamortizálódott ventikkel és ennek megfelelő hangerővel. Gyanítható, hogy mind a 680 mind a 7970 akkori (2012 eleje) célközönsége már régen továbbállt más kártyákra.

    J.

    [ Szerkesztve ]

  • joysefke

    veterán

    LOGOUT blog

    válasz Z10N #19920 üzenetére

    A saját egyéni igényeimtől elvonatkoztatva írtam amit írtam. Itt nem rólam van szó, hanem úgy általában a fizetőképes keresletről.

    Másrészt pedig az, hogy nem érdekel a (mély) technológiai bla-bla az nem azt jelenti, hogy csordaszellemű vagyok vagy, hogy hűde gyakran cserélek kártyát vagy, hogy nem látom át a piaci mozgatórugókat,

    hanem hogy egyszerűen nem érdekelnek ebben a témában olyan dolgok, amiből semmi hasznom nincsen. A játék fusson szépen, és nekem el kell tudnom dönteni, hogy adott keretből mi a legjobb választás nekem ennyire kell ezekhez a dolgokhoz érteni. (Amihez pedig tényleg, nagyobb mélységben értek, azért pedig fizet nekem a munkáltatóm)

    Csak óvatosan jegyzem meg, hogy azzal, hogy bevallottan nem értek (és nem érdekelnek) az API-APU(-ABU) téma rejtett összefüggései, paradox módon még könnyen tartozhatok a topik felső 50%-ba az API-k szakmai területén, ugyanis annak a belátása, hogy nem értek valamihez egy olyan szinten ami elegendő a téma alap összefüggéseinek és egyáltalán mélységének átlátásához már egy nulla fölötti szintre emel engem.

    Tehát:
    0,
    Ez így nem igaz, hogy túl sűrűn veszek VGA-t. Mivel nem kereskedő vagyok, ezért valóban vesztek mindig valamennyit a dolgon, de én nem mondanám ezt olyan vészesnek. Ez az MSI 970 pld 93E-be került egy ideje...

    1,
    Miért engem akarsz belevetíteni az elemzésembe?
    Én nem "kié a legerősebb VGA" cím alapján döntök, de nagyon sokan igen. Az hogy az AMD már jó ideje (7970GHz volt az utolsó) képtelen ezt a címet megszerezni, az nagyon nagy gond nekik. A saját, jól felfogott érdekükben kéne azokon a pontokon amelyeket följebb összeszedtem változtatniuk, hogy javuljon a forgalmuk és az eredményességük.

    2,
    Nem magyarázatot kell keresni, hogy "miért igazságtalan a világ", hanem megoldásokat találni a problémákra. Ha az most a divathullám (vagyis felhasználói igény), hogy egyen kevesebbet a VGA meg ne süketüljünk meg, akkor az AMD-nek is illene ehhez igazítania a termékstratégiáját. Nem teszi, inkább issza a levét.

    A 290/X-nek sem kellett volna ennyire rögös utat bejárnia, de már kb azelőtt lejáratták a terméküket, hogy az eljutott volna a vevőkhöz. Ezt csak nagyon nehezen tudta levetkőzni: https://www.youtube.com/watch?v=u5YJsMaT_AE. Ha lett volna egy kis eszük, eleve a partnerekkel dobatják piacra az első termékeket, custom hűtéssel. Mire a partnerek kijöttek a saját verziójukkal, már mindenki leírta a 290/X-et, hogy forró meg hangos.

    4,
    Ez szép és jó, de attól még el kell ismerni, hogy sok user használja a ShadowPlay-t meg Experience-t. Ezek látványos dolgok amiket lehet mutogatni, illetve vásárlói döntést befolyásolhatnak. Ergó valamit az AMD-nek is illene lépnie.

    UI: A kollega 7970-s peldaja nagyon jo erre. Persze az NV az US piacot veszi figyelembe, ahol a fogyasztas nem szamit csak a zaj miatt. Az ar nem nagyon szamit, mert van boven mibol. Illetve az aktiv gamerekre epit, akik folyamatosan tejelnek, minden generacional. Ezen a teren az AMD-nek van meg mit fejlodni, ez teny.

    Mindenhol számít az ár, még Amerikában is. Egyébként nem értem, hogy mit akarsz itt kihozni.

    [ Szerkesztve ]

  • joysefke

    veterán

    LOGOUT blog

    válasz velizare #20073 üzenetére

    remélem nem úgy fog kinézni a Polaris mint a képen látható "tragédia", a képen látható izének ide hallom a ventizaját...

  • joysefke

    veterán

    LOGOUT blog

    válasz stratova #20077 üzenetére

    Jah, tudom.

    Ref hűtő = kalap szar. Már a 1080 "eljövetele" előtt megmondtam, hogy founders edition marketing lózung ide vagy oda az csak egy hangos hajszárító lesz és bolond aki ilyet vesz (nyilván van 1-2 kisebb felhasználási terület, ahol van értelme a refnek, de nem ez a jellemző).

    Leugattak, hogy fogalmam sincs etc, most meg megy a fejvakarás.

    Akinek volt egy kis esze az már az elején tudta, hogy az nV részéről csak arra megy ki a játék, hogy a custom hűtős modellek rajtja előtt felárért (növelt haszonkulcs) elpasszoljon egy halom founders edition parasztvakítást /ezt a hűtőre értem/ és csak azután engedje a vájúhoz a partnereket, hogy már minden vevő akinek kevésbé fontos a füle egészsége meg úgy általában a hűtés hatékonysága mint az, hogy azonnal kielégítse vásárlási kényszerét megvette a nagy haszonkulcsú árút.

    Hamarosan az összes partner megjelenik a saját custom hűtési modelljeivel, melyek valószínűleg kivétel nélkül jobbak lesznek a refnél, ráadásul a derékhad még olcsóbb is lesz mint a founders. (persze lesz 1-2 extra jó custom minimálisan a founders ára fölé pozicionálva)

    Nah és mire volt jó a fönti hosszú bevezető?

    Arra hogy belássuk, hogy az nV-nek érdemes ref hűtős változattal kezdenie a megjelentetést (kis extra haszon az értékesítés elején) ez üzletileg teljesen logikus, de én úgy gondolom, hogy az AMD-nek főleg a közép kategóriában nem kéne erőltetni azt, hogy ref hűtővel jelenjenek meg és azzal demózzanak. Ők az én véleményem szerint a jelenlegi piaci helyzetükben képtelenek lefölözni azt az extra hasznot, amit egy ref modell jelenthet (pld a 1080-nál) ellenben a ref hűtő hátrányai masszívan érintik az AMD palettáját.

    Tehát összegezve, hogy miért nincs értelme annak, hogy az AMD ref hűtéssel nyisson:
    -(1) közép kategóriás kártyából nincs értelme CF rendszert építeni, ezzel máris kiesik a kettő közül (mITX rendszer és CF rendszer) az egyik niche terület, ahová éppen van értelme blower design-t választani.
    -(2) custom hűtők halkabban és hűvösebben képesek ugyanarra a teljesítményre mint a blower refek, ez akár pozitív irányba is döntheti az első értékelések hangvételét a kártyáról, mégpedig az AMD kevesebb publicitást kap, tehát az első értékelések sokkal meghatározóbbak.
    -(3) custom hűtővel magasabb órajelek érhetőek el, ez szintén kihat az első értékelésekre, illetve azok a mérési eredmények amelyek az első értékeléseken születnek bekerülnek az összesítő grafikonokba, amelyek azért nincsenek olyan gyakran updatelve. Itt meg tök jól jönne az a 10% is, amit egy jó custom design dobni tud.
    -(4) Közép kategóriában nincs meg az a 0-day vásárlási láz mint a felső kategóriában, az AMD-re meg amúgy is kevésbé buknak, ezért nincs értelme szerintem az elején a refet erőltetni. Sokkal jobb lenne ezt a partnereknek outsource-olni, akik így az értékesítés legelején az AMD-ben nem konkurenciát látnak aki elhappolja a legtürelmetlenebb (legnagyobb haszonkulcsú) vásárlókat, hanem partnert.
    -(5) A partnerek már az induláskor megkapnák a maximális publicitást, ami nagy érték, mert AMD alapú termékkel miután lecsengett az indulás utáni első hírbomba nem fogják tudni ugyanazt a médiavízhangot elérni mint nVidiával.

    Szóval összegezve:
    -eleve custom design-nal készülni a rajtra
    -blower alapú ref designt szintén partnerekre bízva (aki akar építsen alapon) két hónappal elcsúsztatva a rajthoz képest direkt az mITX rendszereket célzandó.

    [ Szerkesztve ]

  • joysefke

    veterán

    LOGOUT blog

    válasz Abu85 #20090 üzenetére

    Bocs, de itt most tényleg egy 100 W-nál alig többet fogyasztó VGA-ról van szó. A blower kialakítás általában 150 watt fölött probléma. 200 wattnál nagyon. De itt annyira keveset fogyaszt a VGA, hogy nem kell nagyon egyedi konstrukciót kitalálni.

    Amikor valaki (AMD) le van maradva, akkor minden segítséget/lehetőséget meg kell ragadni a felzárkózásra, amikor valaki elhúzott (nV) akkor lehet gondolkodni rajta, hogy az előnyt hogyan lehet minél jobban pénzé tenni. A legutolsó dobásuk a "founders edition" volt és úgy tűnik, hogy be fog jönni nekik.

