Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Cifu

    nagyúr

    válasz hackeeeee #39333 üzenetére

    Összetett dolog volt ez. Az RX480 több téren technikai előnyben van (HDMI 2.0 például). Én pedig már leszoktam arról, hogy évente cserélgessem a VGA kártyát. A 7950-es radírom több, mint 3 évig megvolt, és kiszolgált rendesen - ott is a technológia (GCN1 korlátok a DX12 alatt) volt az, ami miatt mindenképpen arra ösztönzött, hogy váltani kell, pedig amúgy szerintem még egy évet kihúztam volna vele.

    A GCN radírok körüli haccacáré pedig egy kicsit el is vette a kedvem, hogy újra AMD-t vegyek. Anno azért vettem 7950-et, mert folyton azt olvastam, hogy a GCN a jövő, a Mantle a jövő, a DX12 a jövő. Aha. Csak közben akinek azonos kategóriájú GTX-e volt, az összességében ugyanúgy, vagy még jobban elvolt. Bevallom becsapva érzem magam amiatt, amikor kiderült, hogy egyre több DX12-es játék valójában nem fogja a GCN1-eseket támogatni. Erre meg az a válasz Abutól, hogy az már elavult. Aha. Eddig arról volt szó, hogy éppen ellenkezőleg, előre mutató. A 280/280X radírok 2 évesek, a 370(X) radírok meg alig egy évesek. De elavultak... :U

    Alapvetően nagyon hajlottam a 8GB-os RX480 felé, mert akkor még nem volt info a GTX1060-ról, az 1080/1070 meg fájdalomküszöbön felül volt. De egyfelől beszerezhetetlenség, másfelől a vártnál magasabb vételár, harmadrészt pedig az első általános tapasztalatokat olvasva mikor jött az döntés, hogy oké, de nem. Közben jött egy nagyon jó áron kínált R9 390 velem szemben. Kicsit utánaolvastam, és most azt mondom, hogy mindenképpen jó döntés volt.

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

Új hozzászólás Aktív témák