Új hozzászólás Aktív témák

  • carl18

    addikt

    válasz #09256960 #51130 üzenetére

    Na ez egy nagyon jó téma! :) Benéztem már a topikba mi megy, és sajnos ja majd 1 millió forint egy RTX 3090.
    Sajnos a magyar bérekhez képest nagyon drága ez a árcimke, és sajnos a forint is egy elavult fizető eszköz ami ki van téve a folyamatos romlásnak( Infláció)

    + Én hozzá teszem nem érzem magamat sem szegénynak, sem gazdagnak de valahogy szerintem is rossz az a irány hogy egyre drágább mint hardver. Most Nvidia és piros oldal egyaránt nem hozott 500 dollár alatt kártyákat.
    RTX 3080 is 400E forint? A 3070 is megy majd 250-300E forintba.

    Itthon rajta a 27% áfa, akkor a bolt is keresni akar rajta elég szépen.
    + Azért tegyük hozzá a hazai bérek is bőven elmaradnak még a nyugatiaktól.

    Jó pár éve még 200-300E forintért egy elég komoly izomgépet kapott az ember, most meg egy kártya kerrül lazán ennyibe.
    Szerintem ez hozzárak az is az emberek megveszik a legdrágább okostelefonokat, és igy nyilván rájöttek a gyártók lehet árat emelni mert a asztali gép használó réteg tud többet is költeni egy kártyára mint 200 dollár.
    Igen sajnos ez a gond a legolcsóbb Nvidia GTX 1650 is 180 dollár, ez most a belépőszint, pár éve 200 dollár volt a középkategória GTX 960 például.

    51136Alogonomus
    Persze nem akarják megérteni, mert az egojuk túl nőtt az elméleti tudáson. A mai kapitalista rendszerben az vagy amit birtokolsz.

    [ Szerkesztve ]

    Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

Új hozzászólás Aktív témák