Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • HSM

    félisten

    válasz Ghoula #10500 üzenetére

    Az AMD magának cégen belül nyilván bin-eli a csipeket, csaképpen rendelni nem lehet tőlük ez alapján. 7950-et kérsz, 7950 minőségű GPU-t kapsz, 290-et rendelsz, 290-est kapsz.... Én így tudom, csak konkrét típust tudnak a partnerek rendelni, "órajelet" vagy egyebeket nem, GPU esetén.

    99%-ig biztos is vagyok benne, hogy rendelnének a partnerek "extra" GPU-kat, ha mást nem a Mátrix/Lightning karikra, ha lehetséges lenne. Így is sok panasz, gond volt 7970-nél, mikor néhány újabb Lightning BE nem annyira vitte a gyárituningot. Ez meg ugye se a usernek nem jó, se a gyártónak. :(

    Természetesen igazad van, jogos volt a megjegyzésed a való életre. Néha lehet alaposan, precízen dolgozni, néha viszont a meglévő kacatokból kell valami használhatót kihozni. :R

    Amit még idevágónak gondolok, hogy nem is feltétlen azt várnám, hogy alkossanak egy tökéletes, precíz valamit, irreálisan drágán. Ugyanakkor ha meglesem főleg a Sapphire Tri-X-t, vagy az MSI Gaminget, vagy a Powercolor PCS-t, mindegyiknél azt látom, hogy azért jobban átgondolták, és gondosabban tervezték, kivitelezték. Mivel az említett kártyák sem kerülnek többe, így én inkább ezeket preferálom a DC2-vel szemben. :) Persze, a Mátrix már necces, ahogy írod, ugyanis ha a tuningmester kiélte magát az LN2-vel, utána is kell valaki, aki megveszi majd, praktikusan gyári hűtővel. Gondolj bele, tuningkártya extrém tuningra, de a userek hány %-a lesz vélhetőleg extrém tuningos? Szerintem nem nagy részük, és ezt a gyártók is tudják. A 7970/280X mátrixot is sokan otthonra vették a jó hűtője miatt. Nekem is van egy 280X Toxicom otthon, az is vérbeli extrém tuningkártya, nekem mégis alulfeszelve megy, kisebb órajelen, síri kussban, de mégis jó, hogy ha akarnám vagy szükségem lenne rá, az utolsó Mhz-et is ki tudnám facsarni a GPU-ból...

Új hozzászólás Aktív témák