Új hozzászólás Aktív témák

  • DraXoN

    addikt

    LOGOUT blog

    válasz Honapmaradt #75591 üzenetére

    nem igazán van már választék, legolcsóbban a platformot megtartani lehet, bár cserélve mindent megint csak van némi "extra" teljesítmény, így az se lenne feltétlen pénzkidobás...

    de az első alaplap amit itt aprón találtam és jó lenne az ez: [Asus M5A97 Evo R2.0]
    az adott alaplap fajtának van LE változata is, sokan össze is keverik őket, de az LE változat nem ajánlott, 8 magos cpuhoz.

    utána a következők amik ajánlhatóak az ez: [Asus 990fx sabertooth r2.0]
    az egyik legjobb alaplap FX platform alá

    illetve ez:
    [gigabyte ga-990fxa ud5]
    utóbbiban van egy FX6300 is, így 40k az ára, a cput úgy 12ezer környékén el lehet adni külön..

    sajnos nincs is több 8 magos cpuhoz ajánlható alaplap (hirtelen így tűnik nekem).

    de az utóbbi 2 alaplap árát már nem feltétlen adnám ki.
    erősen függ attól mennyi memóriánk van, ha azonos mennyiséget szeretnénk (akár) zsebbenyúlós tétel is lehet.

    de pl.
    FX8370 eladható 15-20eFt ért (attól függően milyen gyorsan akarunk "megszabadulni" tőle.. 15kért, kb. egy óra múlva már valaki az ajtóban lehet érte :DDD, (helyette pl. R3 1200, ami még mindig sokkal erősebb cpu néha 20k környékén megfogható... csak ritkán van, és hamar elmegy.. de most van egy 2200G, amiben van grafikusvezérlő is 22.5k-ért, de utóbbi árért megy az aprón a 1200 újonnan)
    az említett alaplap, úgy 8k .. talán, de pontosan nem áraztam be.. csak "hasra csapva" mondanám azt az árat rá.. régebbi sima AM3 cpuhoz jó lehet. (helyette, kb. bármilyen b350 chipsetes lap jó, már 15k tól találni újjonan az aprón, de az adott cpu még tuning nélkül is erősebb, egy olyan laphoz a320 chipsetes alaplap is jó lehet, olyanok már 10któl előfordulnak... az árkülönbözet miatt szerintem érdemes inkább a b350ek között nézelődni.. ha az apu (2200G)-t vennénk mellé, lehet kell előtte bios frissítés).
    a memória a kérdéses pont, hogy mennyi van, és azonos mennyiséget akarunk(e).. amit megfigyeltem a használt áraknál egy kb 2x szorzó van.. pl. ha van 8GB DDR3munk, az eltudjuk adni 10k körül (előbb-utóbb), és kb 20k 8GBnyi ddr4 ram.. bár a 1200as ryzen kicsit válogatós memóriában, a 2200G kevésbé finnyás, de ha az igpjét használnák, akkor igényesebb a sebességre...

    de mondjuk 8GB ramból kiindulva, az árkülönbözet, a régi elad, "modernebb" vesz, 20-30ezer forint lehet, attól függően miből mit mennyiért veszünk. az első esetben ha a "legolcsóbb" most elérhető am3+ alaplapot 15k ért tudjuk megvenni és eladjuk a régi alaplapot, akkor úgy 10kból kijön a különbség, a második esetben, erre még legalább 20k-t kéne hozzáadni..
    bár teljesítmény alapján megérheti [FX8370 vs R3-1200]

    [ Szerkesztve ]

    The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

Új hozzászólás Aktív témák