Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Rison77

    senior tag

    Múlt hét pénteken beruháztam egy enzo-ra. Már 10 éve nyüstöltem az előző bőrszékemet ami már kezdett szanaszét foszlani. Összeszereléssel kicsit babráltam de nem volt nehéz. Nagyon kényelmes, kicsit hiányolom belőle, hogy teljesen hátradöntött állapotban is fixálni lehessen, filmnézésnél azért jól jött az előzőnél ez a funkció, és azért nem egyszerű megtartani hátradöntve, a kényelemről nem beszélve így. Viszont most észrevettem hogy, kizárólag a bal oldali karfán már található egy szép mélyedés ha végigsimítom a kezem annyira kilapult a szivacs, pedig cirka 4 napja használom. Ennyire futná a tartóképessége? Mert akkor küldöm is vissza, a 100+ kg súlyommal az ülés részének se jósolnék sok időt ez alapján.

  • Rison77

    senior tag

    Sziasztok!

    Egy ideje én is érlelődök székváltáson, mert most már magamat fogom tönkretenni. :DDD Jelenleg egy arozzi enzo székem van leépült állapotban. Akkor nem ástam bele magam túlságosan a témába, pár helyen ajánlották így beruháztam rá. Januárban lesz 5 éves. Kb a 2. évben eltörtek a görgői, 100++ kg-al boldogítottam (akkor még mindenhol 130 kg teherbírással hirdették, még a hivatalos oldalon is) Már kb az első évben eléggé szétültem, kényelmetlen volt 8-10 óra után. Utána vettem hozzá egy memóriahabos ülőpárnát avval használom azóta. Kb másfél éve elkezdett foszlani rajta a borítás, elsősorban az ülőrész pereménél, szépen töredezett rajta a műanyag. borítás, azután jött a deréktáji szakadás/foszlás. Elsősorban a noblechairs hero black edition-el szemeztem, illetve az arenaracer supreme-el. Viszont abban vagyok tanácstalan, hogy arról van már tapasztalat, hogy a kárpit meddig bírja rajtuk intenzív használat mellett? Gondolom azért az arozzihoz ne hasonlítsam a minőségét. 186 cm - 90-95kg között mozgok jelenleg. Nem tudom, ezek a szövetszékek mennyire tartósabbak mint a műbőr. Gondolom ez az arenaracer is nagyon új termék, hosszú távú tapasztalat nincs vele. Persze 5 év gari van rájuk, de az anyag és a gyártásminőségre vonatkozik. Tehát arra, hogy ülök rajta 2 évig pl. farmerben, ami azért súrlódással kikezdi a szövetet elég jól láthatóan, az simán elhasználódás, nem gyártásminőségi hiba(nyilván nem farmerben használnám) Illetve abban se vagyok biztos, hogy nekem kellene az ilyen deréktámasztó állítás, mivel az arozzin gyakorlatilag a fix háttámlát max hátradőlve filmnézésnél használtam. :DDD Szóval igazából mindegyik hatalmas előrelépés lenne a mostanihoz képest, de azért szem előtt tartanám,hogy 2-3 év alatt ne üljem ki farokcsont fájósra. Árban most a hero és supreme is kuponnal egálban lennének, csak ugye szövet vs hibrid bőr.

    [ Szerkesztve ]

  • Rison77

    senior tag

    válasz mrviceguy #5239 üzenetére

    Nem szoktam sűrűn gép előtt enni, ha eszek is nem "malac" módjára. Deréktámaszon erősen gondolkodok, eddig nem voltam derékfájós, de nem vagyok már huszonéves suhanc, és ha legalább 5 évre tervezek ki tudja milyen önmarcangoló módon teszem addig tönkre magam. :DDD Ez a mostani enzo sima üléses nem kagyló, szóval azért hozzászoktam a terpeszkedéshez, bár elnézve, hogy ennek csak 53 cm az ülés szélessége, egy premiere-nek pl. 59 cm, és a többi sem kisebb. Noble epic bőrt néztem még 125, ha az arénát lekuponozom egy árba jön ki. A noble is 56 cm szélességgel bír, szóval még az is tágasabb mint a mostani. A túlságos kagylóformától kicsit szkeptikus vagyok, hogy hosszútávon kényelmetlen lesz, bár mellette szól, hogy a bőr. A hétvégén jobban átnyálazom a topicot beszámolókat keresve, mert szimpatikusak ezek az arénás székek, de itt is túl nagy a választék. dark desert, supreme, premiere . :DDD

