Új hozzászólás Aktív témák

  • Peter789

    senior tag

    némi munkával töltött idő, majd a múlthét végének eseményei után amit inkább nem részletezek, most megint visszatérek picit a hobbi témához hogy lekössem magam... :(

    látom szépen beindult az intel vs. amd téma

    egy fontos adal;k a témához: nekem volt Nw-om, majd korai generációs prescott-om is. picit fázva cseréltem le, mert az akkori első tesztek bizony hajlamosak voltak azt mutatni, hogy a prescott valami belső felépítési oknál fogva egy hajszállal lassabb is volt, mint az azonos órajelű Nw. de azért a végül lecserélt 2.5/512/400-as, max 3GHz-et futó nw procit mégis felváltotta a 3.0/1MB/800-as HT-s presi, ami úgy 3600-ig bírta nálam. az előzőhöz képest látványos előrelépés volt office-net-játék téren is, de én is érzékeltem hogy a tesztjeim alapján hajszálnyit alulmarad a szintén ennyire tekert Nw-os tesztekkel szemben. de teltek múltak a hónapok, talán 1 év, és azt vettem észre, hogy sokkal sokkal jobb lett a presi mindenhol! erre a magyarázatot végül egy akkori kivesézős cikk adta meg: az első prescottok idején a programokat még csak fél mega cache-re optimalizálták, így a nw belső felépítése nyert. de idővel kihasználták az 1 megát is, így észrevehető sok %-os előnyre tett szert az új generáció - és mégjobban elhúzott az aktuális amd procik elől is

    egyébként a tbred-b -t én is azért választottam először, mert azt 17e-ért kaptam, hozzá az ecs lapokat bő 10e-ért, a későbbi NF7-et is kicsivel 20e alatt. szemben az intel, ahol akkor 30e alatt csak nw cerka volt, ami ugye vitán kívül bulsitt. szóval sokaknak ez a 30-35e-es deszka+proci páros plussz tuning volt a befutó, hiába volt jobb a P4, ha az a páros igényesebb tuningdeszkával min 50e-től indult...

    a presi HT-je remek találmány volt. lehet a szintetikus és játék tesztek nem mutatták ki hogy mire is képes, de amikor előtérben van egy 3dsmax ablak, mögötte egy rakás weblap van egymás mellett nyitva, megy egy tuner képe vagy videó és akár még dvd-t is írtam, akkor érzetem meg az erejét: ami az előtérben megy, az egészen egyszerűen nem akad soha, és az átlapozások is dinamukusabbak, mint HT nélkül...

    ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- AquAgorA ...Pál apostol nyomában:                                                                          http://fleettracker.eu/index.php/component/aquagora

Új hozzászólás Aktív témák