Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Frawly

    veterán

    válasz quailstorm #62063 üzenetére

    Wow, ezt nem is tudtam, hogy a kései darabok már támogatják. Akkor ez a része kilőve.

    Örülök, hogy manapság ennyire nem érezni az elavulást. A 80-as, 90-es években 2 év elég volt, hogy teljesen elavuljon az ember gépe, és ez nem csak játékok alatt volt érezhető, hanem már egy új OS megjelenésekor is nagyon. A kora 2000-es években ez kitolódott 3-5 évre, bár ez az adott konfigtól is függött, hogy mennyire volt felső kategória. A 2000-es évek vége felétől még jobban lassult le a fejlődés, onnantól már ilyen 10+ évre tolódott ki. A jövőben még ennél is jobban ki lehet tolni, főleg ha az adott platformon az ember CPU-t, GPU-t tud upgrade-elni erősebbre, meg plusz RAM-ot beletenni. A 2-3. genes Core i-knél még lassabb lesz az elavulás, a Ryzeneknél meg még annál is lassabb lesz, mivel AMD-knél generációk között sem kell lapot cserélni.

    Ez van, lelassult a hardveres fejlődés, leginkább már a szoftver fogja vissza, ami lemaradt, nem tudta tartani a lépést. Ma már az egyre újabb OS-eknek sem nagyon növekszik a hardverigénye, a Vista óta elég az ajánlott szinthez 2 GHz-es proci 4 GB RAM-mal, ez a Win10-nél sem változott, annál max. csak SSD-re kell váltani, jó, játékokhoz, böngészéshez kellhet már a plusz RAM. A desktop Linux és MacOS egyre bloatabb, de még az sem haladta meg ezt a szintet, azon a gépen, amin az aktuális Windows jól fut, azon ezek is jól futnak. De mióta a játékok is konzolportok, meg a GPU-k is egyre erősebbek, azóta játékoknál sincs az, hogy az alig pár éves gépen az újabb game-ek nem hogy diavetítések, hanem már el sem indulnának.

    [ Szerkesztve ]

  • Frawly

    veterán

    válasz quailstorm #62063 üzenetére

    Még az újabb csatik sem nagyon számítanak ma már nagy ügynek, nincs USB 3.1 gen2 vagy M.2 NVMe csati, lehet bővítőkártyával pótolni. Talán amiben van fejlődés, az az energiatakarékosság, de most az megint nem tényező, hogy a Q9650 10%-kal energiahatékonyabb a Q6600-nál, otthon desktop felhasználásánál elenyésző, főleg, mikor a 22nm-es és 14 nm-es procit hasonlítjuk össze, meg a 14 vs. 7 nm-es GPU-t. Aki ilyen konfigokat vesz, általában normálisabb hűtése, tápja is van, villanyszámlára is van pénze, nem lesz tényező +/- 100 W-t sem.

Új hozzászólás Aktív témák