Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • HSM

    félisten

    válasz daveoff #12305 üzenetére

    A 280X-eken (Vapor-X, Toxic) pl. Backplate, rendesen, a VRM-ek mögött hővezető paddal a PCB-t hűtve, a memória-IC-ket is rendesen hűtő, profi kialakítású hűtő, IR DirectFET-ből összerakott VRM. Teljesen komplett, átgondolt csomag. Igen, a burkolat a Vapor-X-en műanyag, de sosem zörgött, ráadásul kis áttetsző részekkel, világító Sapphire felirattal, állati jól néz ki, kézbevéve is nagyon korrekt, nagyon egyben van. :K Nem az a vékony, törékeny kínai vacak. ;) Szerintem amúgy sokkal munkásabb, költségesebb egy olyan bonyolult, komplex, mindent hűtő hűtőt csinálni az adott szériájú karira, mint fogni a már korábban más típusokon bevetett hűtőt, és azt rátenni majdnem egy az egyben, úgy nem csodálom, hogy maradt pénz az amúgy tökéltesen haszontalan fém borításra. Az a fémlemez anyagköltségben is és megmunkálási nehézségben is nulla kb.

    (#12306) Ghoula: Ezaz, elvileg volt ugyanaz a Tjmax. Gyakorlatilag lehet mégsem. A fizikát nem tudod becsapni, több fogyasztás több hőt csinál, csodák nincsenek. :N

    A karin ne a feszt nézd, mert eltér az ASIC %-unk. Neked az alacsonyabbal mindig több fesz fog kelleni, de mint láthatod, a magasabb feszen is kevesebbet fogyasztottál. 155A szemben 125A-el, ez jóval több, mint az a 0,05V, amivel nálad többet kért.

    "...ha emberünk nem monitorozza, és tekeri neki a +200mV-ot, rövid szikra , hosszú füst. :)" Szakadtam. :C

    A teóriám azonos órajelen értendő, maxra húzott áramerősség limittel, kézzel belőtt, rendesen kitesztelt fesszel. :) A 7970/7950 tesztemben is így mértem, konnektorból 50W difit, hogy azonos sebességre lőttem be őket, és minimum feszre. ;) Gyárilag ott is a 7950 volt messze a kisebb fogyasztású.
    Ezekben a tesztekben pedig nem így mértek, hanem gyárilag, ha jól vettem ki.

    (#12307) matteo_szg: Én szívesen veszem, ha tágítod a fejünket, hogy működnek a gyártók, már amennyire módodban áll. Ahogy írtam, én csak próbálom használni a fejem. Természetesen a R&D-et is a kártyára fordított összegnek vettem. :B

    Nem írtam olyat, hogy más márka nem lenne jó, sőt. 280X-ből valóban csak azokat (Sapphire) ajánlottam, de okkal, bár ott is csak a Vaport, Toxicot, Dual-X-et nem. :N Asus-ból is jelenleg csak ennek a 280X DC2/290 DC2 vonalnak nem tetszik a kivitelezése. Az Asus is tud, ha akar, pl. ez nagyon korrektnek tűnik: [link], de AMD-ben ilyen gyöngyszem 290 vonalon tudtomal nincs. :(
    290-ből pl. többet is írtam mostanság, amit nagyon jónak tartok, a PowerColor PCS+-t, a Vapor-X-et, Tri-X-et, de "olcsóbb" kariként azt is leírtam, a Giga is teljesen jót tett most le az asztalra, és a ventigondok, és a gyengébb tekercsek mellett az MSI Gaming se rossz.

    (#12310) andro93: A zörgésre akkor hajlamosak ezek, ha nem tökéletes gyárilag a zsírozás a ventiben, vagy ha a rosszul szellőző ház miatt, ha a ventinek sokkal többet kell tekerni, mint egyébként, illetve magas az üzemi hőfok. Ettől tudnak ezek a siklócsapágyas csodák zörgőssé válni. De pici kézügyességgel és egy kis csapágyzsíros kezelés után jobbá tehető, mint újkorában. :)
    ez az átka amúgy a halk, siklócsapágyas ventiknek, sajnos akkor működnek csak optimálisan, ha néha kapnak friss zsírt. Mondjuk gyárilag is tehettek volna bele picivel sűrűbbet, akkor valszeg hamarabb adná el mindenki, mithogy erre szükség lenne, de sajnos nem ez a helyzet. :)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák