Új hozzászólás Aktív témák

  • Csupii

    tag

    Sziasztok! Írtam pár hónapja ide, még nem kaptam választ, és sajnos most ismét előjött ez a problem.

    A probléma: - Van egy Acer Aspire 5742G laptopom, P6100-as CPU-val, HD5470 VGA, 6GB ram. v1.28-as BIOS. Ennél az volt a problémám, hogy egy szűz telepítés után bootoláskor nem hajlandó 2gb-nál többet használni a rendszer a RAM-ból. A Win7 64bit-es, és a lapos kezeli ezt a RAM mennyiséget. rendszer működése alatt lehet is használni mindet! Memtest OK, semmi hiba 3x-os futtatás után sem.

    A minap kezembe került egy Ugyan ilyen gép, csak más altípusjelzésre hallgat, ezen felül: Core i3 M370 cpu, nVidia gt520M, 8GB RAM, v1.27-es BIOS, és ez is pontosan ugyan úgy csinált, ahogy az előző gép. több féle Win-el is próbáltam, egyik sem jó.

    Ajánlottak memtest-et, az OK mind a 2 gépnél. BIOS-ban Memory remap funkció nincs, így ez is kilőve. Gondoltam rá, hogy ez valami típushiba lehet, vagy acer betegség? ..vagy valami Driver féle baj? Ismerősömnek is van egy -az 1. géphez hasonló portékája, 4GB Ram-al, és az tökéletesen megy. Mind a 2 laposban a még gyárban beszerelt RAM-ok vannak.

    http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Csupii // Bíp, bííííp!

Új hozzászólás Aktív témák