  • Rison77

    senior tag

    válasz mrviceguy #5278 üzenetére

    Én még érlelődök, az arenaracer dark desert/premiere/supreme párosok között. De eléggé a supreme felé hajlok. Láttam te is hasonlót vásároltál, egy másfél hete. Eddig változott valamit a véleményed róla? Illetve mondtad szövet gyűrődését, hogy nem olyan feszes. Ez az egész borításra érvényes, vagy csak a háttámlára? Mennyire érzed első benyomásra tartósnak a szövetet?

  • Rison77

    senior tag

    válasz Monngoose #5302 üzenetére

    Mindenki a sötétszürkét vállalta be? :DDD Én is végül egy supreme mellett döntöttem ma, de világos szürkében. ;] Túlságosan nagy a por nálam mindig, pedig heti rendszerességgel takarítok, szóval a sötétszürkét elvetettem emiatt, az a veszély meg nem fenyeget, hogy leeszem leöntöm stb. Nem hiszem, hogy holnapra ideér, gls csomagszámot kaptam, de még nem él. Ezekhez a szövetekhez milyen kárpittisztító ajánlott?

  • Rison77

    senior tag

    Nah megjött az Arenaracer Supreme. Az összeszereléssel kicsit szenvedtem, a támlának nem igen sikerült eltalálni a meneteit. :DDD De megoldottam. Első benyomások, a világos szürkét választottam ugye, de lehet a sötéttel se lett volna gondom, mert már most féltem :DDD A szövetre kicsit vastagabbra számítottam igazából, bár halvány gőzöm sincs a mai prémium autókra milyen szövetet hegesztenek fel, de ha a gariidőt kibírja, én elhiszem, hogy prémium. Szépen rá van húzva mindenhol, egyedül az ülésen kicsit levegősebb, ott nincsen passzosan ráillesztve. Első beleülésre sikerült beleszeretni(186/90kg a méreteim), a deréktámasz, hát eddig nem tudtam mi is a funkciója sose ültem deréktámaszos székben, de ez után egyszerűen must have feature, nem ültem még ilyen kényelmes székben, az enzo-hoz hasonlítani nem lehet. Valaki itt felvetette, hogy miért is kérnek ezekért a székekért felárat, igazából amíg nem ül az ember bele egy ilyenbe addig vetődik fel benne az a kérdés. Nem bántam meg a vásárlást abszolút. Egyedül ami kicsit érdekes, nem tudom másnak is ilyen e, a lift állító karja eléggé lötyög nem olyan feszes mint a hintázójé, tehát simán csavarom fel le, jobbra balra mozgatva kileng, csak ha nagyon irányba tekerem akkor állítja a liftet.

    [ Szerkesztve ]

  • Rison77

    senior tag

    válasz Rison77 #5348 üzenetére

    Illetve ha kuponnal veszem, akkor azt már akciónak számítják? :F Mert bármilyen egérpadot is adnak hozzá azt nem kaptam.

  • Rison77

    senior tag

    válasz Monngoose #5369 üzenetére

    Hát jó. :U Nem mintha szükségem lett volna rá. ;]

    Supreme-ről egy megjegyzés, abszolút kényelmes a fejpárna tényleg, de nagyon nem fejhallgatóbarát ez az U alakú körbeölelés, szóval aki ilyet tervez az számítson rá, hogy nem nagyon fogja tudni kényelmesen használni. Vagy csak nekem túl széles a fejem. :DDD

Új hozzászólás Aktív témák