Új hozzászólás Aktív témák

  • HSM

    félisten

    válasz Kupszi #31129 üzenetére

    "...az nem feltétlen az AMD driver hibája"
    Az én szemszögömből, de. :K Ugyanis ha eddig a driver lehetővé tette az OC programoknak, hogy szépen működjenek, és egy frissítéssel a driver most megpróbálta leutánozni a működésüket, akkor nekem két megoldás lett volna az elfogadható.

    -Vagy, a driver végezzen jó munkát, és tudjam pontosan úgy használni a ventilátort, mint a külső OC programommal.
    -Vagy valahogy ha megoldották, ami nem tökéletes, akkor működjön tovább normálisan a meglévő OC programokkal.

    No, nálam a harmadik eset áll fenn, az OC programmal szuperül belőttem a görbét, és a WattMan-ban hasonlót sem tudtam beállítani. Ha megnézed, itt be tudtam állítani, hány foknál kapcsoljon le a venti, szép íves a "görbe", fokozatosan változik a ventilátor fordulatszám, ahogy nő a hőfok [link].
    Ehhez képest a driverben nem tudtam levinni 12%-os minimumra a ventit, nem tudom beállítani hány fokon menjen passzívba, és a legdühítőbb, hogy nem szép fokozatos görbe, mert azt csak felrajzolja, valójában lépcsőzetesen vezérli, ha definiálok egy pontot mondjuk 60 fok és 20%-ra, majd 65 fokra és 40%-ra, akkor amint eléri a 65 fokot, 20%-ra átmenet nélkül felrántja 40%-ra. Ez nálam tökéletesen használhatatlan így. Ennek tükrében pedig elfogadhatatlan, hogy a külső OC program ventilátorvezérlési működését is megzavarja. :((

    Persze, lehet, az Rx590-en kicsit máshogy működnek a driverek, Rx580-on a 18.12.1.1 nálam tökéletes, a gyári módjában is okosan vezérli az Rx580 Nitro-t, és a Trixx programból is prímán és megbízhatóan tudom felülbírálni, és a Trixx tényleg jól testreszabható. Nem annyira kifinomult az sem, mint az Afterburner, de így is kb. űrtechnika a WattMan-éhoz képest, amit a 19.1.1-ben vagy 19.1.2-ben láttam. Nem emlékszem már kipróbáltam-e a 19.1.2-t, a 18.12.2-t biztos, utána a 18.12.3-at és a 19.1.1-et is, és már nagyon mérges voltam, hogy még mindig ilyen vacak....

    (#31136) Qtya123: :K
    És azt hiszem, a RivaTuner tudja még így szabályozni a maxot, ha a játékban nem lehet. :K
    Illetve a Chill is érdekes, elméletben az is jó lehet, bár kérdés, hogy hatnak egymásra a játék motorjával.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák