Hirdetés

Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • DJ Mythos

    aktív tag

    válasz sine_morbo #11201 üzenetére

    Aspire 2930-ról tud esteleg valaki bővebb infóval szolgálni? Közeljövőben tervezek ilyen gépet venni, és jól jönne pár használatbeli infó.
    A "gyengus portreplikátor"-ban a gyengus mire utal? Mivel még nem volt szerencsém sem dokkolható, sem portreplikátoros gépet használni érdekelne ez is.
    A TM6293 is szóba jöhet éppen, bár ez kevésbé tetszik külsőre, és ahogy láttam specifikációban is a hasonló változatok között nincs nagy különbség. (Aspire 2930-844G32N vagy TravelMate 6293-844G25N)
    Előre is köszi a válaszokat!

  • DJ Mythos

    aktív tag

    A következő problémába futottam bele, aminek a megoldásában segítségeteket szeretném kérni. Korábban T-mobile-os, majd Pannon-os mobil internetet is használtam úgy, hogy bluetooth modemnek használtam a Nokia E65-ös telefonomat. Gépcsere után a beépített BT nem igazán akar normálisan működni. (A korábbihoz egy MSI Starkey USB-s bluetooth donglet használtam, és azzal tökéletesen ment minden.)
    A hibajelenség úgy írható le, hogy bár a két eszköz megtalálja egymást, és a kapcsolat sem szakad meg (sem a PC Suite, sem a netkapcsolat), mégis a fájlátvitel borzasztóan lassú, és ha felcsatlakozok mobilnetre, és indítok egy pinget, a csomagok kb. 95% nem érkezik vissza. A kapcsolat addig marad meg, amíg kézzel meg nem szakítom, de normális adatforgalom nem valósul meg a két eszköz között.
    A gép amúgy egy Acer 2930. A BT pedig Broadcom 2045. Próbálkoztam ennek a driverének a cseréjével, de nem oldotta meg a problémát. A Nokia BT modem driver frissítés pedig azért nem megy, mert a Nokia oldalán elérhető két változat egyikét sem hajlandó megenni a Vista. Így csak "Normál modem Bluetooth-összeköttetésen keresztül"-nek ismeri fel. (De szvsz a modem driver csere amúgy sem lenne megoldás, mert a fájlátvitel is baromi lassú.)
    Amúgy WLAN kikapcsolva van, és minden egyéb vezetéknélküli eszközt kikapcsolatm a közelben, amikor próbálgattam.
    Azért is különösen bosszantó, mert azért vettem beépített BT-s gépet, hogy ezt a funkciót midenféle egyéb kütyü nélkül használni tudjam.

  • DJ Mythos

    aktív tag

    Sziasztok!
    Egy nagyon kellemetlen problémába futottam bele egy 1-2 napja az Acer 2930-as notebookomon.
    Random elkezd ki-be kapcsolni a bluetooth és random karakterek gépelődnek be, ragadnak be.
    A képernyő fel-le csukogatására is hasonlóan reagál, de mindezt csak egy pár órás üzemidő után kezdi el. Ha dokkolón használom, akkor a probléma nem jeletkezik, szóval vmi kábeltörésre gyanakszom.
    Másnál jelentkezett ilyen probléma?
    Sajnos pont 2 hete járt le a gari, szóval akár magam is nekesnék, ha tudtok esetleg konkrétumot mondani, hogy pl egy csatlakozó lazulhatott meg.

Új hozzászólás Aktív témák