Új hozzászólás Aktív témák

  • Dany007

    veterán

    válasz cmd3 #12758 üzenetére

    Gondolkodtam rajtad én is egy kicsit. :)
    Szerintem is az lenne a legjobb ha másfelé kacsintgatnál. Mármint rendes proci + vga. Jó az APU is, de tény, hogy nem a legolcsóbb megoldás arra amit keresel. Alapvetően persze mocskosul olcsó. De igazából a leglényegesebb tulajdonsága a jó teljesítmény / jó fogyasztás.

    Én speciel kb 4x erősebb gépet kaptam (régi c2d e6600+8800gtx) 130Wattos IDLE fogyasztás helyett mindössze 40-45Wattért. És grafikailag ugyanazt tudja, mint a korábbi gépem.
    Most jött ki 2 napja az éves elszámolás az E-ontól! Havi szinten 4.000 forinttal kell kevesebbet fizetnem, mint tavaly. Ebből pedig csak 10% kb egy ezres a rezsicsökkentés. Vagyis durván 2500-3000 forintot spóroltam az új konfiggal havonta! Ami azt jelenti, hogy durván 2 év alatt behozza a ráköltött pénzt. Ráadásul 4x-es sebességnövekedést értem el.

    No, de bármit is tervezel, érdemes az aprón körbenézni. Ugyanabból a pénzből már 10-20k huffal jobb rendszert tudnál összerakni.

    Azt mondják az eljövendő Kaveri apu lesz képes olyan HD7750-es szintre grafikailag. Ergo ha te most megveszed a 7790-et akkor annál erősebb lesz. Bár szerintem egy 2GB-os 7850 lenne az ideális neked. Azt már olyan 35-40k-ért árulnak. Mellé egy 5800k erejű de olcsóbb proci. Plusz 4GB 1600-as ram. És akkor tolhatod a BF4-et 1080p-ben kb 30-35 fps-sel ami szvsz nem rossz ehhez az árhoz képest.

Új hozzászólás Aktív témák