Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sb

    veterán

    válasz Ren Hoek #1206 üzenetére

    Szerintem túl lett kicsit tolva ez a tuning kérdés.
    Az látszik, hogy nem egy tuningbajnok (20-30% minimum), innentől meg felejtős az egész szvsz.
    A ref ugye több sebből vérzik: hűtés, TDP keret/csati, de a gpu sem tűnik tuningbajnoknak egy-két jobb alulfeszelős értéken kívül. Ami meg semmire nem garancia, mert általában hiába megy jól egy szintig, többnyire hirtelen lesz vége mint a botnak. A perf/watt se világbajnok, ebből is látszik, hogy gondok lehetnek még akkor is ha a fentiek ellenére mégis menne a tuning nagyobb fesszel.

    Szóval összefoglalva a ref pár baján lehet segíteni (custom, tehát +pénz), de 2. körben még ott a vélhető gpu limit, ha azt is ugorja akkor meg simán csak elég sokat eszik (feleslegesen és a hűtés miatt ez is extra kiadás lehet).

    Mindezzel olyan szintek állnak jelenleg szemben, mint: 1266, 1350, jó esetben 1400-1450. Előbbi kemény 6.6%, ami szerintem nulla.Utóbbi +10-15%. Szerintem ez sem váltja meg a világot, de azért már valamennyire kézzelfogható növekedés. Vélhetően a fenti felárakkal és negatívumokkal együtt. Feltéve, ha órajellel 100%-ban gyorsul.

    Ha alapon (kis fogyasztásnövekedéssel) nem tud +10-15%-ot hozni legalább akkor szerintem a többi már csak kínlódás…
    vagy kinőttem a tuningból. Lásd jelenlegi 7850-em. Alap: 860, alapfeszen (1.075V) megy 1050-et, az kellemes +22% órajelben „ingyé”: +10-15W, nem is melegszik érezhetően jobban. Menne 1150-et is… 1.2V-on, ami már kevés plussz, cserébe sűvít, zabál. Most úgy néz ki a 480-ban ez a +100MHz van csak benne.

Új hozzászólás Aktív témák