Új hozzászólás Aktív témák

  • HSM

    félisten

    válasz daveoff #20894 üzenetére

    Szépen fut, de összehasonlítás nélkül sokra nem megyek vele. De gondolom a linkelt tesztet sem sült bolondok készítették, hanem olyanok, akik tudják a dolgukat. ;)

    A jövőre megjelenő progikban úgysem tudnám kipróbálni, a jelenlegiekbeli teljesítményét pedig megmérték mások. :P Azt látom, hogy jelenleg remekül fut rajta minden, amit nem látok, milyen képminőséggel (azonos és nagyon hasonló nem mindig ugyanaz) és hogy hogy fog boldogulni a jövőben. A nyers erő hiánya alatt pl. olyasmikre gondolok, mint pl. a 256 bites memóriabusz, amit "3D" alatt megtrükköztek, hogy elég legyen, de ha számításigényesebb a program, vagy esetleg valami háttér GPGPU szimulációt kap a játék a háttérbe, ott már lehetnek ebből gondok, ott nem tud a tömörítés csodát tenni.

    (#20895) Asbee: Nálam nem csak az aktuális játékok a szempont. Próbálok azért előre gondolkozni, amennyire lehet, nem szeretek gyakran VGA-t cserélgetni, mert egy rakás lóvé megy olyankor a levesbe mindig.

    A jelenlegi játékokba amúgy szvsz felesleges egy 290-esnél erősebb VGA FHD-ra.

    Persze, el tudom fogadni a Te érveid is, téged nem érdekelnek az Nv évtizedes múltú szoftveres trükkjei, nem zavar a jövős dolog se, mert úgyis váltassz addig, viszont most örülsz a halkabb jobb hűtésű karinak jobb fogyasztással. :R
    Én hosszabb távra terveztem a 290-el (minimum 1-2 év), bár sajnos nem úgy alakult. :R

    (#20896) BMW001: Ez nem a bányászatról szól. A kis Maxwell 750-ek nagyon jók voltak bányászni, csak az új 900-asok nem jók, nincs elég sávszéljük. :C Az a fejlesztőkön múlik, meddig maradnak a primitív, régi rendszerű játékok, és mikor tesznek le valami újat az asztalra, kihasználva a VGA-kban lévő extra képességeket.... De már van mozgolódás, lásd Mantle...

    Ami a gatyád lezabálását ilelti, a komplett gépem konnektorból mérve evett Mantle BF4 maxon FHD-n, 4,4Ghz-re húzott 4690K-val, 4*4GB 2133Mhz-es 1,6V-os CL11 rammal és 900MHz-es, -20mv-ra és +50% power limitre állított 290 mellett 280-300W között. 80-90% CPU és 100% közeli GPU használat mellett...
    Ez a lezabálástól elég messze van... Tudom, egy 970 gyorsabb azonos fogyasztással, tudom, de ebben így is szép erő lakozott.... Persze, a 290X a jobb, kevésbé torkos GPU-kkal azért többre lehetett volna képes.

    (#20897) Fail3D!: A 2GB-os 680-ast fújhatod, míg a 7970 még mindig jó a 3GB-ával. Mellesleg nagyon szépen állják a sarat a Tahitik. Igen, és azok között is van, ami megeszi a 280X BIOS-t, bár értelme az ilyesminek az égvilágon semmi sincs. :D

    (#20898) ffodi: Abszolút megértem az álláspontod neked is. De nekem akkor sem lenne nyugodt a lelkem egy 900-as Maxwell-el. Persze, az se mindegy, ki mennyit szán a gépre. Nekem egy 100K-s VGA nagy luxus volt, szóval a lelki békémnek fontos, hogy lássam a cuccban az akár kihasználatlan tartalékokat. De elfogadom, ha valaki a jelenbeli jobb teljesítményre utazik. :R

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák