Új hozzászólás Aktív témák

  • ZewaDeluxe

    tag

    Sziasztok!

    Pár hónapja vagyok kifejezetten elégedett tulajdonosa egy ACER V5-551-es gépnek. Volt egy nagyon zavaró problémám: a gépben gyárilag egy (egyébként kiváló) 750GB-os TOSHIBA HDD található, ami egy utólag, az optikai meghajtó helyére tett SSD mellett háttértárként dolgozgat.Namost a HDD állandóan, másodpercek alatt standby-ba helyezte magát. Hiába állítottam a Windows (8) energiagazdálkodási beállításaiban a HDD kikapcsolási idejét "sohá"-ra, semmi nem változott. Amitől bosszantó volt a dolog, az nem is az, hogy valahányszor megnyitottam egy mappát a HDD-n, mindig meg kellett várni, amíg felpörgött a vinyó, hanem sokkal inkább az, hogy ez talán a leginkább mechanikát próbáló terhelés, amit egy vinyó kaphat. Megáll-elindul, megáll-elindul - nagyon sokszor egy nap...

    Ma jutottam a megoldásra, és megosztanám Veletek, hátha van még rajtam kívül más is, aki találkozott ilyen problémával, illetve, aki van olyan információ-szegény, mint amilyen én voltam...

    Szóval nem telepítettem fel az ACER ePower Management című programot, ami egyébként letölthető a géphez az ACER honlapjáról. Ennek oka elsősorban az volt, hogy első ránézésre (egy korábbi rendszeren) semmi hasznosat nem láttam a programon: néhány gomb kezdő felhasználóknak és ennyi.

    Na, ma kísérletképpen felraktam. ...És nem áll le a vinyó, csak akkor, ha ez a Windows-on belül is be van állítva.

    Szóval: ma tanultam, hogy az ACER ePower Management kell, még ha nem is használja semmire az ember a felületet, mert mélyebben kotor a rendszer energiagazdálkodásába, mint azt én eddig gondoltam. :B

    Szakértők erősítsék meg vagy cáfolják a meglátásomat, de a helyzet úgy áll, hogy én erre jutottam...

Új hozzászólás Aktív témák