Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • HSM

    félisten

    válasz Alpi. #36355 üzenetére

    & #36356 jokeph : Értem én a "fun" és "kihívás" részét. Ugyanakkor ne vegyétek sértésnek, de ez nálam inkább a barbárság kategória, a legalapvetőbb rendszerszoftverből egy teljesen más hardverhez valót rárakni. :(

    Nálam a "fun" és "kihívás" szavakhoz az passzolna, ha csinálna valaki egy rávaló BIOS-t a friss AGESA-val, tehát a rávaló BIOS-ból megmaradna, ami a lap hardvereinek megfelelő működéséhez kell, és csak az cserélődne, amit az új CPU igényel.
    Ilyesmit lehetett egyébként az X58 időkben is a mikrokóddal.

    Ez a kísérlet számomra mint jópofa érdekesség teljesen jó, de eszem ágában sem lenne így használni. :N Kb. mint a memóriatuningolt RTX2080 [link] , használtpiacon sem olyat vennék napi használatra. :DDD

    "az több mint érdekes"
    Számomra nem túlzottan, gyakorlatilag ugyanaz a csipset, ha nem tévedek, csak más körítéssel. A 300-400 váltásnál is csak annyi történt, hogy ha jól emlékszem, szigorodott az előírás a CPU tápkör felé az új BOOST miatt.
    Az 500-as széria, amihez lényegesebben hozzányúltak.

    #36357 Alpi. : "A gyártók csak megtanítják kommunikálni az épp használt vezérlő ic-kkel..."
    Pont ez az a lényeges rész, ami miatt én nem erőltetném ezt. Egyáltalán nem mindegy, milyen kódot küldesz egy adott periféria felé, ha nem stimmel jó esetben csak nem indul el.... :DDD

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák