Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • DarthSun

    Topikgazda

    LOGOUT blog

    válasz DBob #68929 üzenetére

    Nem ütős, de sok retros által kedvelt, keresett, és ritka is már a Socket4. Lényegében ma egy S7 TX/VX lappal, P1MMX- et kis költségből lehet építeni (...bár ahogy mostanában láttam, már ezeknek is kúszik felfele az ára), nyilván jobb és gyorsabb mint a S4, de azért még kompatibilis retro gép lesz belőle.

    (#68930) KROK640 : pontosabban 4x2000MB- ot lőttem be, a 47MB- okat szándékosan vágtam le, az utolsó partíció emiatt lett kicsit nagyobb.
    Valamint ezt a konfigot inkább úgy kell nézni hogy nem egy korai Pentium, hanem egy 486, Pentium feelinggel. A korai Pentium lényegében kiesik az érdeklődési mezőmből, épp a fentebb írtak miatt, de ha 486- ot gyorsít, az teljesen más. Olyan persze soha nem lesz mint egy valódi Pentium lap, a chipset régebbi és lassúbb.

    [ Szerkesztve ]

    A 3 test probléma nem megoldható.

  • arn

    félisten

    válasz DBob #68929 üzenetére

    a proci nem volt rossz, csak nagyon melegedett. 66os nem is nagyon volt a piacon. a masik, hogy a pci buszt hoztak vele, kartyat alig lehetett kapni hozza, es a korabeli kartyak nem is hasznaltak ki sokat belole. sot a vlbs kartyaknal is volt olyan, hogy hiaba volt vlb buszra kotve, 16 biten kommunikalt, viszont magasabb orajelen, mint az isa busz (cirrus 542x).

    en kiallitason lattam 93ban, es vmi millios osszeg remlik, amikor par tizezer ft volt a fizetes :) 93as socket4es konfigot nem lenne egyszeru epiteni (94eset mar inkabb).

    [ Szerkesztve ]

    facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

Új hozzászólás Aktív témák