Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • mave13

    őstag

    válasz _seth_ #7050 üzenetére

    Az új környezet okozza. Nyugi. Folytasd a tápozást, és várj. A széteső leveleket távolítsd el az akváriumból, hogy ne okozzon algásodást, és annyi.
    Az új beültetés a növényeknek is stressz, most alkalmazkodnak a megváltozott körülményekhez. Ez 2-3 hétig normális, illetve, közben már elvileg új, kicsi hajtásokat kell hozniuk.

    kymco:
    "de ha ezt nem használod, hanem folyékony tápot adagolsz a növényeidnek, az is jó."
    Ez sajnos kis kivételtől eltekintve nem helytálló. A mocsári növények, mint pl. Cryptocorine fajok, vay Echinodorusok főleg a talajból veszik fel a tápanyagokat. Ezeknek főleg a talajtápok jól. A hínár félék pedig alig rendelkeznek valami gyökérzettel, mert a vízből veszik fel a tápanyagokat, nekik pedig a folyékony tápozás jó. Tehát, alapvetően mindkétféle tápra szükség van.

    Ever007: drága, és nem jó.
    Mindent összevadászni az igazi, keresgélni hónapokon keresztül, és közben olvasni, hogy mi lenne a legmegfelelőbb. Ami tudást megszerzel ezalatt, azt semmi nem pótolja. Tehát ilyen megfontolásból is ajánlom inkább azt, hogy minél több mindent magad csinálj meg.
    Az akvárium ragasztás, és üveges kérdéskör azért rejt veszélyeket. Én inkább relatíve biztos forrásból vásároltam (Trópus, Szeged) olcsón egész jó 360-ast. A többi alkatrészt pedig mind egyenként szereztem be, építettem össze, tettem használhatóvá stb... Így valóban elmondhatom, hogy építettem egy akváriumot.

    Pár kép:

    A cucc állandóan változik, már nem így néz ki teljesen. :)

    [ Szerkesztve ]

    Icewolf || kósza ||

Új hozzászólás Aktív témák