Új hozzászólás Aktív témák

  • Czo

    őstag

    válasz Pikari #91259 üzenetére

    A SID nem rosszabb, mint a rolling Arch, vagy ha kezzel buildelsz mindent es mindig viszed elorebb a verziokat. Sott, szerintem pont amiatt, mert friss a tartalma, szerintem desktopra kb kizarolagos valasztas, ha dpkg/deb vonalon akar maradni az ember es nem akar tul sok egyedi vendor modifikaciot (pl. ubuntu). De ez imho lenyegtelen.

    Kell neki egy Live linux, amire tokeletes valasztas a gparted, amiben pont azert friss a kernel, hogy a legujabb kontrollerekkel is menjen minden. Tehat, en 99% biztos vagyok benne, meg kene nezni dmesg-be, hogy mit irt ki, illetve, lehet, hogy be kene tolteni az mpt2sas/mpt3sas modult, majd a kiirasok fuggvenyeben tovabbiakat cselekedni. Pl. szerintem ahhoz az eszkozhoz a 2-es modul kell, a 3-as modul, pedig lehet default ugy van parameterezve, hogy nem foglalkozik a kettes vezerlokkel (hbas_to_enumerate modul parameter). De ez is csak elmelet, mert amig nem latjuk a dmesg-et, nem tudhatjuk, hogy mitortent. Egyetlen egy dolgot tudunk, a kartya benn van a gepben (lspci mutatja). Ennyi.

Új hozzászólás Aktív témák