Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Habugi

    addikt

    válasz mcwolf79 #34217 üzenetére

    Backplates vagy anélküli verziót vettél?

    Esetemben pont a DCII-es 280X példájából kiindulva ahol úgy kellett vigyáznom a NYÁK, így az azt felfűtő VRM hőmérsékletére mint a hímes tojásra, nehogy egy vagy több vRam chip túlmelegedjen, BP nélküli verziót kerestem/vettem hogy a nyák hátoldala felől tudjam hűteni ha szükséges és vagy durvulok a kártyával/fesszel.

    Első blikkre az x16-os slotba tettem hogy lássam mi újság, a VRM2-ről hamar kiderült hogy gyorsan átlépi a nagytesót hőmérséklet ügyileg. Vészesnek nem vészes, csak pont annyira melegszik hogy a tudata zavar.. :B
    Lendületből ment is át az x8-as slotba, megkapta ugyan azt a PCB hűtést amit a 280X-hez is használtam.

    Egy slotnyi távolságból a két venti pont telibe csapja a két VRM-et, a felsővel látható hogy kicsit mókáznom kellett/megdönteni hogy ez sikerüljön, viszont nagyon megéri! :K
    Korábban linkeltem 1órás GTA V 1440p mérést, kitolt TDP, +50mV:

    6csatornás előlapi panelre vannak rákötve, egy potira mindkettő. Olyan fordulaton amit még nem hallok ki külön a házból cirka ~20°C-t fújnak le a VRM1 / 2 párosról és ez csak a jéghegy csúcsa!
    Filléres megoldás és az egész kártya hűl/halkul tőle. Millióféle képpen megoldható akár közvetlen slot szomszédságból is. A backplatek többsége merevítésen kívül amúgy sem jó semmire mert közvetlen kontaktot a legtöbb esetben csak az őket felfogató csavarok jelentenek viszont abban az esetben is érdemes egy ventivel kipróbálni ha van BP a kártyán, egy kicsit talán számít úgy is, persze ennek feltétele az is hogy adott BP ténylegesen kontaktban legyen thermal padon keresztül ez-esetben a VRM-el.

    [ Szerkesztve ]

    ..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

Új hozzászólás Aktív témák