Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz orionpro #29126 üzenetére

    Az elején letöröl minden driver-t és a Windows akarja neki feltenni valamelyiket, amelyiket jónak gondolja, de ez számára már nem derül ki, mert nem lát semmit.

    Ezzel kapcsolatban nekem olyan problémám van minden Hawaii alapú kártyával (márkától és BIOS-tól függetlenül), hogy a Panasonic TV-men (42G30E) nem látok semmit, mikor legacy BIOS módban boot-ol UEFI alaplap, egész addig, míg betöltődik a Windows asztal (nem látom sem a BIOS post képernyőt, sem a Setup-ot, ha belépek vakon nyomkodva a DEL gombot). Ha EFI módban boot-ol a lap (BIOS kompatibilitás nélkül, letiltott CMS-el), akkor post képernyő eleve nincs, viszont már látom a Setup-ot (ha nyomkodom a DEL gombot és nincs bekapcsolva az UltraFast boot mód) és az EFI GOP módú Windows boot képernyőt is (mikor körtáncot járnak a pöttyök a Win logó alatt, BIOS módban még ez sincs). A gond csak az, hogy véletlen áramszünet vagy Windows fagyás után szeret alapbeállításokkal boot-olni az alaplap, én pedig nem tudom visszatölteni a mentett egyedi beállításaimat, mert ez a "safe mode" BIOS kompatibilis, nem EFI-only mód, így nem látom a Setup-ot. Úgyhogy ide kellett állítanom egy külön kis régi DVI-os LCD-t a TV mellé, hogy szükség esetén ezen megjelenjen a BIOS Setup, letiltsam a legacy módot és EFI módban működjön tovább minden. Ugyan így szükségem van persze erre a monitorra olyasmikhez is, mint a VBIOS flash-elés FreeDOS-ból, mert ahhoz szándékosan BIOS módban kell boot-olni. Talán már csak ezért megérte volna nekem inkább Gef 980-at venni, mert elég "szétzilált" érzetű így a gép és néha elég macerás így (plusz technikailag beleszámolhatjuk a kártya árába a kis LCD monitort, még ha ezt kvázi ingyen tudtam kölcsönvenni egy porosodó dobozból és amúgy sem érhet sokat, de legalább ronda is).

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

Új hozzászólás Aktív témák