Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • mileston3

    csendes tag

    Sziasztok! Nem találtam megfelelő topicot a problémámra.
    Adott egy WD Caviar Blue 1TB SATA3 7200rpm vinyó, amiről a Win10-et átraktam SSD-re minden beállítással együtt (önmagában egy erre alkalmas és működő program megtalálása 2 hetet vett igénybe, végül itt, egy másik topicban kaptam segítséget és kiválóan is működik minden), majd a hátramaradt, inaktív windowst a HDD-n letöröltem (pontosabban a partícióját). Ezzel nincs baj, ezt is akartam, viszont utána elkövettem egy hibát. A merevlemezem dinamikusnak volt beállítva, visszaállítottam alaplemezre (v. egyszerű lemez) és eltűntek a partíciók. Ezeken minden fényképem, játékmentések voltak főleg megtalálhatóak, ami nem pótolhatók. Alsó hangon fél terra adat.
    Visszaállító szoftverek (EaseUS, Wondershare) megtalálják a partíciókat, fileokat, de hiába jelölök ki bizonyos könyvtárakat, el sem mozdul 0%-ról a visszaállítás. DMDE-vel menne, de annak meg az ingyenes verziójával könyvtáranként kellene visszalőnöm, ami cca 3500 könyvtár esetében baromi sokáig tartana.
    Van-e olyan szoftver amivel a partíciókat lehet visszaállítani? Gondolom -laikusként- hogy valami metadata, vagy hasonló, ami a partíciókkal kapcsolatos adatot tárolta, megsérült vagy az alaplemezzé visszaalakítás miatt nullázódott, ezért azok elvesztették a betűjelüket és úgymond "eltűntek", mivel nincs adat, amihez a rendszer köthetné.
    A filerendszer viszont ép, bizonyítja a DMDE-vel visszaállított egy könyvtár, benne képekkel, amiket azonnal meg is nyitott a képnézegető, hiba nélkül.
    Még egy dolog, nincs további tárhelyem, ahová egy az egyben vissza tudnám menteni a dolgokat, így jutott eszembe ez a lehetőség, hogy magukat a partíciókat állítanám helyre, ha ez lehetséges...és amennyire én sejtem, biztosan.
    Előre is köszönöm a segítséget! :R

    [ Szerkesztve ]

  • mileston3

    csendes tag

    válasz liksoft #11343 üzenetére

    Igen, ezeket mind tudom, meg logikus is, hogy nem ugyanarra a lemezre fogok visszaállítani, de a kérdésem nem erre vonatkozott. Az adatmentő cégek meg elég drágák, ha megveszem a DMDE-t, olcsóbban megúszom egy kölcsönvinyóval is :)

  • mileston3

    csendes tag

    válasz Josi #11345 üzenetére

    Hááát...a KÜRT 150 ezres ajánlata meg kisebb cégek 50 ezre alsó hangon azért kicsit több, mint a 20€-s DMDE és egy ingyen kölcsönvinyó...plusz ha ügyes vagyok, a használat után még vissza is tudom igényelni a DMDE árát

Új hozzászólás Aktív témák