Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • liksoft

    Topikgazda

    válasz ityam #8230 üzenetére

    Szia!

    Feltételezhetően a drive belefut a felület olvasása közben olyan hibába, melyet nem tud orvosolni, és befagy, vagy irgalmatlanul lelassul, mikor a rendszer dobja ki. Ezt akár melegedés is kiválthatja egy bizonytalan elektronikában. Vagy lassacskán lemásolod a legfontosabbat vállalva, hogy bármikor nem indul újra, vagy leadod mentésre. Az ilyen típusú hibák kezelésére is használják az adatmentéses másolókat, melyek nem hétköznapi árúak. Szakember ilyenkor másolatot készít a drive-ról, majd arról ment. Persze ennek is megvan az ára. Sőt, ha egy fej döglött benne, akkor is van mikor a drive először élőnek mutatja magát, de később "meghal". Igaz, a drive feléig azért már minden fej szokott dolgozni, így ennek kisebb az esélye.

    Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

  • Saltwater

    aktív tag

    válasz ityam #8232 üzenetére

    Minden crc error hiba ugyanannyi, 65536 szektoronként következik. Szerintem az egyik fej a 4-ből gyengélkedik, vagy az adott helyen a felülettel van gond.

    https://hdd-adatmentes.hu

  • ityam

    senior tag

    válasz ityam #8235 üzenetére

    Lehúztam most a 3Tbos winyót de ugyanazt írja a lemezkezelő a 2gbosra. Lehet a SATA kártyát nem szereti?

    Szerk: Most lehúztam a sata kártyáról a 2tbost és a 3 ast rádugtam. a 3 as rendesen megy róla. Szóval nem a sata kártyával van baj. de akkor miért írja a 2tbosra amit ír vajon?

    [ Szerkesztve ]

  • ityam

    senior tag

    válasz ityam #8236 üzenetére

    a 2tb os winyó az alaplapra dugva , a 3tb-os a sata kártyára de még mindig ugyanaz a hiba. Nincs ötletem hirtelen mi lehet az oka

  • liksoft

    Topikgazda

    válasz ityam #8237 üzenetére

    Mint ahogy írtam, ilyenhez eszközt és nem programot használnak az adatmentéses cégek. [link]
    Elképzelhető olyan környezet ahol elég program, de nem hibás drive-on kéne kísérletezni. Viszont a környezet is hibánként változhat, így a speciális eszköz a megoldás. ;)

    Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

  • liksoft

    Topikgazda

    válasz ityam #10747 üzenetére

    Szervusz!

    Szerintem adatmentéses céget.

    Viszont jó lenne tudni a pontos típust, mert egy SandForce vezérlős SSD profi cégnél sem megy, a belső titkosítása miatt. (A gyártó vigyáz a felhasználó adataira! Senki ne férhessen hozzá ha meghalt, mert olyankor a kukába kerül, onnan meg senkinek semmi köze a tartalmához. - Vagy csak a konkurenstől védi a firmware-t a wear leveling algoritmussal együtt. - Mindenki eldöntheti melyik a szimpatikusabb......)

    Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

  • liksoft

    Topikgazda

    válasz ityam #10749 üzenetére

    "Imádom" a gyártókat, a controller után úgy kell "vadászni". Azt hiszik titkos marad? Ugyanolyan fontos műszaki adat mint a sebessége vagy megbízhatósága....
    [link]
    Ez alapján PHISON 3111-S11-13 SSD controller van benne.
    Ha igen, akkor lehet esélye. Innentől már csak a meghibásodás, és a firmware teheti kérdésessé.

    Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

  • ityam

    senior tag

    válasz ityam #10747 üzenetére

    Sziasztok!

    A válasz magamnak azért van mert hát innen indult és mert érdekes sztori.
    Ismerősömék vettek(az én ajánlásomra)fejlesztésügyileg(öskövület am2 amd konfigok lecserélésére, mert hát lassú) 2 gépet tavaly év elején(hasznát i5/i5 4xxxx procis/ ös acer veriton PC), ami teljesen megegyzetett paraméterekben.
    Amire válaszoltam idézet az történt az egyik géppel. Az ssd behalt és nem is tudtam róla semmi adatot kinyerni(de örültem neki hogy nem volt kritikus adat és elfogadták az adatvesztést) új sddre raktam windowst meg szükséges progamokat es ment tovább az élet.
    Tegnap ismerős felhívott hogy küldött egy képet hogy a másik gép ezt írja:

    Engem persze sokkolt a hívás, mert én tudtam hogy ezen a gépen csinálnak mindent. A számlázás(a masik gépen is számláztak, de ezen a gépen volt az adatbázis is azt használta a másik gép) ezen megy, meg a főprogramjuk, ami a fő tevékenységhez(ahol ismerős dolgzozik intézményvezetőként/mini vállalkozás az alapítvány/) kötődik is ezen van.
    Én mondtam hogy annyit tudok csinálni hogy veszek új ssdt és arra felhúzok egy rendszert. Mondták hogy persze vegyek és menjek amint tudok.
    Mielőtt elindultam hozzájuk(ssdt ezután terveztem venni nekik) megkérdeztem hogy próbáltátok újraindítani a gépet hátha csak pillanatnyi elmezavara van? Mondták hogy ma is újraindították, de nem indult a gép.
    Meló után késő délután kiértem hozzájuk. addigra a tavaly lecserélt gépet visszadugták hogy azt használják. Mondom csak ránézek a beteg gépre hogy mi a szitu vele:
    Bekapcsoltam, láttam hogy az ssdt felismeri(a másik /egy hónapja tönkrement/gépnél is látszott biosban egy boot eszköz) és kilptem biosból és elindult a windows.
    Ennek meg is örültem. rögtön usbs átalakítós ssdre fellmásoltam a kritikus dolgokat, majd az újonan vett ssdre macrium reflectel leklónoztam az ssdt("on the fly" az usb átalakítóra dugott új ssd-re).
    Gondoltam a klónozás után kipróbálom hogy biosban átrakom hogy ne a belső ssdról bootoljon hanem a másik frissen klónozott usb átalakítón lévő ssdről, de nem indult el a windows(elkezdett tölteni majd pitty és újraindult. 3 újraindulást vártam utána feladtam).
    Egy életem egy halálom mondom én szétszedem a gépet. lecseréltem a(bizonytalanul hibásnak vélt) satas ssdt az usbs átalakítón lévő(klónozott) ssdre
    Bekapcsolom a gépet. akarna betölteni windows és autómatikus helyreállítással indult. írta hogy vagy újraindítom a gépet ami megoldhatja a dolgot vagy speciális indítási beállításokra akarok menni. Rányomtam az újraindításra és a klónozott ssd bebootolt.
    Öröm boldogság :)
    Azóta sem tudom, miért nem bootolt az ssd tegnap és az állítások szerint ma sem. Ma én odamentem és rögtön biosba léptem hogy látja e az ssdt. Láttam hogy látja és változtatás nélkül kiléptem és bebootolt az ssdről a gép.
    Elhihetitek hogy annyira megörültem hogy nem mertem még újraindítani sem a gépet. csak az usb átalakítón lévő ssdre mentettem(majd kicseréltem az átalakítón lévő ssdt az újonan vett ssdre) majd klónoztam és eredményre vezetett(fentebbi döccenőkkel).
    Ebből nekem a tanulság. lehet hogy egy rossz ssd véletlenül ideiglenesen életre kellhet és ekkor menteni kell amit csak lehet(ebben benne van hogy a saját gépemen van egy hdd amit pár napja nem tudtam még file szinten sem olvasni de tegnap pont meglátta a felirendszert a gép és tudtam róla még le is másolni/ez a HDD korábban is rosszalkodott és jópár hónapja mindent le is mentettem róla másik hddre, de bedugva hagytam és torrentezni torrenteztem rá mert elfelejtettem/a 14 hddből. hogy melyik rosszalkodott/ hogy erre már nem kéne számítani/).
    Aztán lehet csak én paráztam be és igazából semmi baj nincs ennél a gépnél az ssdvel. A másik azonos ssdvel rendelkező gépnél próbáltam mindent(józan paraszti ész szerint legalábbis) hogy életre kelljen, de semmit nem sikerült kimentenem belőle
    Remélem más is lesz ilyen szerencsés és ezért osztottam meg a sztorit, hátha segít valakinek(talánlagosan esélytelennek tűnő helyzetben).

    [ Szerkesztve ]

  • liksoft

    Topikgazda

    válasz ityam #10814 üzenetére

    Szia!

    Én is találkoztam már olyan SSD-vel, amelyiknek a feléledési ideje hosszú volt. Itt a BIOS-ba belépés pont elég lehetett. Ez olyankor van, amikor a bejelentkezési adatokat (név, kapacitás) normál időn belül visszaküldi, de a ráolvasás (szintén boot része) már nem. Ugyanis a felület nyilvántartásához tartozó flash adatokat csak nyögve tudja összeszedni.

    Irgalmatlanul nagy mákotok volt! Nem sűrű az ilyen hiba!

    Az viszont nagyon érdekelne, az SSD milyen SMART adatokat ad magáról? A Sentinel programmal ha sikerülne kiolvasni, és a fejlesztőnek szóló riportot elküldeni, az a fejlesztésben sokat segíthetne. Ott megjegyzést is vár az a menüpont, ahová a leírásod linkje elég. Máthé János (magyar) a fejlesztője, és minden ilyen riportot nagyon vár, ahol kritikus állapot elemezhető.

    Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

  • liksoft

    Topikgazda

    válasz ityam #10816 üzenetére

    Egyébként abból akár lehet következtetni arra is, jelzett volna-e a Sentinel (gondolom nem volt telepítve)?

    Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

  • liksoft

    Topikgazda

    válasz ityam #10818 üzenetére

    Érdemes beállítani, napi státuszjelentéssel. Ugyanis ha naponta jön a jelzés, az nem b@szog@tás, hanem a jelzőrendszer tesztje. Ha nem jön a jelentés, vagy hibát jelez, mindkét esetben "futás van".....

    Persze ez sem csodaszer, de ha 10 esetből 8-9 alkalommal előre tud szólni, az már nagy segítség. Valamint egy megfelelő szintű folyamatos és automatikus mentés kialakítása is célszerű. Lehet, a Sentinel Pro változata erre is jó. ;)

    Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

Új hozzászólás Aktív témák