    Azt, hogy mennyit fog fogyasztani a kártya még meglátjuk, mindenesetre még 100W-nál is lesz különbség a blower meg a custom között elérhető órajelben meg zajban. Az hogy hogyan sikerülnek a kezdeti review-k meg nagyon nem mindegy és az sem mindegy, hogy a VGA chart ra a legjobb OC-s custom kerül fel és azt tekintik a userek baseline-nek, vagy egy vacak ref, amiben még benne lenne 10%.

    Gondolom a partnerek is jobban lelkesednek, ha nem az adja meg az alaphangulatot, hogy az AMD csinál valami szuboptimális hűtést ők meg azzal szívnak, hogy már azelőtt leírták a review-k a szériát, mielőtt ők egyáltalán színre léphetnének.

    annyira keveset fogyaszt a VGA, hogy nem kell nagyon egyedi konstrukciót kitalálni

    Semmiféle egyedi konstrukció nem kell, ami kell az hogy a Gigabyte rárakja a G1-es hűtést, az MSI meg a GAMING X hűtést, az Asus meg a BLACK-et és mehet is a termék a nagy review siteokhoz. blowert meg kihoznak a partnerek valamikor a mITX usereknek.

    J.

    [ Szerkesztve ]

  • joysefke

    veterán

    LOGOUT blog

    válasz #45185024 #20103 üzenetére

    Igen, a Sapphire-t elfelejtettem pedig ők a Radeon frontvonala :)
    tehát ők meg rárakják a Vaport-t és jónapot mehet a tesztoldalakhoz.

    A refeknek azon kívül hogy kompakt gyártók csípik mert kifujja a házból a levegőt azért megvan az a haszna hogy a gagyit távol tartja.

    Én csak arról beszéltem, hogy a kártyát már eleve custom hűtőkkel debütálják és a tesztoldalaknak meg a legjobb custom hűtős példányokat küldjék el tesztelni, hogy meglegyen a pozitív fogadtatás. Utánna pedig mindenki jöhet piaci igény szerint a blowerrel, ha akar.

  • joysefke

    veterán

    LOGOUT blog

    válasz #45185024 #20121 üzenetére

    According to WSJ article, Polaris GPUs will cost no more than 199 USD

    Ha ez igaz, akkor kb meszeltek nekik.

    Az AMD árazásban kényszerpályán mozog, nincsen lehetőségük holmi buta piacszerzési árversenybe belemenni (HD4xxx). Annyi profitot kell termelni amit csak lehet, azt pedig úgy lehet, ha igazodnak az nV árazási stratégiájához és csak annyira áraznak kompetitíven, hogy a userek egy része az ő terméküket válassza (mondjuk 15-20%-al aláárazni a hasonló teljesítményű nV-nek).

    Kötve hiszem, hogy az nV beszállna egy masszív árversenybe feláldozva a saját profitjukat.
    -A termékeik elsősorban a saját korábbi generációs portékájukkal versenyeznek,
    -Az nV-nek elsősorban azt kell elérniük, hogy a korábbi nV vásárlók újra őket válasszák

    A fentiekből az következik, hogy ha az AMD 199USD-re tartja a Polarist, akkor az (az árazás szerint) nemigen lehet egy 1070 sebességének mondjuk 60%-nál gyorsabb. Ami igen nagy tragédia lenne annak fényében, hogy itteni találgatások szerint 6.5Mrd tranzisztorra lesz szükségük ehhez a mutatványhoz.

    a kártya gyártási költsége majdnem annyi lesz mint a 1070-é, de csak lényegesen olcsóbban lehet majd eladni. (-> még kevesebb esély egy árversenyre)

    J.

  • joysefke

    veterán

    LOGOUT blog

    válasz Ren Hoek #20776 üzenetére

    Nem tűnt el...
    Az adatlapja szerint végül vett egy 980Ti-t.

    Bár ha ennyit spórolt rá, jobban járt volna egy 970-nel, a maradék pénzt pedig beforgathatta volna egy 1070-be...

    [ Szerkesztve ]

  • joysefke

    veterán

    LOGOUT blog

    Nah, szeretném linkelni egy régebbi hozzászólásomat, ahol azt ecseteltem, hogy miért nem kéne az AMD-nek a közép kategóriában ref hűtővel bohóckodnia:
    http://prohardver.hu/tema/amd_talalgatos_topik_2/hsz_20088-20088.html

    Le lettem ugatva, hogy alacsony fogyasztás, majd ez halk meg jó lesz etc.

    Úgy gondolom, hogy kb mindenben igazam lett.

