Új hozzászólás Aktív témák

  • HSM

    félisten

    válasz Speed® #30869 üzenetére

    Annyira nem durva azért... Nem Linx-re használom. No, meg a Corsair RM550X táp is bírja kakaóval, szval gond egy szál sem. :DD

    Meg is néztem anno, BF1 multi 340-400W konnektorból az Rx580 beállításának függvényében a komplett gép [link], szerintem nem vészes az. :)

    (#30870) dragonfx: 4K-n a VGA is kicsit karcsú, szval akár még jó is lehetsz arányaiban az i5-el. Próbáld ki, ha már ott a TV, pénzbe nem kerül. :)

    A film, akár YT simán megy 4K-n, mivel az 580 hardverersen gyorsítja. Amúgy még a Xeonom is éppencsak elbírná 4K 60FPS-en. :)

    A Xeon annyit tud, hogy 6 mag van benne + HT, valamint 12MB L3 és mindezt 3 csatornás memóriakonfigurációról etetve. Régi, de igen harapós holmi. :) Amúgy gyakorlatilag így egy OC i7-980X.

    (#30871) gidalight: Az a szomorú helyzet, hogy még egy szálon sem lényegesen erősebb azon az órajelen. :N Volt nekem Haswell i5-öm, 4800Mhz-en ennyit ment: [link]. Ha az egyszálú pontszámot visszaszámolod 3500Mhz-re akkor kb. 135 pont jön ki. Ez a Westmere meg tud kb 120-at 4Ghz-en, ahogy használom: [link].

    A fun fact pedig, hogy a kifejezetten egyszál limites néhány címet leszámítva (pl. StarCraft 2) mindenhol lényegesen jobban teljesít ez a hatmagos, mint a fentebbi képen látható i5-öm tudott 4,4Ghz-en, 2133Mhz ramokkal. Én pl. vajsimán, jó FPS-el tudok BF1 multizni 64 fős térképeken FHD max grafikán, próbáld meg ezt bármilyen négymagos i5-el.... ;)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák