Új hozzászólás Aktív témák

  • Raggie

    őstag

    válasz deadwing #35890 üzenetére

    Nem offolok többet, de nekem nagyon úgy tűnik, akkor ,hogy a HD7950-est az R9 390-es szériánát összehasonlítva megcserélődött a VRM számozás.
    Ha egyszerre raktad fel mind a két "gányolt" ventit a linkelt fotódon, akkor azok pont a két VRM-re ráfújnak, tehát akkor egyszerre hűtötted le az 1-es és a 2-es VRM-et is. Ez csak azért lényeges, mert pont arra nem mérvadó, hogy melyik melyik :) .
    Amennyiben csináltál tesztet úgyis, hogy csak az egyik ventit kapcsolod be, akkor lehet biztosra megállapítani.
    Egyébként ez engem eléggé érdekelne, mert remélhetőleg hamarosan nekem is R9 390-es fog dobogni a gépemben és érdekel a túlhajtás is, ezért én is ezeken a VRM hőmérsékleteken fogok lovagolni pár hónap múlva :).

    A HD7950-esnél tudtommal biztosan fordítva van.
    Első forrás:
    saját tesztem, amikor a kis első VRM-re tettem jóminőségű gap-pad-et és plusz hűtősünit a fedőlemezre lejjebb ment 5-10 fokkal a VRM1 hőmérsékletem.
    Második forrás:
    http://hardforum.com/showthread.php?t=1695577&page=8 (az oldal alsó egyharmadánál vannak a képek a gappad-ezett VRM-ekről számozva)

    Clint Eastwood FTW

Új hozzászólás Aktív témák