Új hozzászólás Aktív témák

  • xgbcx

    tag

    Üdv mindenkinek! Nemrég cseréltem le az asus r9 390-es videókártyámon a gyári hűtését, gondoltam megosztom a tapasztalataimat. A kari sajnos elég meleg volt általánoságban, kb 80-95 °c között volt játék közben (witcher 2-3, mass effect Andromeda). Tavaly ezért nyáron újra pásztáztam mx4-el, ami segített rajta 6-7 °c-ot. A hangja így is elég zajos volt, ezért is döntöttem végül a hűtés csereje mellett, Az új hűtő egy arctic accelero xtreme 3-as lett, ezt ajánlotta a hivatalos arctic support a kártyámhoz. 2 óra szerelés után minden alkatrész a helyére került (sok kis hűtőborda stb) és meglepetésemre max 60 °C-ig ment fel a hőmérséklet a witcher 3 alatt. Sajnos a fordulatszámot csak alaplapra kötve tudom irányítani, mivel a kártyán 6 és 2 pines csatlakozók vannak, az arctichoz pedig 3 és 4 pines... Adtak hozzá molex átalakítót jelenleg azzal hozza a fentebb írt hőmérsékletet. Szinte hangtalanul működik, az eredetihez képest főleg. Ajánlani tudom mindenkinek, kicsit macerás összerakni, de megéri.

Új hozzászólás Aktív témák