Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • HSM

    félisten

    válasz Ghoula #12149 üzenetére

    Lemérem majd neked, milyen meleg a Gigán 80 fokos GPU-nál a memóriák felett lévő fémrésze a hűtőnek. :R Sajnos közvetlen a GPU mellett nem férek hozzá üzem közben. ;]

    Ez nekem is megfordult a fejemben, miért nem zárják abba az irányban, de rájöttem, hogy akkor egy elég nagy rész "kiesne" a hűtésből a venti karakterisztikája miatt, ha pedig a Giga 7970 SOC-féle megoldást vetnék be, ami a lap felől szív, és a másik irányba fúj, az nagyon brutálisan hűtene, de a kis pici ventik irgalmatlan zajt csapnak közben. [link]

    Amúgy rosszul látod, a Giga gondolt erre, és tettek is lépéseket, hogy kevesebb meleget fújjon a lap felé. Itt a képeken látszik is, hogy a kártya szabad felén szélesebb a hűtő, és a ventik is úgy állnak, hogy a szabad irányba fújják a meleget: [link] [link]
    Ezenkívül, ami nem látszik annyira, hogy ki van alakítva egy rész az alaplapi csatalkozóknál lévő részen a hűtőn, ahol bár nem nagyon látszik, de nincs bordázat, és úgy van kialakítva hogy a lap felé csak kevés hőt adjon le:

    A képen bejelöltem zölddel a hőleadó részeket, pirossal a kiemelkedő részt, és sárgával, hogy egy milyen keresztmetszetű dombot kell elképzelni a hűtőben.
    Amúgy az alumínium keret valóban néhol kicsit útban van, de nem vészes a dolog, kicsit buta, szerencsétlen, de ártalmatlan.

    A tömör bacplate alatt azt értem, hogy nagyon kevés és nagyon pici lyuk van rajta, amin nem biztos, hogy tökéletesen átlát a hőkamera, könnyen lehetnek melegebb pontok takarásban.

    Itt 91 vs 98 foknál azt felejted el, hogy az Asus-on az egész NYÁK nagyon melegnek tűnik, ami kilátszik a backplate alól, míg a Gigabyte-on csak a VRM alatt ilyen meleg, a többi helyen majd egy tízessel hűvösebb. Amúgy jogos annyiból az észrevétel, hogy egyik sem ideális, én nem is hagyom az enyém 85 fok fölé menni, de igyekszem inkább 80 alatt maradni. Szerencsére nem kell hangoskodni a Gigával, hogy ezt hozza. :R
    Ez pl. a gyári csendes vezérlés, ha 85-ről 75-re teszem a limitet: [link]. Mivel csak 75mm-es és vékonyka a venti, egyáltalán nem hangos még 2500rpm-en. :N

Új hozzászólás Aktív témák