Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Stehe

    aktív tag

    Sziasztok! Szeretnek venni egy Herman Miller Mirra 2 széket, elsősorban kulfoldrol. Tobb holland honlapot talaltam, ahol egesz jo aron lehet refurbishedkent venni. Kerdesem, aki mar rendelt refurbished szeket, ez miben ter el egy uj szektol? Megeri “zsakbamacskat” rendelni? Mert kepek nem szoktak lenni ezen szekekre, viszont arban kb. 60-70%-a az ujnak…

  • Stehe

    aktív tag

    válasz LLKobe #10343 üzenetére

    Ezzel én is igy vagyok, de ezek nem sima használt cuccok, hanem felujitott, egy évet használt székek 3-5 év garival, ahol a felujitás az alábbiakat tartalmazza:

    What does refurbished (as good as new) mean a Herman Miller in:
    – Intensive deep cleansing
    – New arm paths
    – New foam in the seat
    – All metal parts are repainted
    – All plastic parts polished for a deep color
    – Gas spring again oiled or replaced if necessary
    – New lumbar optional
    – New (soft wheels) optional

  • Stehe

    aktív tag

    Sziasztok!

    Lassan végére érek a székválasztási projektnek, röviden megosztom a tapasztalataimat, hátha valakinek hasznos lehet! :-)

    Az elmúlt két évben egy Varier Balans hinta térdelőszéket és egy Spinalis hacker széket használtam. Az előbbit nagyon szeretem, de max 1-2 óráig jó, utóbbit pedig két év alatt sem tudtam megszokni. Fórum alapján + tesztek olvasása alapján elindultam én is a javasolt hármas vonalon (HM, Haworth, Steelcase). Leirások alapján szinte biztos voltam benne, hogy a Mirra 2 az én székem, amig bele nem ültem! :) Én 188cm magas és 95kg vagyok.

    Kipróbáltam mind a három márkát a helyi képviseleteknél, az alábbi eredménnyel:

    HM - Mirra2: Modernebb és több állitási lehetőséggel bir mint az Aeron, de nekem széltében szűk, hiába próbálkoztam 5 percig, hogy jó lesz ez nekem... :-)
    HM - Aeron: Itt a C volt az én méretem, nem volt rossz, de a hátamat úgy éreztem nem tartja annyira. Amúgy nagyon kényelmes, de az új ára horror, refurbishedként pedig nem találtam C méretet...
    HM - Embody: Fura kinézetű szék, de asztal előtt ülve egész kényelmes, a hátat is jól tartja. Volt benne valami furcsa, mintha a gép előtt ülve a vállaimat előre döntené, igy a tartásomat kicsit gönyének is éreztem.

    Haworth - Fern: Haworth csúcsmodellje, designban és kényelemben is nagyon jó, bár ezt próbáltam a legkevesebb ideig. EU webshopon keresztül lehet rendelni, ő az egyik esélyes...

    Steelcase - Karman: Aeronhoz hasonlit designra, de jóval szebb. Viszont itt minimális állitási lehetőség van, és legmagasabb állásban is alacsony. Nekem nem volt jó
    Steelcase - Gesture: Ezt gondoltam második tuti tippnek, nem rossz, de annyira nem is jó, nem éreztem rajta, hogy egy tesztgyőztes székben ülök. Hátat tartja, de valahogyan nem éreztem a "kell nekem" érzést...
    Steelcase - Leap: Nem nagyon foglalkoztam vele a rövidebb háttámla miatt, viszont beleülve talán ez volt a legkényelmesebb. A rugóerő mellett a hátsó támla gerinctámasz dőlése is állitható volt, Fern-nél több beállitási lehetőség van benne. Illetve amikor itt hátradőltem, az ülőfelület is előrébb mozgott, ez nagyon kényelmes . Fern mellett ez a másik befutó...

  • Stehe

    aktív tag

    Sziasztok!
    Írtam már több posztot, hosszú keresgélés után sikerült kiválasztani "A" széket, egy Steelcase Leap v2 refurbished Hollandiából. A versenytársak közül ez rendelkezik legtöbb beállítási lehetőséggel, és elég kényelmes, a hátamat is jól tartja.
    Viszont egy fél napos használat után úgy érzem, hogy zsibbad a fenekem, mintha nagyon véhkony lenne a szivacs része. Ilyen problémára sosem gondoltam volna, viszont a neten utánaolvasva elég sokan írják ezt a problémát... Ezennel a tökéletes szék keresést én feladtam. :-)
    Lehet hozzá rendelni utángyártott ülőlapot, de elég borsos áron van .
    Arra gondoltam, hogy vennék rá egy minőségib, univerzális ülőpárnát. Valaki használ ilyet?

  • Stehe

    aktív tag

    válasz grizlisandor #10479 üzenetére

    Koszi!

    Szivacscserere gondoltam en is, valamilyen profi szivacsos ceg kellene, aki nagyon jo, gyari minosegu szivacsbol tudna kesziteni hozza ulo szivacsot… Kulfoldi forumokon tobben is igy jartak el, de USA szivacsgyarat ajanlottak, az nem nagyon eri meg…

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák