Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Sontir Fel

    őstag

    válasz dergander #19256 üzenetére

    Jó dolog ez a maxwell, de szerintem majd a 390hez hasonlítgassuk :DDD Addig még ne temessük az AMDt.

    BFBC2/Steam/BF2-3-4/Erszoft/BF42/: Mr.Norissz Origin: Mr_Norissz

  • HSM

    félisten

    válasz dergander #19256 üzenetére

    Hát igen. Mondjuk ha hozzáveszem, hogy az a 70-80W plusszban azért nem a világvége. :N Szerintem. :R
    Azt nem szabad elfelejteni, pláne, hogy a Tongát felhoztad, hogy ez a fogyasztás kérdés azért nem olyan egyszerű. Előbb utóbb eljön annak a kérdése is, hogy a felesleges vagy ritkábban használt részeket hajítsuk ki a csipből. Persze, nem csak a tudás rovására lehet faragni a fogyasztásból, de egy fontos kérdés, a Maxwell esetében is bizonyos dolgokat elhagytak, bizonyos dolgokat hozzátettek. A Maxwell-nél pl. ordító, hogy a megosztott LDS méretén nagyot spóroltak, ami miatt DirectCompute alatt a sebessége negyede bukó, de majd DX12 alatt jó lesz. :DDD Ez pl. egy kompromisszum. Vagy ott a dupla pontosságú feldolgozás, ami gamer kártyába nem kell, de a Hawaii erős benne, mert kell a FirePro verziókba. ;)
    A Tongánál azért nem szabad azt sem elfelejteni, hogy bizonyos területeken elég komolyat lépett előre, pl. tesszelálásban majdnemhogy rádupoláz a 290-re, és textúrázásban is elkeni a száját. A 285-ből szándékosan a nyers erőt hagyták ki. Ugyanakkor ha ezt belegyúrják a következő generációs csipjükbe, a 290 nyers erejével, vagy még kicsit többel, az fog szólni. :K PLussz még ugye a friss tapasztalatok a Tongával, szerintem lesz majd miből csemegézzünk, ha kijön a friss generáció.

    (#19261) dergander: Fejlődés az lesz, nyilván az AMD-s mérnökök is törik azért a fejüket. :K Gondolok itt a HBM memóriákra, 20nm-re, a Tonga-s fejlesztésekre... ;) Amennyire tudom, a jelenlegi legmasszívabb architektúra GPU-k terén a GCN, sajnos a tudás ára is a kedvezőtlenebb fogyasztás, de tuti ezen is lehet majd még faragni.

Új hozzászólás Aktív témák