    Ahelyett, hogy eleve halk, hűvös, jól tuningolható custom design (partner) kártyákat küldtek volna szét és lényegesen jobb első review-k születtek volna, most minden tesztben benne van, hogy:
    -Hangos
    -Meleg
    -Throttlingol
    -Alig van tuning potenciál

    gratulálok nekik. Nem értem ez miért jó az AMD-nek...

  • joysefke

    veterán

    LOGOUT blog

    válasz HSM #23557 üzenetére

    Egyértelmű.

    De képzeld el, ha az AMD nem az elcseszett ref design-jával jön, hanem az első eresztés custom design kártyákkal (Sapphire - MSI - Asus -Giga). A legfontosabb hardware site-oknak küldenek a leggyorsabb (hűtésben és tápban eleve túltervezett) modellekből és gondoskodnak rajta, hogy legyen a piacon már elérhető olcsó Windforce meg alap Sapphire etc.

    Szvsz az első review-k sorsdöntőek tudnak lenni. Rengetegen vannak, akik egyszer a kártya debütálásánál megnézik az első eredményeket aztán azt elkönyvelik. Az összehasonlító táblázatokat sem fogják egyből frissíteni a nagy oldalak.

    Nah szóval így néztek volna ki az értékelések:
    -Halk
    -Hűvös
    -Stabilan tartja az órajelet
    -Tunningolható bár ekkor aránytalanul elszalad a fogyasztás

    A tesztelt modell némileg többe kerül, mint az ajánlott ár, de olcsóbban kaphatóak a gyártók alapmodelljei.

    Ehhez képest most van egy hűtésben és áramellátásban alultervezett hajszárító, ami képtelen az órajeleit tartani, de legalább meleg és hangos, ráadásul nem fér be az áramfelvétele a PCI-E szabványba.

    J.

    [ Szerkesztve ]

  • joysefke

    veterán

    LOGOUT blog

    válasz Z_A_P #63043 üzenetére

    Indiából vettünk át egy komplex szoftverprojektet. Katasztrófa volt amit alkottak. Az "indiai kód" nálunk fogalom :)

    [ Szerkesztve ]

  • joysefke

    veterán

    LOGOUT blog

    válasz huskydog17 #63117 üzenetére

    Quiet BIOS-szal ~240W (legalábbis a normál fekete kártya)

    [ Szerkesztve ]

  • joysefke

    veterán

    LOGOUT blog

    válasz PuMbA #63123 üzenetére

    Nyilván. De a quiet BIOS-hoz elég a BIOS kapcsolót átpöccinteni. Az hogy Igor a fogyasztás tesztbe nem vett fel egy quiet BIOS-t használó futást, az a teszt hiányossága.

  • joysefke

    veterán

    LOGOUT blog

    válasz huskydog17 #63131 üzenetére

    ??? Mi az, hogy normál fekete kártya? A tesztben lévő kártya fehér, szóval nem értem milyen 240 Wattról beszélsz. Szerintem te teljesen más kártyáról beszélsz.

    A PowerColor 7800 XT Hellhound kártyáról beszélek. Arról amelyik nem "spectral white" hanem az eredeti Hellhound modellről.

    A gyárilag alapértelmezett BIOS a kártyán az OC BIOS.

    Mivel szóvá tetted a 280W max power problémáját, erre válaszoltam, hogy akkor lehet (az OC BIOS helyett) a silent BIOS-t használni, ami ugye egyetlen kapcsoló átpöccintése és az is a kártya "gyári" tartozéka.

    Igor egyébként megnézte a Quiet BIOS-t is, egyértelműen és világosan leírta ,hogy az kizárólag a kártya hangjára van kihatással, azaz nem befolyásolja a fogyasztást:

    Ha csak nem rontottak el valamit a kifehérítés közben akkor ez nem így van. Más -VGA tesztek terén erősebb oldal mint pld a Computerbase.de- tesztelte az eredeti Hellhound OC és SILENT-biosát is és nem csak a ventillátor-profil hanem a tesztek során felvett teljesítmény is különbözik.

    AMD Radeon RX 7800 XT Custom-Designs im Test - ComputerBase

    Az OC BIOS is nagyon halk. Nem értem milyen hiányosságról beszélsz

    Azt had döntse el a user. OC BIOS mellett a Computerbase 1000-1050rpm körüli fordulatot mért (szemmel leolvasva a grafikonról), quiet BIOS-szal 800-at. 1050rpm-met én például simán kihallom a mesh házamból.

    Arról hogy a SILENT BIOS is megért volna egy zaj / rpm / fogyasztás mérést. Engem például tökéletesen hidegen hagy az OC BIOS, ha van értelmes silent BIOS is.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák