Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • TechN7ne

    nagyúr

    válasz Kayn #45251 üzenetére

    Gyakori sajnos ,főleg ha a használt piacot tekintjük.

    Remélem azért volt még rá garancia ,és sikerült megoldani a cserét.... :F

  • bobalazs

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz Kayn #46004 üzenetére

    Lehetséges, sőt gyakorlatban ez is a tapasztalat.
    Sok oka van miért így van , hadd ne kelljen kifejteni.
    Vram időzítés más, rosszabb azon az órajelen, és egyebek.

  • Aprósólyom

    addikt

    válasz Kayn #46004 üzenetére

    Csak hogy ne kelljen sokat magyarázkodni, hiddel, hogy az a legjobb, ha beállítod 1050mV-ra és megkeresed a hozzá tartozó legnagyobb stabil frekit. Ami kb 1350MHz körül lesz. Memóriával sem baj ha megbarátkozol a 8000Mhz-cel. Sokat úgy sem dob az a + 400Mhz és legalább tovább stabil és életképes marad a kártya.
    Ha visszaolvasol a fórumban nem igazán fogsz azzal találkozni, hogy javasolnák ezt a radeon sorozatot tovább tuningolni.

    Jevons paradox

  • 5150

    aktív tag

    válasz Kayn #47121 üzenetére

    Ugyanilyen kártyám van. Ha igy használod, nemhogy "hosszú távon", de nagyon rövid távon kinyirod a kártyát konkrétan. De legalább GARANTÁLTAN. A padokat nem véletlen találták ki. A pasztának nincs meg a megfelelő konzisztenciája/sűrűsége, hogy áthidaljon 1.5-2mm-eket (a paszta a mikro-repedéseket hivatott kitölteni, hogy egyenletes hőhidat képezzen, éppezért is kell belőle kevés; egy ponton túl inkább már szigetel) IGY semmit nem érnek. Ha tönkre akarod tenni a kártyád, én szerintem tolj rá ebben az állapotban még pár furmarkot, de talán az OCCT mégjobb választás lenne. A VRM-ekről mindenképp szedd le előtte a padot, nehogy véletlen tovább éljenek, mint a memória chipek. Ha már lúd, legyen kövér. Ha viszont nem ez a szándék: Egyáltalán egy percig SE használjátok igy padok nélkül! Be se tedd igy a gépbe.

    [ Szerkesztve ]

    "Az információ korában az evolúciós szelekció azokat tizedeli, akik képtelenek a hamis információt megkülönböztetni a helyestől"

  • Aprósólyom

    addikt

    válasz Kayn #47121 üzenetére

    Most meg fogod jegyezni, hogy a szemrevételezés az első. ;)

    Esetleg konzultálhatsz az eladóval kompenzációt kérve, mert a padok pótlása alsó hangon is ~3k-ba fog kerülni neked a bonyodalmakról nem is beszélve, hiszen gyanítom, nem tájékoztatott az eladó, hogy kókányt veszel.

    Pad vásárlásnál fontos figyelembe venni, azt is hogy különböző keménységűek. Ennek kihatása van arra, hogy mennyire tudod majd összeszorítani. Ha nem tudod összeszorítani, akkor nem érintkezik majd a borda a GPU-val vagy ha össze tudod szorítani, de túl kemény a pad, akkor meg görbítheti a NYÁK-ot.
    Úgyhogy a pad keménysége/puhasága legalább annyira fontos, mint a pontos vastagsági méret.

    Mindenképp rendeljél padokat hozzá, ha nem cseréled vissza az eladóval.
    Itt ez a srác pl. hardverapróról. Lehet a pontos méretekben is tud segíteni: Thermal pad gap pad Sekisui kétoldalas hövezető ragasztó ramsünik - HardverApró (hardverapro.hu)
    Ha nem vagytok biztosak a méretekben, akkor A Sapphire oldalán lehet kérni technikai támogatást. Kb. 1 napon belül szoktak válaszolni: SAPPHIRE::::Customer Service Center (sapphiretech.com)

    Addig szerintem használhatod, de azért biztos-ami biztos alapon csökkentett feszültséggel és csökkentett órajellel. A VRAM modulok gyárilag is csak 3-4W esznek munka közben és magasabb hőmérsékletet is bírnak mint maga a GPU. (igaz gyanítom VRAM hőmérsékleti szenzor nincs)
    Itt van egy Undervolt/underclock beállítás az én 470 kártyámról. Irányadónak jó lehet:

    Az igazi hatáshoz fontos, hogy a GPU maximális feszültsége se legyen nagyobb a VRAM maximális feszültségéhez képest, mert ezek a kártyák valójában csak 1 feszültséget tudnak beállítani ezért a valós feszültség mindig a kettő közül a magasabbat állítja elő.
    Magyarul: ha csak a VRAM-ra teszel 844mV-t, de a GPU-t a gyári 1150mV-on hagyod, akkor sajna a VRAM os 1150mV-t fog kapni. Úgyhogy a VRAM UV-hez (undervolt) a GPU-t is ugyan úgy UV-zni kell.
    800-844mV-on pedig lópikulát eszik egy ilyen kártya. Így nyugodtan használhatod míg meg nem jön a pad.

    Jevons paradox

  • bobalazs

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz Kayn #47121 üzenetére

    Húha, nagy iq bajnok lehet aki ezt igy megbarmolta.
    volt gap pad nélküli 1060 3gb-om, egy ventis, évekig birta még mindig birja.
    Alulfeszelés, fogyasztás csökkentése a megoldás, amig nem érkezik meg a gap pad.

  • 5150

    aktív tag

    válasz Kayn #47123 üzenetére

    Nem firtattam ki volt, nem is lényeges. "Hosszú távon problémás lesz ez így?" én erre válaszoltam: Károsodhat a kártya (még hosszútáv sem kell) jelenlegi állapotában. Padok nélkül használni kb. olyan, mintha kivennéd a képletből a motorolajat egy V8 esetén. Nem problémákat okoz, megöli. Úgy használod, ahogyan neked tetszik, elvégre sajátod. Az eladó viszont közölhette volna veled azt a tényt, hogy nincsenek padok, mert ez egyrészt igy baromi inkorrekt, másrészt süt az egészből, hogy le...ar téged, te addig voltál érdekes, mig átvette a pénzed. Aztán hogy utána nálad megy önkre, az mát kit érdekel nem? Kapásból föl tudnék sorolni gondolkodás nélkül vagy 10 embert az ismeretségemen belül, akiknek egyáltalán eszük ágában se' lenne, hogy szétszedjék a kártyájukat, még ha használtan is lett véve. Mégtöbb ember jut eszembe, akiknek eleve halvány fogalmuk sincs arról, hogy ezeknek a kártyáknak egyáltalán van hűtőpasztája és padja. De még ennél is többet össze tudnék szedni azokból, akiknek lövése se' lenne, hogy szedje szét a kártyát és hogy egyáltalán lehetséges az ilyen. És szerintem nem vagyok egyedül ezzel. De érted ezeknek igy kell kiderülnie, hogy hiányzik 8db létfontosságú alkatrész, amelyek hiányában a frissen vásárolt kártya nemes egyszerűséggel egyik nap csak tönkremegy? Ezekről nem te tehetsz, a legtöbb kártyán nem is látszik a pad ottléte. Az viszont már a te felelősséged, ha ezek után beteszed barátnőd gépébe igy és hagyod padok nélkül menni, mig megfő a fenébe, majd egyik nap becrashel. Én egy percig sem használnám igy az ziher. Ha jót akarsz magadnak, szerintem szerezz padokat (csak arra vigyázz, nehogy túl vékony legyen) és addig ne használd (vagy használjátok, tökmindegy) A magam részéről az arctic padjait preferálom, ha ez számit. Magas a hőátadásuk (valami 6W/mk rémlik) jó minőségűek, elérhetőek (mármint országszerte, nem tudom te merre élsz) és nincsenek túlárazva (plusz svájci)

    [ Szerkesztve ]

    "Az információ korában az evolúciós szelekció azokat tizedeli, akik képtelenek a hamis információt megkülönböztetni a helyestől"

Új hozzászólás Aktív témák