Új hozzászólás Aktív témák

  • koszos91

    tag

    Sziasztok!

    Röviden: sokat újraindult a gép, vagy befagyott és újraindult vagy befagyott és onnan sehova és stb. és ebből kifolyólag az AMD driver-re gondoltam.
    Ezután rengeteget keresgéltem mindenfele és úgy néz ki, hogy megvan a hiba forrása.

    A konfigurációm:
    Ryzem 3600 processzor, semmihez nincs nyúlva csak kapott 0.075 V alulfeszt és ennyi
    MSI B450 Tomahawk MAx alaplap
    PATRIOT 16GB Viper DDR4 3200MHz CL16 KIT PVS416G320C6K

    A hiba az eddigi keresgélések alapján pedig a RAM-mal van. XMP profillal nem működött megfelelően kb. 1 óra után mindig jött az újraindulás, utána MSI Try it! előre berakott profilokkal próbálkoztam azon belül is az XMP profilnak megfelelő időzítésű és 3200 Mhz-t, de ott is dobott egy hibaüzenetet. Végül kapott a gyári 1.35 V helyett 1.37 V és így most szépen teszi a dolgát.
    Arra lennék kíváncsi, hogy ez a feszültség nem sok-e, kell-e a SOC feszültségen állítani vagy az jó, ha auton hagyom és van-e annak jelentősége, hogy a HWinfo 1.370 helyett 1.392 V ír amikor terhelés alatt van?
    Segítségeteket előre is köszönöm!

    - Anya megyek cseresznyét szedni! - De hát tél van Pistike! - Tudom... sapka, sál!

Új hozzászólás Aktív témák