Új hozzászólás Aktív témák

  • TigerCat

    nagyúr

    Nemrég rendeltem egy OCZ Vertex Turbo 120GB SSD vincsesztert.
    Mielőtt megrendeltem, felhívtam az Acert, hogy át tudom-e tenni a jelenlegi rendszert egy recovery DVD-vel. Az mondták, hogy igen, nem probléma. Szerintem is, hiszen különben minek a rendszer mentése...

    Megjött a vinyó, örömmel beszereltem, majd elindítottam a recovery visszaállítást DVD-ről.
    Hibaüzenettel kezdte és nem települt.

    Felhívtam az Acert, akik közölték, hogy ez a típusú vinyó nem kompatibilis (?!) és ne is próbálkozzak.

    Jó. Feltettem egy Win 7-et, mert dolgoznom kellett, majd másnap újra felhívtam őket, hogy ha elküldöm nekik a gépet, visszaállítják-e a rendszert az új SSD vinyóra. Erre közölte velem a "kedves" hölgy, hogy "- Nem. Egyébként meg nem én hívtam tegnap is? Mert ha igen, akkor ha nincs más kérdésem, viszont hallásra." És vége is lett a hívásnak.

    Kiakadtam mint a sezlonyrugó! Több mint 100 ezer forintomba került és most nem tudom használni?!
    Na mindegy, gondoltam megnézem hogyan zajlik egy rendszer visszaállítás lemezről.

    Régi vinyó be és hajrá!
    A visszaállításkor a recovery használja mindkét rejtett partíciót és léteznie kell egy aktív C és D partíciónak is. A C-re teszi a rendszert, a D-re pedig a jövőbeni recovery file-t.

    Na ha csak ennyi, no problem...
    Felhívtam egy barátomat, hogy segítsen. Persze szívesen megtette.
    Visszaraktuk a szélső rejtett partíciókat az új SSD vinyóra és belemásoltuk a fájlokat. Létrehoztunk két köztes partíciót is, hogy telepíteni tudjam a DVD-ről a rendszert.

    Ezután csak be kellett tennem a telepítőt és 1 órán belül pontosan olyan volt a gépem, mint előtte, csak éppen a gyári vinyónál lényegesen gyorsabb az SSD-nek köszönhetően.

    Egy szónak is száz a vége, kissé csalódtam az ügyfélszolgálatos hölgyben. Biztos megjött neki, vagy mi.

    De azt még mindig nem értem, hogy miért nem lehet simán a gyári állapotú recovery DVD-vel újratenni a rendszert, ha pl. behal a vinyóm?

    Valakinek vinyócserés tapasztalat?

    ♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

Új hozzászólás Aktív témák